Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

XTAR 1.5V AA CLR 4300 – 4ks nabíjateľná Li-ion batéria 2700 mAh, stabilné napätie

Kód: XT-AA-43004KS
Priemerné hodnotenie produktu je 3,8 z 5 hviezdičiek. 17 hodnotení
31,90 € 25,93 € bez DPH Jednotková cena:
skladom
Môžeme doručiť do:
3.9.2026

🔋 XTAR 1,5 V AA CLR 4300 je nabíjateľná tužková batéria s kapacitou 2700 mAh (4300 mWh). Skratka CLR znamená Constant + Linear: napätie 1,5 V drží stabilne po väčšinu vybíjania a v závere ho článok zámerne nechá plynulo klesnúť — vďaka tomu fotopasca, smart zámok či mikrofón ukážu, že batéria dochádza namiesto toho, aby zhasli bez varovania.

⚡ 1200+ cyklov · plné nabitie za 2,6 h · prevádzka od −20 do 60 °C · chránený článok. Balenie 4 ks + púzdro; nabíja sa externá nabíjačkou XTAR pre 1,5 V Li-ion AA.

Detailné informácie

Podrobný popis

XTAR — logo značky Quality and Innovation, výrobca nabíjateľných batérií, nabíjačiek a svietidiel Quality and Innovation
1,5 V Li-ion · AA · CLR · 4 ks XTAR AA CLR 4300 Nabíjateľná tužková batéria AA 1,5 V, ktorá drží stabilné napätie po väčšinu vybíjania — a na konci vám plynulým poklesom dá vedieť, že dochádza. 2700 mAh, 4300 mWh, 1200+ cyklov. Balenie 4 ks s púzdrom.

Čo je XTAR AA CLR 4300? Je to nabíjateľná tužková batéria AA s výstupom 1,5 V, kapacitou 2700 mAh a energiou 4300 mWh. Skratka CLR znamená Constant + Linearkonštantné napätie po väčšinu vybíjania a potom zámerný plynulý pokles, vďaka ktorému prístroj dokáže ukázať, že batéria dochádza. Predávame ju v balení 4 ks s plastovým púzdrom.

Nabíja sa v nabíjačke XTAR pre 1,5 V Li-ion AA — plné nabitie trvá 2,6 hodiny. Výrobca ju stavia predovšetkým na fotopasce, smart zámky a bezdrôtovú audiotechniku.

V skratke

  • 2700 mAh / 4300 mWh — kapacita a energia sú dve rôzne veličiny, výrobca uvádza obe.
  • Stabilných 1,5 V po väčšinu vybíjania — zariadenie beží na plnom napätí, nie na doklesávajúcom.
  • Na konci napätie zámerne klesá — to je celé „CLR“ a je to funkcia, nie chyba: ukazovateľ batérie na prístroji tak konečne hovorí pravdu.
  • 1200+ cyklov nabitia a vybitia.
  • 2,6 hodiny na plné nabitie v nabíjačke XTAR pre 1,5 V AA.
  • −20 až 60 °C prevádzková teplota — batéria pre vonkajšie nasadenie.
  • Chránený článok s ochranou proti prebitiu, hlbokému vybitiu, skratu a prehriatiu.
2700mAh kapacita
4300mWh energia
1,5 Vvýstup
2,5 Amax. vybíjanie
1200+cyklov
2,6 hplné nabitie
−20/60°C prevádzka
4 ksv balení
XTAR AA CLR 4300 — štyri nabíjateľné tužkové batérie 1,5 V s kapacitou 2700 mAh z balenia so štyrmi kusmi

Batéria, ktorá vás nenechá v tichu

Poznáte to: fotopasca ukazuje plný stav, a o hodinu je mŕtva. Alebo mikrofón na pódiu vypne uprostred vety. Nie je to nedostatkom energie — je to tým, že vám batéria neposlala žiadne varovanie.

Batéria s úplne plochým napätím drží 1,5 V až do chvíle, kým ochranný obvod nevypne prúd. Pre zariadenie to vyzerá, že je všetko v poriadku — a potom skončí bez prechodu. Výrobca preto pri tomto modeli sľubuje pravý opak: „Timely Alerts for Low Battery“ — včasné upozornenie na dochádzajúcu batériu.

XTAR AA CLR 4300 je postavená presne proti tomuto. Ako to robí, je celý zmysel písmen CLR v jej názve — a je to najdôležitejšia vec na tejto karte.

XTAR AA CLR 4300 — graf výrobcu porovnáva priebeh napätia so sesterským článkom AA 4150, alkalickou a Ni-MH batériou AA

Nový tvar vybíjacej krivky

Nadpis grafiky výrobcu znie „New Discharge Curve Design“ a pod ním stojí vysvetlenie: „Clearer shots, more time for battery replacement“ — ostrejšie zábery a viac času na výmenu batérie.

Graf kladie vedľa seba štyri priebehy napätia. Alkalická (fialová) a Ni-MH (zelená) klesajú prakticky od začiatku a končia skoro. Sesterský XTAR AA 4150 (modrá prerušovaná) drží rovnú čiaru — a potom padne kolmo dole. XTAR AA CLR 4300 (červená plná) drží rovnú čiaru najdlhšie zo všetkých a na konci sa zvažuje plynulo.

Ten záverečný svah je jediný rozdiel medzi „batéria zhasla“ a „batéria dala vedieť“. A je tam úmyselne.

XTAR AA CLR 4300 — grafika výrobcu s dvoma fázami vybíjania a ukazovateľom stavu batérie od plnej po prázdnu

CLR = konštantná fáza + lineárny pokles

Výrobca obe fázy priamo pomenúva a na grafike ich odlišuje farebnými štítkami.

Zelený štítok — „1.5V Constant Voltage Output“: „Provides stable and reliable high voltage“. Po slovensky: batéria dodáva stabilné, vysoké napätie. Podľa vlastného datasheetu výrobcu drží toto ploché pásmo zhruba dve tretiny celej kapacity — a až potom začne druhá fáza.

Červený štítok — „Gradual Linear Discharge Phase“: „Simulates the discharge characteristics of alkaline batteries, allowing the device to display remaining battery life accurately. This prevents sudden shutdowns and gives you ample time to replace the batteries.“ Po slovensky: v závere batéria napodobní správanie alkalickej, aby prístroj vedel presne ukázať zostávajúcu energiu. To zabráni náhlemu vypnutiu a dá vám čas batérie vymeniť.

Presne to vidíte na grafike: ikonky ukazovateľa idú od plnej cez tri, dva a jeden dielik až po prázdnu — postupne, nie skokom z plnej na nič.

Preto sa tá batéria volá CLRConstant + Linear. Nie je to kompromis; sú to dve vlastnosti naraz, každá vo svojej polovici vybíjania.

Aby v tom nebol zmätok: „stabilné napätie“ a „napätie na konci klesá“ si neprotirečia. Prvé platí pre väčšinu vybíjania, druhé pre jeho záver. Keby napätie klesalo od začiatku, zariadenie by strácalo výkon; keby nekleslo nikdy, zhaslo by bez varovania. CLR robí oboje v správnom poradí.
XTAR AA CLR 4300 — stĺpcový graf výrobcu porovnáva kapacitu 2700 mAh s Ni-MH, alkalickou a bežnou 1,5 V lítiovou batériou AA

2700 mAh — a voči čomu to výrobca meria

Grafika kladie vedľa seba štyri tužkové články a ku každému píše kapacitu: XTAR 2700 mAh, 1,2 V Ni-MH 2600 mAh, alkalická 2400 mAh a bežná 1,5 V lítiová 1800 mAh.

Základňa porovnania je teda napísaná priamo na obrázku — nič nedopočítavame ani neodhadujeme. Zaujímavý je najmä posledný stĺpec: práve tá záverečná klesajúca fáza je dôvod, prečo z článku dostanete energiu aj pod hranicou, na ktorej sa batéria s čisto plochým napätím už vypne.

A ešte jedna vec, ktorá sa pri tužkových batériách často zamotá: 2700 mAh je kapacita, 4300 mWh je energia. Sú to dve rôzne veličiny a jedna sa na druhú neprepočítava — 1,2 V Ni-MH článok s 2600 mAh dodá menej energie než 1,5 V článok s rovnakým číslom, lebo pracuje na nižšom napätí.

XTAR AA CLR 4300 — grafika výrobcu k nabíjaniu za 2,6 hodiny v nabíjačke XTAR L4 Pro so štyrmi tužkovými článkami

Plné nabitie za 2,6 hodiny

Výrobca uvádza: „Fully charges in just 2.6 hours with a dedicated 1.5V AA charger“ — plné nabitie za 2,6 hodiny v nabíjačke určenej pre 1,5 V AA. Nabíjací prúd je 0,45 ± 0,05 A, nabíjacie napätie 5 V.

Tento článok nemá vlastný USB-C port. Nabíja sa v externej nabíjačke — a to je dôležité rozlíšenie oproti niektorým súrodencom v rade, ktoré kábel zapojíte priamo do batérie.

Na článku je LED indikátor: počas nabíjania bliká, po nabití svieti, pri vybíjaní nesvieti.

Ktoré nabíjačky výrobca menuje, nájdete v samostatnej sekcii nižšie.

XTAR AA CLR 4300 — grafika výrobcu k životnosti batérie, viac než 1200 cyklov nabitia a vybitia tužkového článku 1,5 V

Viac než 1200 cyklov

Datasheet uvádza „Cycle Life 1200+“ a infografika to opakuje nadpisom „More Than 1200 Cycles of Recharge“. Jeden článok teda znesie vyše tisíc dvesto nabití a vybití.

Pri zariadení, ktoré spotrebuje sadu tužkových batérií napríklad raz za mesiac, je to životnosť v rádoch rokov — a jednorazové články, ktoré by ste zaň vyhodili, sa nikdy nevyrobia ani neodvezú.

Ak batériu dlhší čas nepoužívate, výrobca odporúča raz za pol roka ju aktivovať — teda krátko nabiť.

XTAR AA CLR 4300 — grafika výrobcu k prevádzke tužkovej batérie 1,5 V v rozsahu od mínus 20 do plus 60 stupňov Celzia

Od mrazu po horúčavu: −20 až 60 °C

Nadpis grafiky znie „Excellent Performance in Extreme Temperatures“ a text pod ním: „Supports a wide range from -20°C to 60°C, ensuring reliable operation of the trail camera in any environment.“ — spoľahlivá prevádzka fotopasce v akomkoľvek prostredí.

Toto je parameter, kvôli ktorému sa tieto články kupujú do lesa. Alkalická batéria v mraze rýchlo stráca výkon; tu výrobca deklaruje prevádzku od −20 do 60 °C.

Dva čísla sa líšia a je dobré si ich nepomýliť: nabíjať sa smie pri 0 až 45 °C a skladovať pri −20 až 50 °C, najlepšie okolo 25 °C.

XTAR AA CLR 4300 — grafika výrobcu so štyrmi ochranami článku: proti prebitiu, hlbokému vybitiu, prehriatiu a skratu

Štyri ochrany priamo v článku

Grafika je nadpísaná „Safe for Your Devices“ a dopĺňa: „Prevents leakage and corrosion, protecting your device from damage.“ — bráni vytečeniu a korózii, čím chráni vaše zariadenie.

Výrobca menuje štyri ochranné funkcie zabudované v článku: proti prebitiu (over-charge), proti hlbokému vybitiu (over-discharge), proti prehriatiu (over-temperature) a proti skratu (short circuit). V tabuľke datasheetu je článok označený ako „Protected: Yes“.

Práve to je rozdiel oproti holým lítiovým článkom: obvod vnútri stráži, aby sa batéria nedostala do stavu, ktorý by poškodil ju alebo prístroj.

XTAR AA CLR 4300 — prehľad zariadení od výrobcu: fotopasca, smart zámok, VR ovládač, RC model, audio aj herný ovládač

Kam ju výrobca odporúča

Grafika je nadpísaná „Widely Applicable“ a určenie znie: „Ideal for trail cameras and other devices requiring stable high voltage and timely low-battery alerts.“ — pre fotopasce a ďalšie zariadenia, ktoré potrebujú stabilné vysoké napätie a včasné upozornenie na dochádzajúcu batériu.

Výrobca menuje osem typov zariadení: fotopasca, VR ovládač, smart zámok, RC model, zdravotnícky prístroj, digitálne audio, elektrický holiaci strojček a herný ovládač.

Datasheet k tomu pridáva merania spotreby pre smart zámok, fotopascu, digitálny fotoaparát, VR ovládač, kempingové svietidlo, osobnú hygienu a domáce zdravotnícke prístroje — teda presne pre zariadenia, ktoré bežia dlho a potichu.

Technické špecifikácie

ParameterHodnota
ModelXTAR 1,5 V AA CLR 4300
VeľkosťAA (tužková, IEC R6 / LR6)
ChémiaLi-ion, katóda LiCoO2
Nominálna kapacita2700 mAh
Nominálna energia4300 mWh
Nominálne napätie1,5 V
Napätie pri dochádzajúcej energii1,05 V
Max. vybíjací prúd2,5 A
Nabíjacie napätie5 V (výrobca uvádza toleranciu 4,75–5,5 V)
Nabíjací prúd0,45 ± 0,05 A
Čas plného nabitia2,6 hodiny v nabíjačke XTAR pre 1,5 V AA
Životnosť1200+ cyklov
Chránený článokÁno — vstavaný ochranný obvod
Indikátor stavuÁno — LED priamo na článku
Kladný pólButton top (vystúpený)
RozmeryØ 14,3 ± 0,3 × 50,3 ± 0,5 mm
Hmotnosť19,8 g / článok
Prevádzková teplota−20 až 60 °C
Teplota pri nabíjaní0 až 45 °C
Skladovacia teplota−20 až 50 °C (najlepšie 25 ± 5 °C)
NabíjanieExterná nabíjačka XTAR pre 1,5 V Li-ion AA (článok nemá vlastný USB-C port)
Doklady výrobcuCE, PSE, CB (IEC/J62133), UN38.3, Battery Directive, test pádom z 1,2 m

Zdroj hodnôt: datasheet výrobcu XTAR k modelu 1.5V AA CLR 4300 a jeho oficiálna produktová dokumentácia. Hodnoty platia pre jeden článok — v balení sú štyri rovnaké.

Čo nájdete v balení

XTAR AA CLR 4300 obsah balenia — štyri články 1,5 V, priehľadné plastové púzdro a papierová krabička výrobcu
  • 4 × XTAR AA CLR 4300 — nabíjateľná tužková batéria 1,5 V, 2700 mAh / 4300 mWh
  • Priehľadné plastové púzdro na štyri články — na prenášanie aj na oddelenie nabitých od vybitých
  • Predajná krabička XTAR s kartičkou výrobcu
Nabíjačka nie je súčasťou balenia. Tento článok nemá vlastný USB-C port, takže potrebujete nabíjačku XTAR pre 1,5 V Li-ion AA — ktoré to sú, nájdete hneď nižšie.

Ktorý článok z radu je pre mňa

V ponuke máme viac 1,5 V lítiových článkov XTAR a nelíšia sa len kapacitou — líšia sa hlavne tvarom vybíjacej krivky a tým, ako sa nabíjajú. Vyberajte podľa toho, čo od zariadenia potrebujete.

Toto je AA CLR 4300 — 4 ks 2700 mAh / 4300 mWh. Stabilné napätie po väčšinu vybíjania, na konci plynulý pokles, aby prístroj vedel ukázať dochádzajúcu batériu. Nabíja sa externou nabíjačkou.
AA LR 3000 USB-C — 4 ks 3000 mAh. Klesajúce napätie od začiatku, ako alkalická — pre prístroje s ukazovateľom, ktorý má ísť plynulo od 100 % k nule. USB-C port priamo v článku.
Zobraziť AA LR 3000 USB-C →
AA 4150 (2500 mAh) — 4 ks Rovných 1,5 V takmer po celý beh a na konci schodík na 1,1 V ako varovanie. Keď vám stačí jedno upozornenie tesne pred koncom namiesto plynulého klesania.
Zobraziť AA 4150 →
AA 3960 s dotykovým indikátorom — 4 ks 2500 mAh. Stav nabitia zistíte dotykom na kladný pól, bez toho, aby ste článok museli dať do nabíjačky.
Zobraziť AA 3960 →
AA 3300 (2000 mAh) — 4 ks Najdostupnejší článok radu na bežné domáce spotrebiče, kde nepotrebujete maximálnu kapacitu.
Zobraziť AA 3300 →
C CLR 7200 USB-C — 2 ks Rovnaká CLR krivka, ale veľkosť C (baby, R14) a 4350 mAh. S USB-C portom v článku a Y-káblom v balení.
Zobraziť C CLR 7200 →

Celý rad nájdete v kategórii nabíjateľné tužkové batérie AA Li-ion 1,5 V, a ak sa v rozdieloch strácate, pomôže náš sprievodca 1,5 V lítiovými batériami XTAR.

Čím to nabijem

Potrebujete nabíjačku určenú pre 1,5 V Li-ion tužkové batérie. Výrobca v dokumentácii k tomuto článku menuje konkrétne modely: L4 Pro, VX4, MX4, L4 a L8.

Upozornenie priamo z datasheetu: „Do not charge the battery with unspecified charger. We recommend to use only compatible XTAR 1.5V Li-ion battery chargers.“ — nenabíjajte článok nabíjačkou, ktorá naň nie je určená.

Z odporúčaných modelov máme v ponuke:

Do tejto veľkosti sadnú aj ďalšie nabíjačky XTAR pre 1,5 V Li-ion, ktoré predávame — XTAR C4-AA (kompaktná, výrobca ju robil priamo pre tužkové 1,5 V Li-ion) a XTAR BC4 (4 šachty, funguje aj ako powerbanka).

Bežná nabíjačka na tužkové batérie nestačí. Nabíjačka určená len pre 1,2 V Ni-MH tento článok nenabije — je to iná chémia aj iné napätie. Všetky vhodné modely nájdete v kategórii nabíjačky na 1,5 V Li-ion tužkové batérie.

Pre koho to je

Máte fotopascu a nechcete prísť o zábery
Toto je scenár, na ktorý výrobca článok priamo stavia. Fotopasca v lese beží týždne a vy k nej neprídete každý deň. Vďaka záverečnému poklesu napätia ukáže stav batérie skôr, než prestane snímať — a vy viete, že najbližšia cesta k nej má byť aj s nabitými článkami.
Zamykáte smart zámkom a nechcete ostať pred dverami
Smart zámok odoberá málo a dlho — presne ten typ zariadenia, kde batéria s plochým napätím vypne bez varovania. Tu máte na displeji či v aplikácii klesajúci ukazovateľ, ktorý dáva čas zareagovať.
Robíte zvuk a nemôžete si dovoliť ticho
Bezdrôtový mikrofón, vysielačka na tele, rekordér. Plných 1,5 V drží vysielací výkon a zvukové obvody na plnom napätí, záverečný pokles spustí indikátor nízkeho stavu — čas vymeniť batérie počas prestávky, nie uprostred vety.
Používate zariadenia vonku a v mraze
Prevádzka od −20 do 60 °C je deklarovaná výrobcom. Zimný les, auto na parkovisku, letná strecha — článok je stavaný na rozsah, ktorý bežná alkalická batéria nezvláda.
Rátate, koľko vás batérie stoja
1200+ cyklov na jeden článok. Namiesto neustáleho dokupovania jednorazových tužkových batérií máte štyri články, ktoré sa vracajú do nabíjačky roky.

Často sa nás pýtate

Čo znamená skratka CLR v názve?

Constant + Linear — konštantná fáza a lineárny pokles. Batéria drží stabilné napätie 1,5 V po väčšinu vybíjania (konštantná fáza) a v závere ho nechá plynulo klesať (lineárna fáza), aby zariadenie vedelo ukázať, že batéria dochádza. Výrobca obe fázy pomenúva priamo na produktovej grafike ako „1.5V Constant Voltage Output“ a „Gradual Linear Discharge Phase“.
Nie je klesajúce napätie na konci chyba?

Nie — je to hlavná vlastnosť tohto modelu. Batéria s úplne plochým napätím vypne bez varovania, lebo prístroj až do poslednej chvíle „vidí“ plný stav. Sesterská AA 4150 to na tom istom grafe rieši jedným schodíkom na 1,1 V tesne pred koncom; CLR namiesto skoku túto poslednú fázu zámerne zvažuje, takže ukazovateľ batérie na fotopasci, zámku či mikrofóne konečne ukazuje pravdu. Výrobca to zhŕňa slovami, že to „prevents sudden shutdowns“ — zabraňuje náhlym vypnutiam.
Prečo je na karte aj 2700 mAh, aj 4300 mWh? Ktoré platí?

Obe — sú to dve rôzne veličiny. 2700 mAh je kapacita (koľko náboja článok pojme), 4300 mWh je energia (koľko práce z neho zariadenie dostane). Jedna sa na druhú neprepočítava a výrobca uvádza obe v jednom riadku datasheetu: „Nominal Capacity 2700mAh (4300mWh)“.
Dá sa nabíjať cez USB-C káblom priamo do batérie?

Nie. Tento článok nemá vlastný USB-C port a nabíja sa v externej nabíjačke XTAR pre 1,5 V Li-ion AA. Ak chcete nabíjanie káblom priamo do článku, pozrite si XTAR AA LR 3000 USB-C — ten port v tele má.
Nabijem ju v obyčajnej nabíjačke na tužkové batérie?

Nie, ak je to nabíjačka len pre 1,2 V Ni-MH. Ide o inú chémiu aj iné napätie. Datasheet k tomu píše: „Do not charge the battery with unspecified charger.“ Použite model, ktorý výrobca pre 1,5 V Li-ion AA uvádza — napríklad L4 Pro alebo L8.
Zvládne blesk alebo iné zariadenie s vysokým odberom?

Maximálny vybíjací prúd je 2,5 A. Pri zariadeniach s krátkymi špičkovými odbermi — typicky externý blesk — sa 1,5 V lítiové články neodporúčajú; ochranný obvod môže pri prudkom náraste prúdu zasiahnuť. Tento článok je stavaný na zariadenia s dlhým a rovnomerným odberom, aké výrobca aj menuje: fotopasce, smart zámky, audio, zdravotnícke prístroje.
Ako dlho vydrží nabitá, keď ju nepoužívam?

Konkrétnu hodnotu samovybíjania výrobca pre tento model neuvádza, takže ju netvrdíme. Čo uvádza, je odporúčanie: ak batériu dlhší čas nepoužívate, raz za pol roka ju aktivujte — teda krátko nabite. Skladovať sa má pri −20 až 50 °C, najlepšie okolo 25 °C.
Ako spoznám, že sa nabíja a že je nabitá?

Podľa LED priamo na článku: počas nabíjania bliká, po dokončení svieti, pri vybíjaní nesvieti. Plné nabitie trvá približne 2,6 hodiny.
Koľko článkov je v balení a je v ňom púzdro?

V balení sú 4 články a priehľadné plastové púzdro na ich prenášanie. Nabíjačka súčasťou nie je.
Neviete, ktorý článok z radu vám sadne? Rozdiel medzi CLR, LR a článkami s plochým napätím je v tom, ako sa správajú tesne pred vybitím. Napíšte nám, čo napájate — poradíme podľa zariadenia, nie podľa čísla na obale. Sprievodca 1,5 V batériami XTAR →

Neviete, či vaša fotopasca alebo zámok tieto batérie zvládne? Napíšte nám, pozrieme to spolu.

Email: eshop@svetelnaposta.sk

Telefón: +421 903 305 407

Po – Pi: 9:00 – 16:00

Pozrite si hodnotenia našich zákazníkov alebo recenzie na Heureke.


Majstrovstvá svetla 2026 · Štartujeme každý deň po zotmení

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjateľné tužkové batérie AA Li-ion 1,5V (Mignon, R6, LR6)
Záruka: 2 roky
EAN: 6977699220238
Kapacita (mAh): 2700
Nominálne napätie (V): 1,5
Vybíjací prúd (A): 2,5
Chemické zloženie: LI-ion 1,5V
Ochranná elektronika BMS: s ochranným obvodom
Kladný pól: vystúpený - button top
Hmotnosť (g): 19,8
Výška (mm): 50,30
Priemer (mm): 14,30
? Použitie: Fotopasce, Tlakomery, RC modely, Herné ovládače, Holiace strojčeky, Elektrické zubné kefky, GPS navigácie
Výrobca: Xtar
Veľkosť - typ: AA (tužková)
Počet kusov v balení: 4

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Bezpečnostná kontrola

Vložením komentáre súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov

XTAR — logo výrobcu svietidiel, nabíjačiek a batérií
Batérie · Nabíjačky · Svietidlá · od roku 2006
✓ Autorizovaný predajca

Energia a svetlo
pod jednou značkou

XTAR nie je len o nabíjaní. Už od roku 2006 vyvíja potápačské a outdoorové svietidlá, inteligentné nabíjačky a batérie — od moderných 1,5 V Li-ion tužkoviek po výkonné 18650 a 21700 články. Všetko pod jednou strechou vlastnej továrne v Shenzhene.

Potápačské svietidlá XTAR D-séria — D26, DL2, D40 ZOOM, DH1 a D30
2006
založenie v Shenzhene
≈200
patentov (podľa výrobcu)
100 m
testovanie potápačských svetiel
ISO 9001
vlastná certifikovaná výroba

V skratke: XTAR (Shenzhen XTAR Electronics) je čínsky výrobca s tromi piliermi: potápačské a outdoorové svietidlá, inteligentné nabíjačky a batérie — od 1,5 V Li-ion tužkoviek AA/AAA po články 18650 a 21700. Značka vznikla v roku 2006 v Shenzhene, od roku 2014 vyrába vo vlastnej továrni s certifikáciou ISO 9001 a podľa výrobcu drží takmer 200 patentov. V roku 2026 oslavuje 20 rokov. SvetelnáPošta je autorizovaný predajca XTAR — svietidlá, nabíjačky aj batérie skladom.

Príbeh značky

Značka, ktorá sa zrodila pod hladinou

Málokto to vie: na začiatku XTAR nebola nabíjačka, ale potápačské svetlo. A práve preto dnes XTAR rozumie energii aj svetlu ako málokto.

2006 · ZALOŽENIE
Posadnutosť kvalitou

Malá obchodná firma zo Shenzhenu zisťuje, že prísnou kontrolou jej prechádza len 60 % nakúpeného tovaru. Rozhodnutie: budeme robiť veci po svojom — a poriadne.

2009 – 2010 · D30 + WP6
Svetlo si vynútilo nabíjačku

Distribútor si objednal 2000-lúmenové potápačské svetlo na šesť článkov 18650. Nabíjačka, ktorá by ich zvládla, neexistovala — tak XTAR postavil vlastný vývojový tím a vytvoril oboje naraz: svetlo D30 aj nabíjačku WP6.

2014 · VLASTNÁ TOVÁREŇ
Výroba pod vlastnou strechou

V Shenzhene vzniká vlastná továreň — od vývoja cez montáž až po testovanie má odvtedy XTAR celý proces vo svojich rukách.

2026 · 20 ROKOV
Jubilejná sezóna

XTAR oslavuje 20 rokov. Od roku 2016 bol podľa výrobcu trikrát certifikovaný ako národný high-tech podnik a drží takmer 200 patentov.

Portfólio značky

Tri piliere XTAR

Svetlo, energia a jej nabíjanie — tri remeslá, ktoré u XTARu vyrastali spolu a dopĺňajú sa dodnes.

XTAR D30 6000 — potápačské video svetlo
Svietidlá s potápačskou DNA

Vlajkou je D-séria pre rekreačné potápanie, spearfishing aj podvodné natáčanie — výrobca ju testuje do hĺbky 100 m. Na súši dopĺňajú ponuku taktické svetlá, čelovky a EDC drobnosti do vrecka.

V roku 2026 XTAR svieti aj na svetových potápačských podujatiach — podporuje Blue Water World Cup či Dragor Lux Diving Games.

Svietidlá XTAR →   Čelovky →

XTAR 18650 3500 mAh — chránený Li-ion akumulátor
Batérie s poctivými číslami

Moderné 1,5 V Li-ion tužkovky AA/AAA dávajú plných 1,5 V, nie 1,2 V ako Ni-MH — prístroj tak dostane napätie, na ktoré je stavaný. Vedľa nich chránené high-drain články 18650 · 21700 · 26650 do svietidiel, vŕtačiek aj fotopascí.

Podľa výrobcu prechádza každý článok 100 % testom kapacity — číslo na obale je to reálne.

Akumulátory XTAR →

XTAR MX8 — 8-slotová inteligentná nabíjačka
Inteligentné nabíjačky

Od vreckových jednoslotoviek po 8-slotové stanice s LCD. Analyzéry zmerajú reálnu kapacitu aj vnútorný odpor, mixery zvládnu Li-ion, Ni-MH, 1,5 V Li-ion aj LiFePO4 naraz.

Podpisová funkcia: 0V aktivácia, ktorá oživí aj hlboko vybité články. Nabíjačky sú najširšou časťou našej XTAR ponuky.

Nabíjačky XTAR →

Prečo XTAR

Štyri dôvody, prečo značke veriť

Vlastná továreň, nie cudzie logo

Vývoj, výroba aj testovanie pod jednou strechou v Shenzhene s certifikáciou ISO 9001 a 100 % výstupnou kontrolou. XTAR predáva to, čo sám vyvinul a vyrobil.

Poctivé čísla

Reálne kapacity batérií a presné lúmeny svietidiel. Podľa výrobcu prechádzajú batérie 24 testami a nabíjačky 25 testami — od elektrických parametrov po životnosť.

Technológie s reálnym úžitkom

0V aktivácia oživí hlboko vybité články, šetrné trojstupňové nabíjanie TC-CC-CV predlžuje životnosť, 1,5 V Li-ion tužkovky pracujú na 1,5 V namiesto 1,2 V ako Ni-MH.

Doma vo svete potápačov

Potápačské svetlá testované do 100 m, prítomnosť na veľtrhoch od boot v Düsseldorfe po SHOT Show v Las Vegas a sponzoring svetových podujatí — od spearfishingu po robotické krúžky.

XTAR AA 1,5 V Li-ion — nabíjateľná tužková batéria
Moderná klasika

1,5 V Li-ion: tužkovka novej generácie

Navonok obyčajná AA, vnútri Li-ion technológia: plných 1,5 V namiesto 1,2 V u Ni-MH — hračky, ovládače aj meracie prístroje bežia na napätí, na ktoré sú stavané. A namiesto koša ide článok znova do nabíjačky.

Pozrieť 1,5 V AA →
Naša ponuka XTAR

Kam ďalej v katalógu

Desiatky produktov XTAR skladom — vyberte si vetvu.

Nabíjačky

Inteligentné nabíjačky od 1 po 8 slotov — Li-ion aj Ni-MH.

Zobraziť nabíjačky →
Svietidlá a potápačky

D-séria pod hladinu, taktické a EDC svetlá na súš.

Zobraziť svietidlá →
Čelovky

Ľahké čelovky na beh, prácu aj domácnosť.

Zobraziť čelovky →
Akumulátory

Chránené aj high-drain Li-ion články 18650 až 26650.

Zobraziť akumulátory →
Často sa nás pýtate

XTAR — otázky a odpovede

Čo všetko XTAR vyrába?

Tri hlavné vetvy: svietidlá (potápačská D-séria, taktické svetlá, čelovky, EDC), batérie (1,5 V Li-ion AA/AAA, články 18650/21700/26650, Ni-MH) a inteligentné nabíjačky (1 až 8 slotov, analyzéry, mixery). K tomu drobné príslušenstvo, solárne panely či foto doplnky.

Do akej hĺbky fungujú potápačské svetlá XTAR?

Výrobca testuje potápačskú radu do hĺbky 100 m. Presný hĺbkový rating konkrétneho modelu nájdete vždy na jeho produktovej karte — D-séria pokrýva rekreačné potápanie, spearfishing aj podvodné natáčanie.

Čo je 0V aktivácia a kedy ju využijem?

Keď Li-ion článok klesne na extrémne nízke napätie (napr. dlhým skladovaním), bežná nabíjačka ho vyhodnotí ako chybný a odmietne nabíjať. Nabíjačky XTAR s 0V aktiváciou ho dokážu opatrne malým prúdom prebudiť — a často tak zachránia batériu, ktorá by inak skončila v koši.

Aká je záruka na produkty XTAR?

U nás platí zákonná 2-ročná záruka na všetky produkty XTAR. Pri akomkoľvek probléme sa ozvite — sme autorizovaný predajca a reklamácie riešime priamo.

Odkiaľ XTAR pochádza?

XTAR (Shenzhen XTAR Electronics) vznikol v roku 2006 v čínskom Shenzhene a od roku 2014 vyrába vo vlastnej továrni s certifikáciou ISO 9001. Podľa výrobcu drží takmer 200 patentov a od roku 2016 bol trikrát certifikovaný ako národný high-tech podnik.

Spoznajte celý svet XTAR

Potápačské svetlá, inteligentné nabíjačky aj poctivé batérie skladom. Nie ste si istí výberom? Sme Majstrovstvá svetla — radi poradíme. Štartujeme každý deň po zotmení.

Zobraziť nabíjačky XTAR →