Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Xtar - Potápačská LED Baterka XTAR D06 s výstupom LED 1200 LM

Kód: 995222
Neohodnotené
Značka: Xtar
93,90 € 78,25 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Potápačská LED Baterka XTAR D06 s výstupom LED 1200 LM

XTAR D06 je kompaktné a výkonné potápačské LED svietidlo, ktoré sa svojím výkonom nestratí ani na súši. Oproti iným verziám potápačských svietidiel série D, vyniká extra širokým rozptylom svetla do priestoru, až do uhla 85. Takýto uhol bol dosiahnutý dostatočne veľkým reflektorom a špeciálnou vypuklou optikou (sklenená šošovka). To zaručí rovnomerné a priestorové osvetlenie veľkej plochy do vzdialenosti 50m. V hlave svietidla s plytkým reflektorom je osadená výkonná Cree XP-L2 V6 LED s max. výkonom 1200 lumenov a studeným odtieňom bieleho svetla 6500K, aby bolo dosiahnuté jasného svetla pod hladinou. Napájanie zabezpečuje 1x 18650/ 2xCR123A/ 2x 16340 akumulátor/ batéria. Svietidlo má atraktívny vzhľad s modrým pogumovaným prstencom. Telo LED baterky je vyrobené zo zliatiny leteckého hliníka typu 6N01, ktorý je anodizovaný a má antikorózny povrch. Batériová časť tela svietidla má dvojitú stenu, slúži ako ochrana pred koróziou od slanej vody. Vo vnútri sú umiestnené na oboch póloch kontaktov strunky, ktoré doliehajú na akumulátor. Je to opatrenie, ktoré zabezpečí dokonalý spoj akumulátora v svietidle pri pohybe. Je vodeodolné až do hĺbky 100m. Pre zapnutie/ vypnutie a plynulú zmenu intenzity svietenia, slúži magnetický bežec (spínač). Umožňuje potápačom pod vodou ľahko a jednoducho pridávať a uberať výkon svietenia.

Svietidlá XTAR z radu D sú veľmi vhodné aj pre bežne použivanie v domácnosti alebo turistike a pri prechode lesom, vďaka praktickému ovládaniu a veľkému výkonu. Taktiež sú vhodné pre hasičské zásahové jednotky.

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XP-L2 LED
 • Životnosť LED: 50000h
 • Farba svetla: Studená biela 6500K
 • Maximálny výstup LED: 1200lm
 • Dosah svetla: 50 metrov (na súši) 
 • Vhodné akumulátory/batérie: 1x 18650/ 2xCR123A/ 2x 16340
 • Svietidlo má široký rozptyl svetla do okolitého priestoru, až do uhla 85
 • Počet režimov: Plynulá regulácia výkonu. Svietidlo má plynulú reguláciu výkonu od 3lm do 1200lm
 • Pamäť režimov: Nie
 • Povrch reflektora: SMO Hladký leštený
 • Materál: Zo zliatiny leteckého hliníka typu 6N01, ktorý je anodizovaný a má antikorózny povrch
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna 
 • Maximálna výdrž svietenia: 1,8hod. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 350hod. (min. výkon)   
 • Pracovné napätie: 2,75V ~ 8,2V
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vode odolnosť: do 100 m
 • Doba svietenia: 1,8hod. (1200lm-100%) až po 350hod. (3lm-0,3%)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 13,93cm, Priemer hlavy: 4,5cm, Priemer tela: 2,9cm
 • Váha: 179g (bez akumulátora/ batérie)

Obsah balenia:

Svietidlo, lanko na zápästie, 2x O-krúžky, nabíjačku XTAR ANT-MC1 Plus, Micro USB kábel, 1x Li-ion XTAR/ Samsung 18650 3500mAh 3,6V. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla:

Akumulátor/ batéria sa vkladá do svietidla, odskrutkovaním úchopovej časti tela svietidla. Svietidlo má za reflektorom magnetický posuvný bežec, ktorý umožnuje jednoduché, rýchle a plynulé ovládanie intenzity svetla.

Nabíjanie:

Ovládanie nabíjačky XTAR ANT-MC1 Plus:

Pripojte Micro USB kábel do nabíjačky a druhý koniec do USB rozhrania. Adaptér (ak je súčasťou balenia) zapojte do siete. Po vložení akumulátora do nabíjačky sa rozsvietia niektoré modré dieliky zo štyroch v závislosti od toho, v akom štádiu vybitia sa akumulátor nachádza. Akumulátor sa nabíja. Nabíjanie je signalizované blikaním indikačnej modrej LED z pola dielikov, v akom sa aktuálne nabíjanie akumulátora nachádza. Po nabití akumulátora svietia všetky kontrolky na modro a nabíjačka automaticky zastaví nabíjanie, pri dovŕšení plného nabitia 4,2V. Akumulátor môžete vybrať z nabíjačky a používať. Po ukončení nabíjania odpojte nabíjačku zo siete.

Možnosť dokúpenia adaptéra na 230V a autoadaptéra.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútry svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: