Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Fenix CL28R pracovné svetlo a powerbanka COB LED 2000 lúmenov 10000 mAh USB-A / USB-C

Kód: CL28R
Novinka
Neohodnotené
Značka: Fenix
99,90 € 83,25 € bez DPH
na sklade

Fenix CL28R je multifunkčná dobíjateľná lucerna s integrovanou powerbankou. Skvele poslúži ako nabíjateľné pracovné svetlo, svetlo pre fotografov i ako svetlo do domácnosti, do stanu či do auta. Vysoko jasná COB dióda poskytuje svetelný tok až 2000 lúmenov (ANSI), ktorého intenzitu je možné plynule regulovať otočným ovládačom. Plynulú reguláciu má tiež nastavenie farebnej teploty svetla, ktorú je možné meniť v rozsahu 2700 - 6000 K. CL28R je napájaná zabudovaným Li-ion akumulátorom o celkovej kapacite 10000 mAh, ktorý sa nabíja priamo v lucerne pomocou USB-C konektora.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenix CL28R je multifunkčná dobíjateľná lucerna s integrovanou powerbankou. Skvele poslúži ako nabíjateľné pracovné svetlo, svetlo pre fotografov i ako svetlo do domácnosti, do stanu či do auta. Vysoko jasná COB dióda poskytuje svetelný tok až 2000 lúmenov (ANSI), ktorého intenzitu je možné plynule regulovať otočným ovládačom. Plynulú reguláciu má tiež nastavenie farebnej teploty svetla, ktorú je možné meniť v rozsahu 2700 - 6000 K. CL28R je napájaná zabudovaným Li-ion akumulátorom o celkovej kapacite 10000 mAh, ktorý sa nabíja priamo v lucerne pomocou USB-C konektora. K dispozícii sú tiež dva vybíjacie USB-C a USB-A porty, takže svetlo môže byť použité ako powerbanka s podporou rýchlonabíjacích protokolov PD3.0/PD2.0, QC3.0/QC2.0 s výkonom 18W. Svietidlo okrem plynule regulovateľného bieleho svetla ponúka aj dva režimy svetla červeného - stály svetelný tok 9 lúmenov a blikačku s rovnakým výkonom 9 lúmenov.

Vďaka odolnej a nárazuvzdornej konštrukcii s krytím IP66 odolá svetlo nepriaznivým poveternostným vplyvom aj pádu z výšky 1,5 metra. Široké možnosti uchytenia svetla zaisťuje madlo, ktoré je otočné o 360°, obsahuje zabudované magnety a tiež disponuje statívovým závitom.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.


Parametre dobíjateľného pracovného svetla Fenix CL28R

 • Svetelným zdrojom je vysoko jasná COB dióda s plynule nastaviteľným odtieňom svetla 2700 - 6000 K a životnosťou 50000 hodín.
 • Režimy výkonu:
  • biele svetlo s plynule nastaviteľným výkonom: 2000 - 10 lúmenov (s výdržou 9 - 360 hodín).
  • červené svetlo: 9 lúmenov (170 hodín) -> blikanie 9 lúmenov (340 hodín).
 • Interný Li-ion akumulátor s celkovou kapacitou 10000 mAh.
 • Veľmi široký rovnomerný svetelný kužeľ s dosvitom až 58 metrov (880 cd).
 • Nabíjanie cez USB-C konektor. Podpora rýchlonabíjania PD3.0/PD2.0, QC3.0/QC2.0.
 • Indikácia stavu nabitia akumulátorov a varovania pri nízkom napätí.
 • Funkcia powerbanky s dvoma druhmi USB konektorov (C a A, nemožno použiť naraz) pre nabíjanie ďalšej prenosnej elektroniky s USB nabíjaním. Podpora rýchlonabíjania PD3.0/PD2.0, QC3.0/QC2.0 s výkonom až 18 W.
 • Svetlo má pamäť na nastavenú teplotu svetla a zapne sa vždy v poslednom nastavenom odtieni.
 • Vyrobené zo zliatiny hliníka a odolného plastu, lucerna je nárazuvzdorná pádom z výšky 1,5 metra.
 • Vodeodolná podľa štandardu IP66 (prudký dážď).
 • Svetlo je opatrené madlom so závitom pre upevnenie na statív a integrovaným magnetom. Madlo je otočné o 360°.
 • Rozmery 10 cm x 9,7 cm x 4,1 cm.
 • Váha 376 gramov.
 • Súčasťou balenia je lucerna a USB kábel.

Použitie nabíjateľnej lucerny Fenix CL28R

Pre zapnutie v režime bieleho svetla otočte ovládačom A v smere hodinových ručičiek. Plynulo tak regulujete výkon svetla od najnižšieho po najvyšší. Pre zníženie výkonu otáčajte ovládačom A proti smeru hodinových ručičiek. Na vypnutie bieleho svetla otáčajte ovládačom A proti smeru hodinových ručičiek až do cvaknutia v krajnej polohe.

Pre zmenu farebnej teploty svetla u rozsvietenej lucerny točte ovládačom B v smere hodinových ručičiek. Odtieň svetla sa bude meniť od najteplejšieho po najchladnejší. Pri otáčaní v opačnom smere naopak.

Podržaním oranžového tlačidla na vypnutom svietidle ho zapnete do režimu červeného svetla. Krátkymi stlačeniami oranžového tlačidla prepínate medzi stálym červeným svietením a blikačkou. Podržaním tlačidla červené svetlo zase vypnete. Režim červeného svetla nie je možné spustiť pokiaľ svieti biele svetlo, najprv je potrebné biele svetlo vypnúť otočným ovládačom A. Ak z režimu červeného svetla chcete prejsť do režimu svetla bieleho, stačí zapnúť biele svetlo otáčaním ovládača A v smere hodinových ručičiek.

Indikácia kapacity akumulátorov - keď je lampáš vypnutý, tak krátkym stlačením oranžového tlačidla aktivujete štyri stavové diódy na prednej strane lucerny. Počet rozsvietených diód signalizuje približný stupeň nabitia akumulátora (20-40 %, 40-60 %, 60-80 %, viac ako 80 %). Keď sú akumulátory vybité pod 20 % kapacity, tak začne posledná stavová dióda blikať.

Nabíjanie lucerny Fenix CL28R

Na nabíjanie svetla odklopte gumový kryt USB konektorov. Pripojte ho pomocou priloženého USB kábla do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné použiť aj štandardnú nabíjačku na mobilný telefón s USB-C konektorom. Počas nabíjania blikajú stavové diódy zľava doprava, po plnom nabití všetky trvalo svietia. Po dokončení nabíjania sa uistite, že je gumová krytka konektorov starostlivo priklopená, aby nedošlo k vniknutiu nečistôt.

Akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže ho je možné kedykoľvek dobíjať a nie je nutné čakať, kým bude vybitý. Nabíjanie úplne vybitej lucerny trvá cca 4 hodiny (podľa sily použitého nabíjacieho zdroja).

Svetlo je možné používať aj keď sa nabíja.

Pre napájanie externých USB zariadení (funkcia powerbanky) pripojte kábel do USB-C alebo USB-A konektora (nie je možné použiť oba naraz). Stavové diódy vtedy blikajú sprava doľava. Akonáhle príliš klesne napätie akumulátora (pod 2,9V), funkcia powerbanky sa zastaví. Svetlo je možné používať aj počas nabíjania ďalších zariadení.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka.
 • Pokiaľ svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, je akumulátor vybitý - nabite ho.

Záruka

Záruka dva roky.

Dodatočné parametre

Kategória: CL séria
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.38 kg
Dosvit: 58m
Napájanie: Interný akumulátor
Počet režimov: 4
Svetelný zdroj: COB LED
Vodotesnosť: IP66 (prudký dážď)
Výkon: 2000lm
Max. výdrž: 360hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: