Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Klarus - USB Nabíjateľná LED Baterka KLARUS G20 (3000 lumenov)

Kód: 994541
Neohodnotené
Značka: Klarus
108,50 € 90,42 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

USB Nabíjateľná LED Baterka KLARUS G20 (3000 lumenov)

Klarus predstavuje novú baterku G20, ktorá určite poteší nielen svojím extrémnym výkonom, ale aj svojou praktickosťou. Klarus v tomto svietidle prináša spoľahlivosť a overený výkon. Vo svietidle bola použitá moderná a extrémne výkonná CREE XHP70 N4 LED. K dispozícii sú štyri úrovne jasu svietenia, vrátane režimu Turbo, ktorý je až 3000 lúmenov. Jeden z režimov je aj tzv. mesačný režim - Ultranízky pre čo najvyššiu výdrž. K dispozícii sú aj dva zábleskové režimy STROBE a SOS. Klarus G20 je napájaný na jeden 26650 Li-ion akumulátor 3,7V. Má vodeodolný štandard IPX-8 a odolnosť proti nárazu z výšky do 1m. G20 má unikátny duálny taktický spínač. Má unikátnu vlastnosť a to tú, že umožňuje užívateľovi LED baterku zapnúť/ vypnúť a tiež prepínať z rôznych úrovní jasu. Jeden spínač je na konci svietidla, zatiaľ čo druhý je na bočnej strany tela svietidla. Bočný prepínač má aj možnosť uzamknutia svietidla, aby sa nezaplo neúmyselne. Vzdialenosť na ktorú Klarus G20 dosvieti je 150 metrov. V bočnom spínači je aj umiestnená farebná LED indikácia aktuálneho stavu vybitia akumulátora. Indikácia slúži počas štandardnej prevádzky, kedy zmenou jej farby zobrazuje aktuálny stav vybitia akumulátora. Klarus G20 obsahuje zabudovaný mechanizmus, ktorý reguluje teplotu LED baterky, takže teplota zostane na znesiteľnej úrovni. Svietidlo má aj ochranu proti opačnému vloženiu akumulátorov (opačná polarita). Telo je vyrobená z Type III leteckého tvrdeného hliníka, vojenského štandardu. Je obrábaný na kvalitných CNC prístrojoch. Toto svietidlo má minerálne sklo objektívu s ohniskovou vzdialenosťou, ktoré je super jasné a bolo zušľachtené. Je potiahnuté filmovým AR pokovovaním, ktoré slúži proti poškriabaniu. Reflektor má schopnosť dať užívateľovi široký lúč s dostatočne dlhým dosahom svetla. Svietidlo je vhodné pre vyznávačov turistiky, kempovania, dobrodružných ciest, ale je tiež vhodné pre záchranné a pátračské zložky. 

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XHP70 N4 LED
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 3000 Lumenov
 • Dosah svetla: 150 metrov
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 26650 3,7V
 • Pracovná voltáž: 2,5 - 5V
 • Svietidlo má výrazne širšie ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 6 Režimov - TURBO 100%, 22%, 5,3%, 0,5%, STROBE, SOS
 • Povrch reflektora: OP - Texturovaný reflektor
 • Materál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 45min. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 150hod. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vode odolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 45min. (3000lm-100% výkon), 4hod.30min. (650lm-22% výkon), 19hod. (160lm-5,3% výkon), 150hod. (15lm-0,5% výkon), STROBE (3000lm-100% výkon), SOS (160lm-5,4% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 12,4cm,  Priemer hlavy: 3,6cm, Telo: 3,4cm
 • Váha: 131g (bez akumulátora/batérie)

Obsah balenia:

Svietidlo, šnúrka na zápästie, 1x Klarus Li-ion 26650 5000mAh 3,7V akumulátor, 1x micro USB kábel, nylonové púzdro. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla:

Svietidlo sa zapína/ vypína bočným aj koncovým tlačidlom. Všetky režimy sú ľahko prístupné a cyklicky sa opakujú použitím bočného spínača/ prepínača režimov, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie. V tomto tlačidle je umiestnená aj farebná LED indikácia aktuálneho stavu vybitia akumulátora. Jeho stlačením sa svietidlo rozsvieti, opätovným stlačením a podržaním cca 2sec. zhasne. Jednotlivé režimy sa prepinajú úplným stláčaním spínača. Cyklicky sa opakujú. Režim STROBE a SOS sa aktivuje vo vypnutom stave rýchlim dvojklikom. Zadným spínačom sa navoluje vo vypnutom stave okamžitá momentová aktivácia 100% režimu namáčknutím, počas doby držania spínača. Stlačením a podržaním tohto spínača cca 2sec. sa svietidlo v svetelnom režime vypne. Týmto spínačom sa dá aj zapnúť podobne ako aj bočným.

Farebná indikácia stavu akumulátorov:
Zelená farba -  Keď má akumulátor aktuálny stav energie 100%-70%
Oranžová farba - Keď má akumulátor aktuálny stav energie 70%-30%
Červená farba - menej ako 30% el. energie
Červená farba, blikanie - menej ako 10% el. energie

Nabíjanie:

Pripojte priložený USB káblik do konektora, ktorý je ukrytý pod gumenou krytkou na tele svietidla, ktorú treba odklopiť. Druhý koniec pripojte napr. do USB portu PC. Pre nabíjanie využíva štandardný USB port, takže môžete akumulátor nabíjať doma, v kancelárii, vo vozidle alebo kdekoľvek, kde máte k dispozícii USB port. Akumulátor umiestnený v tele svietidla sa začne nabíjať. Nabíjanie je signalizované svietením indikačnej LED umiestnen v tlačidle. Počas nabíjania svieti na červeno, keď je akumulátor plne nabitý, začne svietiť na zeleno. Po dokončení nabíjania odpojte USB kábel. Opačná polarita vloženého akumulátora je pri nabíjaní signalizovaná indikáciou LED v spínači, blikaním na oranžovo. 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky posškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútry svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte     Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: