Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Zadné svietidlo na bicykel Mactronic Reddy 1.2, USB nabíjatelné

Kód: 995115
2 hodnotenia
59 € 49,17 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Mactronic Reddy 1.2

Mactronic Reddy 1.2 je extra jasné červené bicyklové svetlo, ktoré používa malé COB LED diódy, namiesto tradičného LED panela poskytuje výkon 60 lumenov. Vydáva extra jasné červené svetlo jednotnej štruktúry, ktoré je viditeľné až zo vzdialenosti 300 metrov. Zadné svetlo je možné namontovať bez použitia náradia, zvisle na sedlovku bicykla, pomocou gumičky a plastového držiaka. V balení sa nachádza aj plastový klip, do ktorého sa nasadí zadné svetlo na bicykel Reddy 1.2 a môžete ho použiť zavesené napr. za opaskom nohavíc. Jeho odolnosť voči vode bola dosiahnutá krytím triedy IPX6. Užívateľ má na výber z 5 režimov: 100%, 50%, 30%, Pomalé blikanie, Rýchle blikanie. Za zmienku určite stojí energeticky veľmi šetrný a účinný Li-ion akumulátor s kapacitou 500mAh. Bezpečnosť pri jazde v noci je najdôležitejšia, preto budte viditeľný vďaka Mactonic Reddy 1.2!

 

Parametre:

 • Použitá LED: Extra jasná 36x COB LED
 • Farba svetla: Červená
 • Životnosť LED: 50000 hod.
 • Maximálny výstup LED: 60 lumenov
 • Dosah svetla: Viditeľné až do vzdialenosti 300m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný Li-ion 500mAh 3,7V akumulátor
 • Doba nabíjania: 1hod.30min - 2hod.
 • Počet režimov: 5 režimov - 100%, 50%, 30%, Pomalé blikanie, Rýchle blikanie
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Strieborná
 • Materiál: Tvrdený ABS Plast
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX6
 • Doba svietenia: 100% (60lm - 1hod.35min.), 50% (30lm - 3hod.20min.), 30% (18lm - 5hod.30min.), Pomalé blikanie (60lm - 2hod.55min.), Rýchle blikanie (60lm - 3hod.-15hod.)
 • Maximálna výdrž svietenia: 1hod.35min. (max. výkon)  
 • Maximálna výdrž svietenia: 5hod.30min. (min. výkon) 
 • Rozmery: 4,1 x 3,3 x 2,3cm 
 • Váha: 34g (s akumulátorom/ batériou) 

 

Obsah balenia:

Svietidlo,1x  gumička na pripevnenie k sedlovke, 1x gumená podložka pre priemer sedlovky 25-38mm, 1x gumená podložka pre priemer sedlovky 13-25mm, plastový držiak pre uchytenie na sedlovku, plastový klip za opasok, 1x vstavaný Li-ion 500mAh 3,7V akumulátor, micro USB kábel.

 

Ovládanie svietidla:

Reddy 1.2  sa zapína/ vypína a zmena režimov nastáva bielym spínačom z boku svietidla, stláčaním spínača. Týmto spínačom sa prepínajú aj jednotlivé svetelné režimy a to jednoduchým cyklickým stláčaním spínača. Pomalé blikanie sa aktivuje v zapnutom stave, 2x rýchlim stlačením spínača. Rýchle blikanie sa aktivuje v režime pomalého blikania, 2x rýchlim stlačením spínača. Pre opätovné vrátenie sa k režimu svietenia, 2x rýchlo stlačte spínač. Vypnutie svetla nastane, keď podržíte spínač stlačený cca. 2 sec.

 

Nabíjanie:

Zo zadnej strany sa nachádza v strede svietidla gumená krytka, ktorú treba odklopiť. Pod ňou sa nachádza micro USB konektor, do ktorého vsuniete priložený micro USB kábel a USB koncovku kábla zapojíte napr. do USB rozhrania PC. Začne sa nabíjanie vstavaného akumulátora, ktoré je signalizované svietením indikačnej LED v spínači na červeno. Plné nabitie je signalizované zmenou farby svietenia spínača na zeleno. Doba nabíjania je 1hod.30min. - 2hod.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: