Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Rýchlonabíjačka XTAR SC1 pre Li-ion 3,6/3,7V akumulátory

Kód: 292
Neohodnotené
Značka: Xtar
7,85 € 6,54 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Rýchlonabíjačka XTAR SC1 pre Li-ion 3,6/3,7V akumulátory

Nová rýchlonabíjačka XTAR SC1 je kompaktná univerzálna nabíjačka od spoločnosti XTAR, určená na nabíjanie: 18650/ 18700/ 20700/ 21700/ 22650/ 25500/ 26650 3.6V/ 3.7V Li-ion akumulátorov. Nabíjačka má zdokonalené nabíjanie, pomocou algoritmu TC/ CC/ CV, ktoré je vhodné pre nabíjanie Li-ion akumulátorov pre ich maximálnu životnosť. Jednoduchý LED zobrazovateľ aktuálneho stavu, zobrazuje v podobe štyroch fialových dielikov, aktuálny stav nabitia akumulátora v akom sa momentálne nachádza. Po vložení akumulátora, automaticky určí nabíjací prúd 2A. Je to najpraktickejšia a najvhodnejšia kompaktná, univerzálna rýchlo nabíjačka pre Li-ion akumulátory. Ďalšou výhodou tejto nabíjačky je to, že nabíja hore uvedené druhy Li-ion akumulátorov, aj bez potreby dištančných valčekov a to vďaka pohyblivému mínusovému kontaktu. Pre napájanie používa Micro USB port, ktorý je v súčasnosti najpoužívanejší, takže môžete na napájanie nabíjačky používať nap. aj Micro USB kábel z mobilného telefónu. Vďaka jej úzkemu tvaru umožňuje nabíjanému akumulátoru dokonalý odvod tepla. Po vložení akumulátora do nabíjačky sa rozsvietia niektoré modré dieliky zo štyroch v závislosti od toho v akom štádiu vybitia sa nabíjací Li-ion akumulátor nachádza. Li-ion akumulátor sa nabíja. Nabíjanie je signalizované blikaním indikačných fialových LED z pola indikačných dielikov v akom sa aktuálne nabíjanie akumulátora nachádza. Po nabití akumulátora, svietia všetky kontrolky na modro a nabíjačka automaticky zastaví nabíjanie, pri dovŕšení plného nabitia 4,2V. Nabíjanie je riadené inteligentným čipom, ktorý tiež monitoruje teplotu IO, keď je detekovaná teplota príliš vysoká, nabíjací prúd sa zníži automaticky tak, aby nedošlo k poškodeniu akumulátora alebo nabíjačky. Nabíjačka SC1 má aj aktivačnú funkciu 0V - môže oživiť úplne vybitý akumulátor, ktorý sa vám v iných nabíjačkách nepodarilo nabiť. Telo nabíjačky je vyrobené z nehorľavého materiálu.

Parametre: 

 • Jeden nabíjací kanál
 • Nabíjací algoritmus: TC/ CC/ CV
 • Nabíjačka má jednoduchý zobrazovateľ, zobrazujúci v podobe štyroch fialových dielikov, aktuálny stav nabitia akumulátora
 • Nabíjací prúd: 2A x 1
 • Ukončenie nabíjania: pri napätí akumulátora maximálne na 4,20 V
 • Podporované akumulátory: 18650/ 18700/ 20700/ 21700/ 22650/ 25500/ 26650 3.6V/ 3.7V Li-ion
 • Ochrana proti: opačnému vloženiu batérií
 • Aktivácia akumulátorov, ktoré su vybité pod hranicu 2,75V, tzv. 0V aktivácia (oživenie akumulátora)
 • Vstupné napätie/ prúd: 5,0V/2,1A
 • Vypínacie napätie nabíjania: 4,2V plusmn 0.05V
 • Prevádzková teplota: 0 ~ 40°C
 • Rozmery: 10,5 x 3,9 x 3 cm
 • Váha nabíjačky: 37 g

Obsah balenia:

Nabíjačka, Micro USB kábel.

Ovládanie:
 
Nabíjačku zapojte pomocou priloženého Micro USB káblu do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na napájanie je možné použiť aj štandardnú nabíjačku na mobilný telefón s Micro-USB konektorom či POWERBANK.
Vložte vybitý Li-ion akumulátor, indikačné LED počas nabíjania blikajú a ukazujú priebeh nabíjania, po plnom nabití sa rozsvietia trvale. Pri opačnom vložení akumulátora začnú blikať všetky indikačné LED.
 
Možnosť dokúpenia adaptéra na 230V a autoadaptéra.
 
Upozornenie:
 
Nedoporučuje sa vkladať a nabíjať neznačkové a necertifikované akumulátory. Nedoporučuje sa nabíjať nechránené akumulátory, v opačnom prípade je nutné kontrolovať Voltáž akumulátora. Pri dosiahnutí 4,2V, treba akumulátor vybrať z nabíjačky, aby nedošlo k prehrievaniu a prebitiu akumulátora. Pri nabíjaní skontrolujte stav kontrolných LED na nabíjačke, či svietia tak, ako je uvádzané v návode na použitie. Vkladajte len tie typy akumulátorov, ktoré sú pre daný typ nabíjačky určené.

Dodatočné parametre

Kategória: XTAR
? Počet nabíjacích slotov: 1 slot

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: