Doprava zdarma pri nákupe od 60 €
XTAR 18650 3500 mAh USB-C 10 A – chránený Li-ion akumulátor s vyvýšeným pólom
Kód: XTAR-18650-3500-USBCSúvisiaci tovar
Podrobný popis
XTAR 18650 3500 mAh USB-C je chránený nabíjateľný Li-ion akumulátor 3,6 V s portom USB-C priamo v článku, trvalým vybíjacím prúdom 10 A a vyvýšeným kladným pólom. Nabiješ ho káblom aj v Li-ion nabíjačke. Pred kúpou porovnaj priemer 18,5 ±0,3 mm a výšku 70,3 ±0,5 mm s priestorom vo svojej baterke.
- 3500 mAh menovitá a 3400 mAh minimálna kapacita v článku s napätím 3,6 V.
- Trvalý vybíjací prúd 10 A pre baterky, ktoré tento článok podporujú.
- Nabíjanie cez USB-C približne za 2,9 h, v nabíjačke XTAR VX4 približne za 2,3 h.
- LED indikátor: pri nabíjaní svieti načerveno, po nabití nazeleno.
- Ochranný obvod proti prebitiu, hlbokému vybitiu a skratu.
- 500+ cyklov, vyvýšený kladný pól a rozmery 18,5 ±0,3 × 70,3 ±0,5 mm.

Osvedčený 18650, ktorý nabiješ káblom
Keď chceš do baterky spoľahlivý článok 18650 a nechceš riešiť, či máš so sebou nabíjačku, tento si nabiješ priamo. 3500 mAh, 3,6 V a port USB-C priamo v článku.
Chránené vyhotovenie s vyvýšeným kladným pólom meria 18,5 ±0,3 × 70,3 ±0,5 mm. Pred kúpou porovnaj výšku s priestorom vo svojej baterke; ak si nie si istý, pošli nám jej model.

Nabiješ z toho, čo máš poruke
Powerbanka v batohu, notebook v práci, autonabíjačka cestou alebo sieťový adaptér doma – stačí bežný USB-C kábel a extra nabíjačku nepotrebuješ.
Plné nabitie cez USB-C trvá približne 2,9 hodiny. Počas nabíjania LED na článku svieti načerveno, po nabití nazeleno.

Šetrné nabíjanie, aj v klasickej nabíjačke
Trojstupňové inteligentné nabíjanie prispôsobuje nabíjací prúd tak, aby bolo rýchle a zároveň šetrné k článku. Ak ho vybiješ hlboko, po zapojení sa sám aktivuje a začne nabíjať.
Nechceš kábel? Článok nabiješ aj v nabíjačke pre Li-ion 3,6 V, napríklad XTAR VX4, približne za 2,3 hodiny. Štandardný nabíjací prúd je 0,7 A, maximálny 1,75 A pri 10–45 °C.

Výdrž na konkrétnych svetlách
Pri plánovaní večera pomôže vedieť, ako dlho článok vydrží. V internom teste XTAR v režime High svietila baterka D06 s 1600 lm 1,5 h, čelovka H3R s 1000 lm viac ako 2 h a WK18 s 1000 lm viac ako 3 h.
Sú to výsledky pre uvedené svetlá a režim; výdrž svojej baterky posudzuj podľa jej údajov. Pri trvalom odbere 9,5 A má článok nameranú kapacitu 3211 mAh (test pri 20 ±5 °C).

Stabilný jas aj pri vysokom odbere
Keď baterku prepneš na vysoký výkon, článok musí udržať prúd. Tento má maximálny trvalý vybíjací prúd 10 A, aby výkonná baterka, ktorá takýto článok podporuje, svietila stabilne.
Nadprúdová ochrana pri vybíjaní zasahuje pri 10,5–15 A; je to údaj ochrany, nie vyšší prevádzkový režim. Porovnaj 10 A s požiadavkou svojho svetla.

Jeden článok namiesto kopy jednorazových
Nabíjateľný článok ti ušetrí časté kupovanie batérií. Viac ako 500 nabíjacích cyklov znamená menej výmen, nižšie dlhodobé náklady a menej odpadu.
Koľko cyklov dosiahneš v praxi, závisí od spôsobu používania, nabíjania a skladovania.

Ochrana zabudovaná v článku
O bezpečnosť pri nabíjaní aj vybíjaní sa stará ochranný obvod so smart čipom. Článok chráni pred prebitím, hlbokým vybitím a skratom.
Ochrany sú poistka, nie náhrada za správne zaobchádzanie. Používaj článok v zariadení, ktoré ho podporuje, a riaď sa pokynmi nižšie.

V mraze aj v horúčave
Na zimný výlet aj na leto: článok je určený na prevádzku od −20 do 60 °C.
Na skladovanie technický list odporúča −5 až 35 °C. Ak článok dlhšie nepoužívaš, ulož ho tam, kde teplota ostáva v tomto rozsahu.

Pod vodu, do stanu aj do vrecka
Či ideš potápať, kempovať alebo nosíš baterku každý deň, článok poslúži v mnohých svetlách formátu 18650. Príklady použitia: potápačská baterka, kempingová čelovka, EDC a taktická baterka.
Rozhoduje konkrétne zariadenie: porovnaj výšku 70,3 mm, vyvýšený kladný pól a odber. Ak potrebuješ poradiť, pošli nám model.
Technické špecifikácie
| Formát / technológia | 18650 · nabíjateľný Li-ion s portom USB-C |
|---|---|
| Menovitá / minimálna kapacita | 3500 mAh / 3400 mAh |
| Menovité napätie | 3,6 V |
| Koncové vybíjacie napätie | 2,5 V |
| Maximálny trvalý vybíjací prúd | 10 A |
| Nadprúdová ochrana pri vybíjaní | 10,5–15 A · samostatný údaj ochrany |
| Vnútorný odpor | ≤45 mΩ |
| Štandardné nabíjacie napätie | 4,2 ±0,03 V |
| Štandardný / maximálny nabíjací prúd | 0,7 A / 1,75 A pri 10–45 °C (pri 0–10 °C max. 0,7 A) |
| Nabíjanie cez USB-C | približne 2,9 h · LED svieti načerveno, po nabití nazeleno |
| Nabíjanie v nabíjačke XTAR VX4 | približne 2,3 h |
| Ochranný obvod / kladný pól | Áno / vyvýšený (button top) |
| Priemer / výška | 18,5 ±0,3 mm / 70,3 ±0,5 mm |
| Hmotnosť | menej ako 53 g |
| Deklarovaná životnosť | 500+ cyklov |
| Prevádzková teplota | −20 až 60 °C |
| Skladovacia teplota | odporúčane −5 až 35 °C |
| Nameraná kapacita pri trvalom odbere (test pri 20 ±5 °C) | 0,7 A: 3478 mAh · 1,75 A: 3442 mAh · 3,5 A: 3401 mAh · 7 A: 3329 mAh · 9,5 A: 3211 mAh |
Zdrojom parametrov je technický list na produktovej stránke XTAR. Nadprúdová ochrana je samostatný údaj ochranného obvodu; maximálny trvalý odber článku je 10 A.
Pred vložením do baterky
Porovnaj priemer 18,5 ±0,3 mm, výšku 70,3 ±0,5 mm a vyvýšený kladný pól s požiadavkami svojej baterky. Ide o chránený nabíjateľný Li-ion článok 3,6 V s portom USB-C na hornom konci.
Over aj povolené napätie a odber zariadenia. Formát 18650 je len začiatok výberu; dôležité je vyhotovenie článku, ktoré výrobca tvojej baterky predpisuje.
Pokyny pre používanie
- Používaj kompatibilnú nabíjačku a riaď sa nabíjacími parametrami článku.
- Článok s poškodeným obalom alebo tesnením, nafúknutý či deformovaný článok nepoužívaj.
- Voľné články prenášaj v ochrannom puzdre, oddelene od kľúčov a mincí.
- Nabíjanie nenechávaj cez noc bez dozoru.
- Ak výrobca zariadenia výslovne neurčí inak, nemiešaj články rôznych značiek, kapacít, typov alebo veku.
Odporúčania výrobcu: XTAR Battery Care.
Čím ho nabiješ
Priamo cez USB-C z powerbanky, notebooku, autonabíjačky alebo sieťového adaptéra; plné nabitie trvá približne 2,9 h. LED pri nabíjaní svieti načerveno, po nabití nazeleno.
V nabíjačke pre Li-ion 3,6 V, napríklad XTAR VX4, trvá nabitie približne 2,3 h. Nabíjacie napätie je 4,2 ±0,03 V, štandardný prúd 0,7 A a maximálny 1,75 A pri 10–45 °C (pri 0–10 °C najviac 0,7 A). Pozri ponuku nabíjačiek.
Čo dostaneš
1 akumulátor XTAR 18650 3500 mAh USB-C v originálnej krabičke XTAR. Na nabíjanie použi bežný USB-C kábel alebo Li-ion nabíjačku.
3500 mAh s USB-C, bez neho alebo 4000 mAh?
| XTAR 18650 3500 mAh USB-C | 3500 mAh · trvalý prúd 10 A · nabíjanie cez USB-C aj v nabíjačke · výška 70,3 ±0,5 mm |
|---|---|
| XTAR 18650 3500 mAh 10 A | 3500 mAh · trvalý prúd 10 A · nabíjanie v externej nabíjačke |
| XTAR 18650 4000 mAh | 4000 mAh · trvalý prúd 10 A · nabíjanie v externej nabíjačke |
| Pri výbere porovnaj | Kapacitu, prúd, výšku a spôsob nabíjania podľa konkrétnej baterky. |
Ak nabíjaš doma v nabíjačke, poslúži aj klasický článok. Ak chceš nabíjať aj z powerbanky či z auta, vyber verziu s USB-C a over jej výšku 70,3 mm.
Pre koho je tento akumulátor
- Pre majiteľa 18650 baterky, ktorý chce nabíjať z powerbanky, notebooku alebo auta bez slotovej nabíjačky.
- Pre kempera, potápača či EDC nosiča, ktorý potrebuje trvalý prúd do 10 A.
- Ako ďalší článok do výbavy, keď máš overenú výšku 70,3 mm a vyvýšený kladný pól.
Často sa nás pýtate
Ako ho nabijem?
Bežným USB-C káblom z powerbanky, notebooku, autonabíjačky alebo sieťového adaptéra približne za 2,9 h. Ide to aj v nabíjačke pre Li-ion 3,6 V, napríklad XTAR VX4, približne za 2,3 h.
Čo znamená farba LED?
Počas nabíjania svieti LED načerveno, po nabití nazeleno. Pri vybíjaní v baterke nesvieti.
Aký je rozdiel medzi 10 A a 10,5–15 A?
10 A je maximálny trvalý vybíjací prúd článku. 10,5–15 A je údaj nadprúdovej ochrany pri vybíjaní; nejde o vyšší prevádzkový režim.
Zmestí sa do mojej baterky?
Článok meria 18,5 ±0,3 × 70,3 ±0,5 mm a má vyvýšený kladný pól. Porovnaj výšku s priestorom v baterke alebo nám pošli jej model.
Ako ho skladovať?
Technický list odporúča skladovanie pri −5 až 35 °C. Prevádzková teplota −20 až 60 °C je samostatný údaj pre používanie.
Ktorú baterku chceš napájať s XTAR 18650 3500 mAh USB-C? Pošli nám jej model, overíme rozmery aj požadovaný prúd.
Email: eshop@svetelnaposta.sk
Telefón: +421 903 305 407
Po – Pi: 9:00 – 16:00
Pozri si hodnotenia našich zákazníkov alebo recenzie na Heureke.
Majstrovstvá svetla 2026 · Štartujeme každý deň po zotmení
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nabíjateľné akumulátory - batérie Li-ion 18650 |
|---|---|
| Záruka: | 2 roky |
| EAN: | 6977699220771 |
| Kapacita (mAh): | 3500 |
| Nominálne napätie (V): | 3,6 - 3,7 |
| Vybíjací prúd (A): | 10 |
| Chemické zloženie: | Li-ion - Lithium-ion |
| Ochranná elektronika BMS: | s ochranným obvodom |
| Kladný pól: | vystúpený - button top |
| Hmotnosť (g): | 53 |
| Výška (mm): | 70,3 |
| Priemer (mm): | 18,5 |
| Výrobca: | Xtar |
| Veľkosť - typ: | 18650 |
| Počet kusov v balení: | 1 |
| Počet nabíjacích cyklov: | 500 |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Energia a svetlo
pod jednou značkou
XTAR nie je len o nabíjaní. Už od roku 2006 vyvíja potápačské a outdoorové svietidlá, inteligentné nabíjačky a batérie — od moderných 1,5 V Li-ion tužkoviek po výkonné 18650 a 21700 články. Všetko pod jednou strechou vlastnej továrne v Shenzhene.
V skratke: XTAR (Shenzhen XTAR Electronics) je čínsky výrobca s tromi piliermi: potápačské a outdoorové svietidlá, inteligentné nabíjačky a batérie — od 1,5 V Li-ion tužkoviek AA/AAA po články 18650 a 21700. Značka vznikla v roku 2006 v Shenzhene, od roku 2014 vyrába vo vlastnej továrni s certifikáciou ISO 9001 a podľa výrobcu drží takmer 200 patentov. V roku 2026 oslavuje 20 rokov. SvetelnáPošta je autorizovaný predajca XTAR — svietidlá, nabíjačky aj batérie skladom.
Značka, ktorá sa zrodila pod hladinou
Málokto to vie: na začiatku XTAR nebola nabíjačka, ale potápačské svetlo. A práve preto dnes XTAR rozumie energii aj svetlu ako málokto.
Malá obchodná firma zo Shenzhenu zisťuje, že prísnou kontrolou jej prechádza len 60 % nakúpeného tovaru. Rozhodnutie: budeme robiť veci po svojom — a poriadne.
Distribútor si objednal 2000-lúmenové potápačské svetlo na šesť článkov 18650. Nabíjačka, ktorá by ich zvládla, neexistovala — tak XTAR postavil vlastný vývojový tím a vytvoril oboje naraz: svetlo D30 aj nabíjačku WP6.
V Shenzhene vzniká vlastná továreň — od vývoja cez montáž až po testovanie má odvtedy XTAR celý proces vo svojich rukách.
XTAR oslavuje 20 rokov. Od roku 2016 bol podľa výrobcu trikrát certifikovaný ako národný high-tech podnik a drží takmer 200 patentov.
Tri piliere XTAR
Svetlo, energia a jej nabíjanie — tri remeslá, ktoré u XTARu vyrastali spolu a dopĺňajú sa dodnes.
Vlajkou je D-séria pre rekreačné potápanie, spearfishing aj podvodné natáčanie — výrobca ju testuje do hĺbky 100 m. Na súši dopĺňajú ponuku taktické svetlá, čelovky a EDC drobnosti do vrecka.
V roku 2026 XTAR svieti aj na svetových potápačských podujatiach — podporuje Blue Water World Cup či Dragor Lux Diving Games.
Moderné 1,5 V Li-ion tužkovky AA/AAA dávajú plných 1,5 V, nie 1,2 V ako Ni-MH — prístroj tak dostane napätie, na ktoré je stavaný. Vedľa nich chránené high-drain články 18650 · 21700 · 26650 do svietidiel, vŕtačiek aj fotopascí.
Podľa výrobcu prechádza každý článok 100 % testom kapacity — číslo na obale je to reálne.
Od vreckových jednoslotoviek po 8-slotové stanice s LCD. Analyzéry zmerajú reálnu kapacitu aj vnútorný odpor, mixery zvládnu Li-ion, Ni-MH, 1,5 V Li-ion aj LiFePO4 naraz.
Podpisová funkcia: 0V aktivácia, ktorá oživí aj hlboko vybité články. Nabíjačky sú najširšou časťou našej XTAR ponuky.
Štyri dôvody, prečo značke veriť
Vývoj, výroba aj testovanie pod jednou strechou v Shenzhene s certifikáciou ISO 9001 a 100 % výstupnou kontrolou. XTAR predáva to, čo sám vyvinul a vyrobil.
Reálne kapacity batérií a presné lúmeny svietidiel. Podľa výrobcu prechádzajú batérie 24 testami a nabíjačky 25 testami — od elektrických parametrov po životnosť.
0V aktivácia oživí hlboko vybité články, šetrné trojstupňové nabíjanie TC-CC-CV predlžuje životnosť, 1,5 V Li-ion tužkovky pracujú na 1,5 V namiesto 1,2 V ako Ni-MH.
Potápačské svetlá testované do 100 m, prítomnosť na veľtrhoch od boot v Düsseldorfe po SHOT Show v Las Vegas a sponzoring svetových podujatí — od spearfishingu po robotické krúžky.
1,5 V Li-ion: tužkovka novej generácie
Navonok obyčajná AA, vnútri Li-ion technológia: plných 1,5 V namiesto 1,2 V u Ni-MH — hračky, ovládače aj meracie prístroje bežia na napätí, na ktoré sú stavané. A namiesto koša ide článok znova do nabíjačky.
Pozrieť 1,5 V AA →Kam ďalej v katalógu
Desiatky produktov XTAR skladom — vyberte si vetvu.
XTAR — otázky a odpovede
Tri hlavné vetvy: svietidlá (potápačská D-séria, taktické svetlá, čelovky, EDC), batérie (1,5 V Li-ion AA/AAA, články 18650/21700/26650, Ni-MH) a inteligentné nabíjačky (1 až 8 slotov, analyzéry, mixery). K tomu drobné príslušenstvo, solárne panely či foto doplnky.
Výrobca testuje potápačskú radu do hĺbky 100 m. Presný hĺbkový rating konkrétneho modelu nájdete vždy na jeho produktovej karte — D-séria pokrýva rekreačné potápanie, spearfishing aj podvodné natáčanie.
Keď Li-ion článok klesne na extrémne nízke napätie (napr. dlhým skladovaním), bežná nabíjačka ho vyhodnotí ako chybný a odmietne nabíjať. Nabíjačky XTAR s 0V aktiváciou ho dokážu opatrne malým prúdom prebudiť — a často tak zachránia batériu, ktorá by inak skončila v koši.
U nás platí zákonná 2-ročná záruka na všetky produkty XTAR. Pri akomkoľvek probléme sa ozvite — sme autorizovaný predajca a reklamácie riešime priamo.
XTAR (Shenzhen XTAR Electronics) vznikol v roku 2006 v čínskom Shenzhene a od roku 2014 vyrába vo vlastnej továrni s certifikáciou ISO 9001. Podľa výrobcu drží takmer 200 patentov a od roku 2016 bol trikrát certifikovaný ako národný high-tech podnik.
Spoznajte celý svet XTAR
Potápačské svetlá, inteligentné nabíjačky aj poctivé batérie skladom. Nie ste si istí výberom? Sme Majstrovstvá svetla — radi poradíme. Štartujeme každý deň po zotmení.
Zobraziť nabíjačky XTAR →