Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur
NITECORE HA19 RGB Hunter Green - ultraľahká čelovka 600 lm
Kód: NC-HA19-RGB-HGPodrobný popis
Podrobný popis

V skratke
NITECORE HA19 RGB je čelovka, v ktorej máte šesť svetelných zdrojov naraz: tri teploty bieleho svetla — teplé 3 000 K s podaním farieb CRI 98, neutrálne 4 500 K a studené 6 500 K — a k tomu červené, zelené a modré. Maximum je 600 lúmenov do 130 metrov, na najnižšom stupni vydrží 90 hodín. Napájajú ju dve bežné AA batérie (v balení), voliteľne nabíjateľné NITECORE NH2400 s USB-C. Váži 61 g s čelenkou, má krytie IP68 s ponorom do 2 metrov a v balení je klip aj difúzny vak.
Prečo šesť svetiel a nie jedno
Bežná čelovka má jedno biele svetlo a vy sa mu prispôsobujete. Pri HA19 je to naopak — vyberiete si svetlo, ktoré sa hodí k tomu, čo práve robíte.
3 teploty bieleho
Od teplej s najvernejšími farbami po studenú s najväčším dosvitom.
3 úrovne podania farieb
CRI 98, 85 a 73 — čím vyššie číslo, tým vernejšie vidíte skutočnú farbu vecí.
3 farby navyše
Červená, zelená a modrá — každá rieši inú situáciu, kde biela prekáža.

Ktorá teplota na čo
- Teplé 3 000 K, CRI 98 — najvernejšie podanie farieb zo všetkých troch. Použijete ho tam, kde potrebujete rozoznať odtieň: pri kontrole materiálu, čítaní štítkov, obhliadke rastlín. A pomáha aj v daždi, hmle, snežení a dyme, kde studené svetlo odráža späť do očí.
- Neutrálne 4 500 K, CRI 85 — prirodzené a mäkké, najuniverzálnejšie. Na dlhé nosenie, technický terén (strmé svahy, blato, brodenie, zasnežené chodníky), prácu za šera aj núdzové osvetlenie.
- Studené 6 500 K, CRI 73 — najvyšší jas, najväčší dosvit a najdlhšia výdrž. Na presun, camping, nočný beh a orientáciu v teréne.
CRI je číslo od 0 do 100, ktoré hovorí, ako verne svetlo ukáže skutočné farby predmetov. Pri CRI 98 vidíte farby prakticky tak ako cez deň.

Ako sa tri teploty zmestia do jednej čelovky
V hlave sú štyri diódy NiteLab MCT UHE a každá z nich má dve jadrá: jedno ladené na verné podanie farieb, druhé na maximálnu účinnosť. Prepínaním pomeru medzi nimi vzniká teplá, neutrálna aj studená biela — bez toho, aby výrobca musel do čelovky natlačiť tri samostatné sady diód.
Práve preto sa HA19 zmestí do 61 gramov a stále ponúka to, čo inde nájdete až v podstatne drahších modeloch. Technológia MCT je podľa výrobcu v patentovom konaní.

600 lúmenov do 130 metrov
Na dve tužkové batérie je to poriadny výkon — 600 lúmenov a dosvit 130 metrov. To už nie je „vidím si pod nohy", ale „vidím, kam cesta ide". Sesterské čelovky rovnakej triedy majú dosvit 80 až 90 metrov.
Jas má štyri stupne: HIGH 600 lm · MID 300 lm · LOW 100 lm · ULTRALOW 6 lm. K tomu tri špeciálne režimy — SOS a maják v plnom jase 600 lm a pomalé blikanie neutrálnej bielej.

Široký kužeľ, ktorý neseká hrany
Optika je z jedného kusa s viacerými fazetami. Výrobca k nej uvádza tri čísla, ktoré spolu dávajú zmysel:
- nad 94 % priepustnosť — takmer nič sa nestratí v šošovke
- 732 mm² odrazná plocha a 50,4 mm svietiaca plocha — svetlo vychádza z veľkej plochy, nie z bodu
- nad 100° šírka kužeľa — vidíte aj do strán, nielen pred seba
V praxi to znamená, že sa vám pri chôdzi nemieha ostrý kruh svetla a keď otočíte hlavu, nemusíte za tým točiť celým telom.

Tri farby, tri konkrétne problémy
Dve samostatné RGB diódy pridávajú červené, zelené a modré svetlo. Nie je to efekt — každá farba rieši situáciu, v ktorej vám biele svetlo kazí prácu.

Červené — nezhasne vám nočné videnie
Oko sa na tmu prispôsobuje desiatky minút a jedno bliknutie bielym svetlom to zmaže. Červené svetlo adaptáciu zachová, takže sa pozriete na mapu či na fotoaparát a vzápätí zase vidíte do noci. Výrobca k nemu dodáva, že menej priťahuje komáre a hmyz. Má dva stupne: 5 lm na 39 hodín a 15 lm na 11 hodín. Hodí sa na pozorovanie oblohy, nočnú fotografiu, prácu v spoločnom stane a na to, aby ste niekoho neoslepili.

Zelené — najsilnejšie zo všetkých farieb
Zelenú vníma ľudské oko najcitlivejšie, dobre preniká priestorom a podľa výrobcu menej ruší niektoré druhy zveri. Aj preto je najjasnejšie z farebných režimov — 25 lm s dosvitom 9 metrov a výdržou 13 hodín. Použijete ho pri nočnom pozorovaní zvierat, na poľovačke, pri čítaní mapy a na signalizáciu.

Modré — na vodu
Modré svetlo podľa výrobcu najmenej ruší ryby, preto ho ocenia rybári pri nočnom love. Svieti 5 lm a vydrží 13 hodín.
Pamäť farby: čelovka si zapamätá, ktorú farbu ste použili naposledy, a nabudúce sa zapne rovno v nej. Nemusíte sa preklikávať cez celý rad, kým sa dostanete k tej svojej.

Dve tužkové batérie, ktoré kúpite kdekoľvek
HA19 beží na dvoch bežných AA batériách a dve alkalické sú v balení. To je jej najväčšia praktická výhoda: keď vám energia dôjde v Tatrách, na chate alebo v zahraničí, nepotrebujete zásuvku ani kábel — stačí najbližší obchod.
Zvládne alkalické, primárne lítiové aj nabíjateľné AA články s napätím 1,5 V. Ak chcete mať pokoj natrvalo, výrobca odporúča nabíjateľné NITECORE NH2400 — majú zabudované USB-C, takže sa nabíjajú priamo, bez samostatnej nabíjačky.
Pozor: výrobca výslovne vylučuje články 14500 s napätím 3,6 V a 3,7 V. Napriek rovnakému tvaru majú viac než dvojnásobné napätie a do HA19 nepatria.

90 hodín na najnižšom stupni
Čísla, ktoré sa naozaj počítajú, sú tie stredné. Na 100 lúmenoch — teda na jase, ktorý pri chôdzi a práci použijete najčastejšie — svieti 10,5 hodiny. To je celá noc a ešte kus rána. Na najnižšom stupni 6 lm vydrží 90 hodín, takže ako svetlo do stanu ju na týždňovom výlete nevybijete.

IP68 — znesie aj ponorenie
Krytie IP68 je najvyšší stupeň, aký sa na čelovkách bežne uvádza: úplne prachotesná a podľa výrobcu ponoriteľná do 2 metrov. Nemusíte teda riešiť, či ju stiahnuť pri brodení potoka alebo keď sa preženie lejak.
Telo je zo špeciálneho PC plastu odolného proti nárazu aj nízkym teplotám a čelovka znesie pád z 1 metra.
Pri bežnom čistení výrobca odporúča utrieť povrch vlhkou handričkou a čelenku prať v čistej vode alebo jemnom saponáte. Ak sa čelovka dostane do kontaktu s morskou vodou, vyberte batérie, opláchnite ju pod tečúcou vodou a nechajte úplne vyschnúť.

61 gramov aj s čelenkou
Samotná čelovka s čelenkou váži 61 g, s dvoma alkalickými AA batériami 107 g. Pri šiestich svetelných zdrojoch a dosvite 130 metrov je to pozoruhodne málo — hlavne preto, že celý ten výkon dokáže vytiahnuť z dvoch tužkových batérií.

Čelenka, ktorá vás neprezradí
Čelenka je perforovaná, takže pod ňou prúdi vzduch a odvádza pot — to oceníte pri behu aj pri stúpaní. A na rozdiel od čiernej verzie na nej nenájdete reflexný prúžok — výrobca ju popisuje ako nízkoviditeľnú, s obmedzeným odrazom svetla. Presne to, čo oceníte na posede alebo pri nočnom pozorovaní zveri. Ak naopak chcete byť pri ceste vidieť, siahnite po čiernej verzii s reflexným prúžkom.

Klip, keď nechcete nič na čele
V balení je viacúčelový klip so štyrmi smermi uchytenia. Čelovku ním pripnete na šilt čiapky, na popruh batohu alebo priamo na batoh. Praktické, keď máte na hlave prilbu, kapucňu alebo jednoducho nechcete čelenku.

Šesť zdrojov a stále len dve tlačidlá
Pri toľkých režimoch by sa dalo čakať zložité ovládanie. Nie je. Tlačidlá majú odlišný tvar aj povrch, takže ich rozoznáte hmatom — v rukaviciach aj poslepiačky.
- MODE — prepína medzi svetelnými zdrojmi a zapína farebné svetlo.
- POWER — zapnutie, vypnutie a stupne jasu.
Poistka proti zapnutiu: podržíte obe tlačidlá na 2 sekundy a čelovka sa zamkne. V batohu sa už sama nezasvieti. Odomknete ju rovnakým podržaním.
Ukazovateľ stavu batérie priamo na tele vám povie, koľko energie ešte máte — takže sa nedozviete o vybitých batériách až tým, že zhasne.

Vak, ktorý z nej spraví lampu
Priložený difúzny vak natiahnete na čelovku a zavesíte do stanu — namiesto ostrého kužeľa máte mäkké svetlo po celom priestore. Skúste to s teplým svetlom 3 000 K; večer v stane to vyzerá úplne inak než studená biela. Keď čelovku nepoužívate, ten istý vak slúži na jej odloženie.
Všetky režimy a výdrž
| Zdroj | Režim | Jas | Výdrž | Dosvit | Svietivosť |
|---|---|---|---|---|---|
| Biele | HIGH | 600 lm | 2 h 30 min | 130 m | 4 194 cd |
| Biele | MID | 300 lm | 4 h | 92 m | 2 129 cd |
| Biele | LOW | 100 lm | 10 h 30 min | 54 m | 721 cd |
| Biele | ULTRALOW | 6 lm | 90 h | 13 m | 43 cd |
| Biele | SOS / maják | 600 lm | — | — | — |
| Biele (neutrálne) | pomalé blikanie | 5 lm | — | — | — |
| Červené | LOW | 5 lm | 39 h | 4 m | 4 cd |
| Červené | HIGH | 15 lm | 11 h | 6 m | 10 cd |
| Zelené | stále | 25 lm | 13 h | 9 m | 22 cd |
| Modré | stále | 5 lm | 13 h | 4 m | 3 cd |
Namerané podľa normy ANSI/PLATO FL 1-2019 pri teplote 26 °C s dvoma alkalickými AA batériami 1,5 V (laboratórium NITECORE). V praxi sa hodnoty líšia podľa použitých batérií a prostredia.

Kde je HA19 v rade
HA19 stojí na vrchole vstupného radu čeloviek NITECORE. Je jediná s tromi teplotami bieleho svetla, jediná s krytím IP68 a má najväčší dosvit z celej štvorice.
| HA11 | HA13 RGB | HA15 UHE | HA19 RGB | |
|---|---|---|---|---|
| Biele svetlo | jedna teplota | jedna teplota | jedna teplota | tri teploty + tri CRI |
| Farebné svetlo | červené | R + G + B | červené | R + G + B |
| Max. výkon | 240 lm | 350 lm | 400 lm | 600 lm |
| Dosvit | 90 m | 80 m | 80 m | 130 m |
| Max. výdrž | 75 h | 94 h | 114 h | 90 h |
| Napájanie | 1× AA | 3× AAA | 1× AA | 2× AA |
| Hmotnosť | 38 g | 59 g | 43 g | 61 g |
| Krytie | IP66 | IP66 | IP66 | IP68 (ponor 2 m) |
Ak vám stačia tri farby bez teplôt bieleho a chcete ušetriť aj na hmotnosti, pozrite si NITECORE HA13 RGB. Celý rad nájdete v kategórii HA séria.

Komu sa oplatí
- Poľovníkom — zelené svetlo menej ruší zver, červené udrží nočné videnie, biele 600 lm posvieti na 130 metrov.
- Rybárom — modré svetlo najmenej ruší ryby, IP68 znesie aj to, keď čelovka spadne do vody.
- Turistom a na camping — batérie kúpite kdekoľvek, teplé svetlo 3 000 K vo vaku spraví príjemnú lampu do stanu.
- Remeselníkom a údržbárom — CRI 98 na rozlíšenie farieb káblov, štítkov a materiálu; klip na šilt čiapky alebo prilbu.
- Pri oprave auta — široký kužeľ nad 100° osvetlí celý motorový priestor, nie len jeden bod.
- Fotografom a pozorovateľom oblohy — červené svetlo, ktoré nezničí adaptáciu na tmu ani vám, ani ostatným okolo.
Čo nájdete v balení
- čelovka NITECORE HA19 RGB
- elastická priedušná čelenka v tmavom nízkoviditeľnom prevedení
- viacúčelový klip
- difúzny vak
- 2× alkalická batéria AA
Technické údaje
| Svetelný zdroj | 4× dvojjadrová LED NiteLab MCT UHE + 2× RGB LED |
| Maximálny svetelný tok | 600 lm |
| Maximálny dosvit | 130 m |
| Maximálna svietivosť | 4 194 cd |
| Teploty bieleho svetla | 3 000 K (CRI 98) · 4 500 K (CRI 85) · 6 500 K (CRI 73) |
| Farebné svetlá | červené, zelené, modré |
| Úrovne a režimy | 6 svetelných zdrojov, 4 stupne jasu, 3 špeciálne režimy (SOS, maják, pomalé blikanie) |
| Optika | TrueVision — unibody viacfazetová šošovka, priepustnosť nad 94 %, kužeľ nad 100° |
| Napájanie | 2× AA (alkalická, primárna lítiová alebo nabíjateľná 1,5 V) alebo 2× NITECORE NH2400 |
| Nekompatibilné články | 14500 (3,6 V a 3,7 V) |
| Rozmery | 65 × 44 × 36 mm (vrátane čelenky) |
| Hmotnosť | 61 g s čelenkou · 107 g s čelenkou a 2× AA |
| Krytie | IP68 (prachotesná, ponor do 2 m) |
| Odolnosť proti pádu | 1 m |
| Materiál tela | odolný polykarbonát (PC) |
Často sa nás pýtate
Čo znamená CRI a prečo sú tri hodnoty?
CRI je číslo od 0 do 100, ktoré hovorí, ako verne svetlo ukáže skutočné farby. Pri CRI 98 (teplé svetlo) rozoznáte odtiene takmer ako cez deň — dôležité pri kontrole materiálu, farebných káblov alebo rastlín. CRI 73 (studené svetlo) farby podá horšie, ale svieti najjasnejšie a najdlhšie. Vyberáte si podľa toho, čo práve potrebujete.
Sú batérie v balení?
Áno, dve alkalické AA batérie sú súčasťou balenia. Nabíjateľné NITECORE NH2400 v balení nie sú, kupujú sa samostatne.
Môžem do nej dať nabíjateľné batérie?
Áno — nabíjateľné AA články s napätím 1,5 V, ideálne NITECORE NH2400, ktoré majú zabudované USB-C a nabíjate ich bez nabíjačky. Články 14500 do nej ale nepatria: vyzerajú ako AA, no majú 3,6 alebo 3,7 V a výrobca ich výslovne označuje za nekompatibilné.
Naozaj ju môžem ponoriť do vody?
Áno. Krytie IP68 znamená podľa výrobcu ponor do 2 metrov a úplnú prachotesnosť. Pri brodení, lejaku ani pri páde do potoka ju teda nemusíte riešiť. Pri bežnom čistení stačí utrieť ju vlhkou handričkou.
Ako dlho vydrží na jednu sadu batérií?
Na plných 600 lm sú to 2,5 hodiny, na bežne používaných 100 lm 10,5 hodiny a na najnižšom stupni 6 lm 90 hodín. Farebné svetlá vydržia od 11 do 39 hodín podľa farby a stupňa.
Aký je rozdiel oproti HA13 RGB?
HA19 má navyše tri teploty bieleho svetla s tromi úrovňami CRI, takmer dvojnásobný výkon (600 proti 350 lm), väčší dosvit (130 proti 80 m) a krytie IP68 s ponorom namiesto IP66. HA13 RGB je zase o niečo ľahšia a lacnejšia — pozrite si ju tu.
Musím sa zakaždým preklikať cez všetkých šesť zdrojov?
Nie. Čelovka si pamätá poslednú použitú farbu a pri ďalšom zapnutí sa vráti rovno k nej. Biele stupne prepínate tlačidlom POWER, zdroje tlačidlom MODE — sú oddelené, takže sa vám nemiešajú.
Neviete, ktorá teplota svetla je pre vašu prácu tá pravá? Napíšte nám, poradíme.
Email: eshop@svetelnaposta.sk
Telefón: +421 903 305 407
Po – Pi: 9:00 – 16:00
Pozrite si hodnotenia našich zákazníkov alebo recenzie na Heureke.
Dodatočné parametre
| Kategória: | HA séria |
|---|---|
| EAN: | 6952506409945 |
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
NITECORE
NITECORE (SYSMAX Innovations Co., Ltd.) vyrába profesionálne osvetlenie, outdoorovú elektroniku a príslušenstvo od roku 2007. Ako prvá značka v histórii získali Grand Slam dizajnových ocenení — všetky štyri najvýznamnejšie svetové ceny za dizajn v jednom portfóliu.
Za ich produktmi stojí NiteLab — vlastné výskumné laboratórium, kde vznikajú proprietárne LED technológie, optické systémy a batériové riešenia. Žiadna iná značka na trhu prenosného osvetlenia nevlastní celý reťazec od LED čipu po hotový produkt.
NiteLab LED
Vlastné LED čipy s účinnosťou 190 lúmenov na watt. O 21 % efektívnejšie než štandardné LED — dlhšia výdrž z rovnakej batérie.
NiteLab LED
Okrúhly emitor namiesto štvorcového = dokonalejší lúč bez tmavých rohov. Najvyššia svetelná hustota vo svojej triede.
Optika
Matrix optický systém s priepustnosťou nad 94 % a uhlom osvetlenia nad 100°. Rovnomerné svetlo bez tmavých škvŕn.
Batérie
Externé batériové kity (6K a 12K) s magnetickým pripojením. Predĺžia výdrž akejkoľvek kompatibilnej čelovky na celú noc.
LED čelovky
Ultraľahké čelovky s MCT a UHE technológiou. Pre beh, turistiku, prácu.
Zobraziť čelovky →LED baterky
EDC, taktické a outdoorové baterky. UHi LED pre maximálny dosvit a kompaktné rozmery.
Zobraziť baterky →Nabíjačky
Inteligentné nabíjačky s LCD displejom pre Li-ion, NiMH a LiFePO4 články.
Zobraziť nabíjačky →Powerbanky
Kompaktné powerbanky s USB-C PD. Rýchle nabíjanie 22.5 W a solárne riešenia.
Zobraziť powerbanky →Batérie a akumulátory
Originálne Li-ion články (18650, 21700, 14500) a Carbon Battery kity.
Zobraziť batérie →Lampáše
Kempingové a núdzové lampáše. Nabíjateľné, s powerbank funkciou.
Zobraziť lampáše →Odpudzovače hmyzu
Elektronické repelenty bez chemikálií. Pre kempovanie a záhradu.
Zobraziť repelenty →Ventilátory a chladenie
Prenosné ventilátory a krčné chladiče. Kompaktné, nabíjateľné, tichý chod.
Zobraziť ventilátory →Foto príslušenstvo
BlowerBaby — čistenie objektívov a senzorov. Svetlá pre foto a video.
Zobraziť príslušenstvo →SvetelnáPošta.sk — oficiálny predajca NITECORE
- Originálne produkty — priamo od výrobcu, s kompletnou zárukou
- Odborné poradenstvo — pomôžeme vybrať presne to, čo potrebujete
- Rýchle dodanie — väčšina produktov skladom
- Popredajný servis — reklamácie riešime na Slovensku, nie v Číne
- 15 rokov skúseností — predávame osvetlenie od roku 2011
Štartujeme každý deň po zotmení
Nitecore je značka pre tých, ktorí sa po zotmení nezastavujú.
Preskúmať ponuku| Výrobná spoločnosť : | SYSMAX Innovations Co.,Ltd. |
|---|---|
| Adresa : | 24/F, TCL Plaza, No. 18 Haizhou Road, Haizhu District, Guangzhou, 510335, Guangdong, China |
| E-mail : | info@nitecore.com |
| Zástupca výrobcu v EÚ : | KTL GmbH |
| Adresa zástupcu v EÚ : | Rudolf‑Diesel‑Str. 27, 31311 Uetze, Germany |
| E-mail zástupcu v EÚ : | service@ktl-gmbh.de |
