Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Fenix HM75R Nabíjateľná čelovka

Kód: HM75R
Novinka
Neohodnotené
Značka: Fenix
169,90 € 141,58 € bez DPH
na sklade

Nabíjateľná čelovka Fenix HM75R disponuje dvoma svetelnými kužeľmi s výkonom až 1600 lúmenov a silným červeným svetlom s výkonom až 120 lúmenov. Diaľkový reflektor so špičkovou LED Luminus SST-40 vytvára dobre zaostrený svetelný lúč s dosvitom až 223 metrov a druhý reflektor s výkonnými LED Luminus SST-20 má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú s dosvitom do vzdialenosti 60 metrov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjateľná čelovka Fenix HM75R disponuje dvoma svetelnými kužeľmi s výkonom až 1600 lúmenov a silným červeným svetlom s výkonom až 120 lúmenov. Diaľkový reflektor so špičkovou LED Luminus SST-40 vytvára dobre zaostrený svetelný lúč s dosvitom až 223 metrov a druhý reflektor s výkonnými LED Luminus SST-20 má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú s dosvitom do vzdialenosti 60 metrov. Svetelný tok diaľkového reflektora je až 1600 lúmenov, reflektor so širokým kužeľom ponúka maximálny výkon 1000 lúmenov a neutrálny odtieň svetla. Svetlo z oboch reflektorov nemožno kombinovať, ľahko sa medzi nimi prepína otočným voličom na boku čelovky.

Čelovka je napájaná dobíjateľnou Li-ion batériou 18650 3400 mAh, ktorá je umiestnená vo vnútri čelovky. Navyše má odnímateľné zadné batériové puzdro s akumulátorom 21700 5000 mAh pre výrazné predĺženie doby svietenia. Zadné batériové puzdro môže fungovať aj ako samostatná powerbanka na nabíjanie ľubovoľných USB zariadení, s čelovkou sa prepája USB-C káblom, ktorý je vybavený zámkami proti vytrhnutiu. Čelovku je možné prevádzkovať aj bez batérie vo vnútri, iba s napájaním z powerbanky cez USB-C kábel (s mierne zníženým maximálnym výkonom). Súčasťou balenia je tiež predlžovací USB-C kábel s dĺžkou 1 meter, takže je možné batériové puzdro napr. schovať pod bundu, aby nedošlo k nadmernému podchladeniu akumulátora v zime a pod.

Čelovka je vyrobená z ľahkej a odolnej horčíkovej zliatiny, jej konštrukcia je plne pracho a vodotesná podľa štandardu IP68 a tiež nárazuvzdorná pádom z výšky 2 metrov.

Čelovka HM75R sa vďaka vysokým parametrom výkonu a výdrže hodí pre všetkých, ktorí chcú mať v extrémnych podmienkach silného a spoľahlivého parťáka. Poslúži skvele pri práci napr. záchranárom, ale aj športovcom, horolezcom, opravárom, turistom a ostatným outodoorovým nadšencom. Príjemným bonusom je veľmi silné červené svetlo.

Všetky parametre čelovky (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametre čelovky Fenix HM75R

 • Svetelným zdrojom v diaľkovom reflektore je biela LED Luminus SST-40, zdrojom v širokom reflektore sú dve Luminus SST-20 s neutrálnym odtieňom svetla a červené svetlo zaisťuje LED OSRAM GR QSSPA1.23. Všetky so životnosťou 50000 hodín svietenia.
 • Celkom dvanásť režimov výkonu:
  • Diaľkový reflektor pri napájaní 3400 mAh: 1600 lúmenov (1,5 hodiny) - 800 lúmenov (3,5 hodiny) - 350 lúmenov (11 hodín) - 50 lúmenov (50,8 hodiny).
  • Široký reflektor pri napájaní 3400 mAh: 1000 lúmenov (1,8 hodiny) - 400 lúmenov (4 hodiny) - 150 lúmenov (8 hodín) - 5 lúmenov (100 hodín).
  • Červené svetlo pri napájaní 3400 mAh: 120 lúmenov (5,3 hodiny) - 30 lúmenov (32 hodín) - 5 lúmenov (110 hodín) - blikanie 5 lúmenov (220 hodín).
  • Diaľkový reflektor pri napájaní 3400 + 5000 mAh: 1200 lúmenov (9 hodín) - 800 lúmenov (10,5 hodiny) - 350 lúmenov (18,3 hodiny) - 50 lúmenov (88,7 hodiny).
  • Široký reflektor pri napájaní 3400 + 5000 mAh: 700 lúmenov (13 hodín) - 400 lúmenov (14 hodín) - 150 lúmenov (18 hodín) - 5 lúmenov (234 hodín).
  • Červené svetlo pri napájaní 3400 + 5000 mAh: 120 lúmenov (19,7 hodiny) - 30 lúmenov (46,3 hodiny) - 5 lúmenov (265 hodín) - blikanie 5 lúmenov (530 hodín).
 • Diaľkový reflektor pre perfektný svetelný kužeľ s dosvitom 223 metrov (12448 cd).
 • Široký reflektor s dosvitom do vzdialenosti 60 metrov (1071 cd).
 • Funkcia inteligentnej ochrany proti prehriatiu a senzor priblíženia pre zamedzenie potenciálne nebezpečných situácií.
 • Odnímateľné zadné batériové púzdro ponúka funkciu powerbanky s podporou rýchlonabíjacích protokolov.
 • Používa Li-ion akumulátory 18650 (vo vnútri tela čelovky) s kapacitou 3400 mAh a 21700 (v batériovom puzdre na zátylku) s kapacitou 5000 mAh (oba sú súčasťou balenia).
 • Nabíjanie cez vodotesný USB-C konektor na čelovke a zadnom batériovom puzdre/powerbanke.
 • Otočný prepínač a elektronické tlačidlo pre jednoduché a rýchle ovládanie.
 • Reflektor je možné naklápať v niekoľkých krokoch a tým nastaviť požadovaný smer svietenia.
 • Vyrobené z ľahkej a odolnej magnéziovej zliatiny.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 2 metrov.
 • Rozmery čelovky vrátane držiakov: 9,1 cm x 4,1 cm x 5,4 cm.
 • Rozmery batériového púzdra / powerbanky: 10,8 cm x 2,8 cm x 2,8 cm.
 • Váha 321 gramov (vrátane popruhov, batériového puzdra a akumulátorov).
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (potopenie do 2 metrov po dobu 30 minút).
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s anti-reflex povrchom pre diaľkový reflektor.
 • Súčasťou balenia je čelovka, nabíjací predlžovací USB-C kábel 1 m, Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3400 mAh, Li-ion akumulátor 21700 s kapacitou 5000 mAh, batériové púzdro/powerbanka a náhradné o-krúžky.
 • K čelovke je možné dokúpiť puzdro Fenix APB-30 a sadu čiernych popruhov AFH-02 bez reflexných prvkov..

Použitie čelovky HM75R

Z výroby môže byť na akumulátoroch izolačná krytka. Pred prvým použitím ich odstráňte.

Čelovka sa zapína a vypína otočným prepínačom na pravej strane. V prvej polohe je čelovka vypnutá, otočením do druhej polohy sa zapne do módu diaľkového reflektora, otočením do tretej polohy sa zapne do módu širokého reflektora a otočením do štvrtej polohy sa zapne červený reflektor. Režimy výkonu v jednotlivých polohách sa cyklicky prepínajú stlačeniami tlačidla, ktoré je na boku otočného prepínača.

Pamäť na posledný nastavený režim výkonu - Čelovka má pamäť a vždy sa zapne v poslednom nastavenom režime výkonu zvoleného reflektora s výnimkou najvyšších režimov diaľkového a širokého reflektora, namiesto nich sa zapne v druhom najvyššom režime daného reflektora.

Uzamknutie dodávaného USB-C kábla v konektoroch - Súčasťou balenia je USB-C kábel na prepojenie čelovky a batériového puzdra. Kábel je vybavený na oboch koncoch zámkami, ktoré zamedzia jeho náhodnému vytrhnutiu z čelovky či batériového puzdra. Pre uzamknutie kábla zapojte USB-C kábel do konektora v čelovke a batériovom puzdre a otočte koncovky kábla v smere hodinových ručičiek. Pre odomknutie kábla otočte koncovky proti smeru hodinových ručičiek a odpojte ho.

Inteligentné zníženie výkonu - Čelovka má vstavaný ochranný obvod. Keď sa reflektor priblíži k osvetľovanému objektu (na menej ako 60 mm) na dobu dlhšiu ako 1,5 s, tak automaticky zníži výkon do nízkeho režimu, aby sa zabránilo poškodeniu objektu silným svetlom a oslneniu odrazeným svetlom. Keď je reflektor vzdialený od osvetľovaného objektu na viac ako 0,8 s, tak čelovka automaticky obnoví predtým používanú úroveň výkonu. Zapnutie/vypnutie inteligentného senzora priblíženia - Na vypnutej čelovke stlačte bočné tlačidlo po dobu 6 sekúnd. Zapnutie funkcie indikuje čelovka dvoma bliknutiami v nízkom režime. Vypnutie funkcie čelovka indikuje ôsmimi bliknutiami v nízkom režime.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - Pri dlhodobom používaní čelovky na vysoké režimy výkonu sa akumuluje veľké množstvo tepla. Keď čelovka dosiahne teplotu 60 °C alebo vyššiu, automaticky zníži výkon o niekoľko lúmenov, aby sa teplota znížila. Keď teplota klesne pod 60 °C, tak sa výkon opäť postupne zvýši.

Upozornenie na vybitú batériu v čelovke - Ak napätie batérie klesne pod nastavenú úroveň, čelovka automaticky prepne na nižší režim, kým nedosiahne najnižší režim výkonu. Po dosiahnutí najnižšieho výkonu začne indikátor stavu nabitia batérie blikať, aby vám pripomenul nutnosť dobitia alebo výmenu batérie.

Nabíjanie a funkcia powerbanky

Nabíjanie čelovky - Odklopte protiprachový kryt a zapojte nabíjací kábel USB-C do nabíjacieho portu čelovky. Po dokončení nabíjania protiprachovú krytku nasaďte späť. V procese nabíjania postupne svietia a blikajú štyri indikátory na hornej strane čelovky. Štyri trvalo zapnuté značia, že nabíjanie je dokončené. Bežná doba nabíjania je 4 hodiny s USB zdrojom 5 V/2,5 A pre úplne vybitú čelovku.
Poznámka: Počas nabíjania USB zdrojom s napätím 9 V je možné používať čelovku vo všetkých režimoch. Maximálny výkon diaľkového reflektora bude obmedzený na 1200 lúmenov a širokého reflektora na 700 lúmenov. Počas nabíjania USB zdrojom s napätím 5 V je možné čelovku používať len v dvoch najnižších režimoch ľubovoľného reflektora. Čelovka niekoľkokrát zabliká pri prvom zapnutí po zapojení USB zdroja, čím indikuje použité nabíjacie napätie. Dve bliknutia indikujú nabíjanie napätím 5 V a štyri bliknutia nabíjanie napätím 9 V. Pri napájaní z USB zdroja je možné čelovku používať aj bez batérie vo vnútri. V čelovke nabíjajte iba originálne akumulátory Fenix ARB-L18.

Nabíjanie zadného batériového puzdra - Odklopte protiprachovú krytku a zapojte nabíjací kábel USB-C do nabíjacieho portu puzdra. Po dokončení nabíjania protiprachovú krytku nasaďte späť. Počas nabíjania svieti indikátor v tlačidle na batériovom puzdre na červeno. Po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno.

Funkcia powerbanky zadného batériového puzdra - Odklopte protiprachovú krytku a zapojte nabíjací kábel USB-C do nabíjacieho portu puzdra. Jedným stlačením tlačidla na batériovom púzdre sa zapne funkcia powerbanky. Ak je powerbanka zapnutá, tak sa stlačením tlačidla opäť vypne. Po výmene batérie v batériovom puzdre sa funkcia powerbanky zapne automaticky, ak je pripojené k čelovke. Powerbanka podporuje tieto rýchlonabíjacie protokoly: PD3.0/PD2.0, QC3.0/QC2.0, FCP, SFCP, PE2.0/PE1.1

Funkcia detekcie nízkeho zaťaženia powerbanky - Keď je funkcia powerbanky na zadnom batériovom puzdre zapnutá, tak 3 sekundy podržte tlačidlo na puzdre. Zapnutie funkcie detekcie nízkeho zaťaženia je indikované tromi červenými bliknutiami indikačnej LED v tlačidle. Vypnutie funkcie indikuje osem červených bliknutí. Táto funkcia je určená na nabíjanie USB zariadení s veľmi nízkym odberom, ako sú napríklad fitness trackery a bezdrôtové slúchadlá. So zapnutou funkciou detekcie nízkeho zaťaženia sa powerbanka automaticky prestane vybíjať, keď je čelovka plne nabitá. Pre reštartovanie funkcie powerbanky do nej znovu zapojte USB-C kábel, alebo stlačte tlačidlo na batériovom puzdre. Pri vypnutej funkcii detekcie nízkeho zaťaženia vypnite funkciu powerbanky tlačidlom, keď je čelovka plne nabitá, aby ste predišli zbytočnému vybíjaniu batérie v zadnom batériovom puzdre.

Indikácia stavu batérie pri zapnutí powerbanky - Ak je batéria dostatočne nabitá, bliká tlačidlo na púzdre na zeleno, ak napätie batérie klesne pod 3,2 V, tak tlačidlo bliká červeno. Funkcia powerbanky sa automaticky vypne, pokiaľ napätie batérie klesne pod 3,0 V.

Indikácia stavu nabitia batérie v čelovke - Po krátkom stlačení ľubovoľného tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor stavu nabitia batérie na hornej strane čelovky. Štyri rozsvietené LED znamenajú, že batéria je nabitá na 80-100%, tri rozsvietené 60-80%, dve 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikajúca značí, že batéria je nabitá na menej ako 20%.

Indikácia stavu nabitia batérie v batériovom puzdre - Pokiaľ nie je zadné batériové puzdro zapojené káblom do čelovky alebo iného USB zariadenia, tak je možné stlačením tlačidla zistiť stav nabitia batérie v puzdre. Pokiaľ indikačná dióda po stlačení tlačidla svieti zeleno, je batéria nabitá na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 25-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25% kapacity batérie.

Výmena batérií - Odskrutkujte uzáver čelovky a vložte batériu plusovým pólom smerom do čelovky. Potom uzáver čelovky opäť úplne dotiahnite. Pri výmene batérie v zadnom batériovom puzdre vložte batériu plusovým pólom smerom von. Pokiaľ nie sú uzávery plne dotiahnuté, tak čelovka a batériové puzdro nebudú správne fungovať.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka.
 • Na napájanie používajte iba kvalitné Li-ion akumulátory.
 • Ak čelovka bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Batérie sú takmer vybité – vymeňte ich, alebo nabite akumulátor.
  • Kontakty v batériovom púzdre sú špinavé – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.

 

Záruka

Záruka päť rokov na čelovku, dva roky na akumulátor.

Dodatočné parametre

Kategória: FENIX
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.32 kg
Dosvit: 223m
Farba: čierna
Napájanie: 1x 21700, 1x 18650
Počet režimov: 12
Svetelný zdroj: Luminus SST-20, Luminus SST-40
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Výkon: 1600lm
Max. výdrž: 265hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: