Doprava zdarma pri nákupe od 60 €

NITECORE 21700 NL2153 5300mAh Li-ion 3,6V 19.08Wh 8A

Kód: NCXB-NL2153
Odporúčame
Priemerné hodnotenie produktu je 5,0 z 5 hviezdičiek. 1 hodnotenie
29 € 23,58 € bez DPH Jednotková cena:
2-4 týždne

NITECORE NL2153 je chránený akumulátor 21700 s kapacitou 5 300 mAh (3,6 V, 19,08 Wh) a maximálnym trvalým vybíjacím prúdom 8 A. Náhradný alebo druhý článok do baterky či čelovky na 21700 – s vystúpeným kladným pólom, vstavaným ochranným obvodom a niklovanými nerezovými koncami. Nie je to vysokoprúdový článok; ak tvoje svietidlo pýta viac než 8 A, potrebuješ iný model.

5 300 mAh
19,08 Wh · Li-ion 3,6 V · vyše 500 cyklov (údaj z laboratória výrobcu)
8 A
max. trvalý vybíjací prúd – výrobca trvanie neuvádza
21700
chránený článok · vystúpený kladný pól · 21,5 × 75,4 mm (±0,3 mm)
71 g
hmotnosť podľa výrobcu · nabíjačky UMS4, UMS2, Ci4, Ci2

Detailné informácie

Podrobný popis

KEEP INNOVATING
NITECORE
NL2153
Chránený akumulátor 21700 s kapacitou 5 300 mAh
5 300 mAh
kapacita · 19,08 Wh
8 A
max. trvalý prúd podľa výrobcu
71 g
hmotnosť · veľkosť 21700

NITECORE NL2153 je chránený akumulátor 21700 s kapacitou 5 300 mAh (3,6 V, 19,08 Wh) a maximálnym trvalým vybíjacím prúdom 8 A. Je to akumulátor 21700 do baterky alebo čelovky – teda náhradný alebo druhý článok do svietidla, ktoré na 21700 stavia.

Má vystúpený kladný pól, vstavaný ochranný obvod a niklované nerezové konce. Ako náhradný článok pre poľovníka, jaskyniara či hasiča robí presne to, čo má: vráti svietidlu pôvodnú výdrž bez toho, aby si kupoval nové.

Jedna vec sa oplatí prečítať skôr, než objednáš. NL2153 je bežný chránený 21700 článok, nie vysokoprúdový. Osem ampérov je jeho strop – a výrobca sám upozorňuje, že článok, ktorého vybíjací prúd nesedí s prístrojom, sa používať nemá. Ak tvoje svietidlo pýta viac, potrebuješ iný model. Nižšie píšeme presne, ako to zistiť.

Nitecore NL2153 akumulátor 21700 s kapacitou 5300 mAh, vybíjacím prúdom 8 A a vnútornými bezpečnostnými prvkami
Štyri veci, ktoré výrobca vypichuje sám

Na úvodnej grafike dáva NITECORE k modelu NL2153 štyri ikony a nič viac: 5 300 mAh, 8 A, vnútorné bezpečnostné prvky a bez ortuti a olova.

Je to čestný zoznam. Nie sú v ňom žiadne superlatívy – kapacita, prúd, ochrana a materiály. Presne to sú štyri veci, podľa ktorých sa Li-ion článok naozaj vyberá.

Všetko, čo o tomto článku píšeme nižšie, pochádza z technického listu výrobcu, z jeho vlastných grafík a z potlače priamo na článku. Kde výrobca mlčí, mlčíme aj my – a povieme to.

Nitecore NL2153 vysoká kapacita 5300 mAh pre stabilné a dlhé napájanie zariadenia
5 300 mAh – a prečo je 19,08 Wh dôležitejšie číslo

Kapacita je 5 300 mAh pri menovitom napätí 3,6 V. Vynásobené to dáva 19,08 Wh – a toto číslo má výrobca vytlačené priamo na článku.

Vatthodiny sú užitočnejšie než miliampérhodiny z jednoduchého dôvodu: mAh sa dajú porovnávať len medzi článkami s rovnakým napätím. Wh hovorí, koľko energie v článku naozaj je, nech má akékoľvek napätie.

Praktický dôsledok: 19,08 Wh je aj údaj, na ktorý sa pýtajú prepravcovia pri leteckej preprave batérií. Preto ho výrobca tlačí priamo na článok – máš ho po ruke bez hľadania. Konkrétne limity si však vždy over u svojho dopravcu; každý ich má vlastné a menia sa.

Nitecore NL2153 maximálny trvalý vybíjací prúd 8 A vytlačený priamo na tele článku
8 A trvalo – a nič o tom, ako dlho

Maximálny trvalý vybíjací prúd je 8 A. Výrobca to uvádza trikrát na tom istom mieste – v technickom liste, na vlastnej grafike aj v potlači na tele článku, kde stojí „Max Continuous Discharge: 8A".

Stojí za to povedať aj to, čo tam nie je: pri tomto článku výrobca trvanie neuvádza. Žiadne časové obmedzenie – ani v technickom liste, ani na jednej z dvanástich grafík, ani v potlači na článku.

Pri vysokoprúdových modeloch rady 21700 taká poznámka v potlači je. Práve preto ju sem neprenášame – čísla článkov sa medzi sebou nepožičiavajú, ani keď by to text uhladilo.

Nitecore NL2153 vnútorné ochrany – inteligentný ochranný obvod na kladnom póle a pretlakový ventil
Dve poistky, ktoré sú vnútri

Prvá je elektrická: vstavaný inteligentný ochranný obvod na strane kladného pólu. Stráži tri situácie – prebitie, hlboké vybitie a skrat.

Druhá je mechanická: pretlakový ventil, ktorý sa otvorí pri rýchlom náraste teploty. Je to posledná poistka pre prípad, že by prvá nestačila – tlak dostane kadiaľ uniknúť.

Obe poistky sú súčasťou článku, nie svietidla ani nabíjačky. To je pri chránenom článku celý zmysel veci: stráži sa sám, aj keď ho dáš do zariadenia, ktoré nič nekontroluje.

Nitecore NL2153 vysokovýkonný ochranný obvod s kvalitným IC a MOSFET v module regulácie prúdu
Ochrana, ktorá nebrzdí výkon

Ochranný obvod je pri každom chránenom článku kompromis – čím prísnejší, tým viac uberá z výkonu. NITECORE k obvodu na NL2153 menuje dve konkrétne veci: kvalitné ochranné IC a vysokovýkonný MOSFET v module regulácie prúdu.

Podľa výrobcu stojí práve MOSFET za vyššou účinnosťou a lepším výstupom – teda za tým, že ochrana nekradne energiu, ktorú má článok dodať svietidlu.

Konkrétne spínacie prahy ani vnútorný odpor výrobca nezverejňuje – tak ich neuvádzame ani my.

Nitecore NL2153 vonkajšia ochrana – niklovaný nerezový chránič na oboch koncoch a kovový film proti odretiu
Obal, ktorý znesie denné vyberanie a vracanie

Oba konce článku majú niklovaný nerezový chránič. Výrobca k nemu uvádza tri dôvody naraz: odolnosť proti nárazu, dobrú elektrickú vodivosť a odolnosť proti oxidácii.

Plášť kryje odolný kovový film proti odretiu. Pri článku, ktorý denne vychádza zo svietidla a vracia sa doň, to nie je zbytočnosť – odretý obal je prvý krok k tomu, aby článok skončil, a je to zároveň prvá vec, ktorú výrobca zakazuje prehliadnuť.

Všimni si, že výrobca menuje odolnosť proti oxidácii vedľa vodivosti, nie namiesto nej. Sú to dve strany tej istej veci: kontakt, ktorý zoxiduje, prestane dobre viesť – a to je presne to miesto, kadiaľ ide do svietidla celý prúd.

Nitecore NL2153 článok bez ortuti, olova a kadmia pre bezpečnejšie používanie a skladovanie
Bez ortuti, olova a kadmia

Toto je jediný „ekologický" údaj, ktorý výrobca pri NL2153 uvádza – a uvádza ho konkrétne: článok neobsahuje ortuť, olovo ani kadmium. Sám k tomu dopisuje dôvod: bezpečnejšie používanie a skladovanie.

Sú to tri ťažké kovy, ktoré sa v batériách historicky používali a ktoré robia problém až pri likvidácii. Ich absencia znamená, že vybitý článok je pri odovzdaní do zberu o niečo menej problémový odpad.

Do koša ani do prírody však nepatrí ani tak. Patrí do zberu batérií – preto je na ňom aj symbol prečiarknutého kontajnera.

Nitecore NL2153 vydrží viac než 500 plných nabíjacích cyklov podľa laboratória výrobcu
Vyše 500 nabití – a čo to naozaj znamená

Výrobca uvádza, že článok NL2153 sa dá nabiť viac než 500-krát. Pod čiarou k tomu poctivo dopisuje, že ide o prepočet z jeho vlastného laboratória a údaj je orientačný – tak ho aj ber.

Cyklus pritom neznamená „zapojenie do nabíjačky". Znamená plné vybitie a plné nabitie. Ak článok dobíjaš z polovice, spotrebuješ pol cyklu – päťsto cyklov je preto pri bežnom používaní otázka rokov, nie mesiacov.

Životnosť Li-ion článku aj tak najviac ovplyvňuje niečo iné než počet nabití: hĺbka vybíjania a teplota, v ktorej pracuje a skladuje sa. Článok, ktorý necháš v aute v lete, zostarne rýchlejšie než ten, čo leží v zásuvke.

Nitecore NL2153 označenia na článku – CE, recyklačný symbol a WEEE prečiarknutý kôš
Čo je na článku napísané

Na plášti nájdeš značku CE, recyklačný symbol a symbol prečiarknutého koša (WEEE). Okrem nich aj samotné parametre – označenie modelu, kapacitu, napätie, energiu v Wh a maximálny vybíjací prúd.

To je pri Li-ion článku užitočnejšie, než sa zdá: článok si so sebou nesie vlastný technický list. Aj o rok, keď už krabička nebude, prečítaš z plášťa, čo držíš v ruke.

Ďalšie certifikácie výrobca menovite neuvádza – píše len o globálnom poistení a viacerých medzinárodných certifikáciách. Tak ich nemenujeme ani my.

Nitecore NL2153 rozmery podľa výrobcu – priemer 21,5 mm, dĺžka 75,4 mm, hmotnosť 71 g
75,4 mm a 71 g – čísla, ktoré rozhodujú, či sa zmestí

Priemer 21,5 mm, dĺžka 75,4 mm, oboje s toleranciou ±0,3 mm. Hmotnosť 71 g.

Pri chránenom článku sú to tie najdôležitejšie čísla po kapacite. Ochranný obvod aj vystúpený pól niečo merajú, a v tesnej trubke svietidla o pár desatín milimetra naozaj ide. Ak si nie si istý, či sa ti článok do svietidla zmestí, porovnaj tieto dva rozmery s tým, čo v ňom máš teraz – to je najspoľahlivejšia kontrola, akú vieš urobiť doma.

Tolerancia ±0,3 mm nie je slabina, ale poctivosť. Znamená, že výrobca priznáva výrobný rozptyl, namiesto aby uvádzal jedno vyleštené číslo.

Nitecore NL2153 v kompatibilných nabíjačkách NITECORE UMS4, UMS2, Ci4 a Ci2
Čím ho nabiješ

Článok nemá vlastný nabíjací port – potrebuje externú nabíjačku. NITECORE k nemu menuje na vlastnej grafike presne štyri svoje modely: UMS4, UMS2, Ci4 a Ci2.

Číslo v názve hovorí počet slotov – dva alebo štyri. Čo ktorá nabíjačka vie navyše, nájdeš na jej karte. Tu uvádzame len to, čo o kompatibilite píše samotný výrobca článku.

Ak potrebuješ článok, ktorý sa nabíja priamo cez USB-C bez nabíjačky, výrobca vedie v rade 21700 aj model NL2153R – ten má nabíjací port priamo v tele. Napíš nám, ak si ním nie si istý.

Parametre podľa výrobcu
Typ článku21700 Li-ion, chránený, vystúpený kladný pól
Kapacita5 300 mAh
Menovité napätie3,6 V
Energia19,08 Wh
Max. trvalý vybíjací prúd8 A MAX – výrobca trvanie neuvádza
Priemer21,5 mm ±0,3 mm
Dĺžka75,4 mm ±0,3 mm
Hmotnosť71 g
Nabíjacie cyklyviac než 500 plných cyklov (údaj z laboratória výrobcu, orientačný)
Ochranavstavaný ochranný obvod – prebitie, hlboké vybitie, skrat · pretlakový ventil
Pracovné napätienevybíjať pod 2,75 V · nenabíjať nad 4,2 V
Označenia na článkuCE · recyklačný symbol · WEEE
Nabíjačky NITECOREUMS4 · UMS2 · Ci4 · Ci2

Krytie IP výrobca pri tomto článku neuvádza – ani v technickom liste, ani na žiadnej z dvanástich grafík. Preto ho tu nenájdeš a netvrdíme ani že ho má, ani že ho nemá. Rovnako neuvádza maximálny nabíjací prúd, chémiu článku, vnútorný odpor ani teplotný rozsah.

Bezpečnosť – prečítaj si to raz

Li-ion článok je bezpečný, kým sa dodržia pokyny výrobcu. Toto je jeho varovný text v plnom znení – nekrátený, lebo práve tie čísla vedia zákazníka ochrániť:

  • Článok nepoužívaj, ak má poškodený obal.
  • Neskladuj ani neprenášaj článok spolu s kovovými predmetmi – hrozí skrat. Nikdy ho nenos voľne vo vrecku s kľúčmi ani mincami; použi puzdro alebo zásobník na články.
  • Nevybíjaj pod 2,75 V a nenabíjaj nad 4,2 V.
  • Nepoužívaj článok, ktorého vybíjací prúd nezodpovedá tvojmu prístroju.
  • Nerozoberaj, neprepichuj, nerež, nedrv, nespaľuj ani neskratuj.
  • Nevystavuj článok vode ani ohňu a neskladuj ho v uzavretom priestore s teplotou nad 50 °C.

Nedodržanie týchto pokynov môže podľa výrobcu viesť k vážnemu poškodeniu článku alebo k výbuchu. A samozrejme – drž ho mimo dosahu detí.

Často sa nás pýtate

Ako zistím, či mi 8 A na moje svietidlo stačí?

Najspoľahlivejšie tak, že sa pozrieš, aký článok výrobca svietidla predpisuje – v návode alebo na jeho karte. Ak tam stojí požiadavka na vysokoprúdový článok, NL2153 to nie je. Sám výrobca článku upozorňuje, že sa nemá používať článok, ktorého vybíjací prúd nesedí s prístrojom. Ak si nie si istý, napíš nám model svietidla a overíme to za teba – je to rýchlejšie než skúšanie.

Ako dlho zvládne dodávať 8 A?

Výrobca pri tomto článku žiadne časové obmedzenie neuvádza – ani v technickom liste, ani na grafikách, ani v potlači na článku. Nebudeme teda vymýšľať číslo. Pri niektorých iných 21700 modeloch trvanie v potlači je, a práve preto ho odtiaľ sem neprenášame.

Aký je rozdiel medzi NL2153 a NL2153HP?

Sú to dva rôzne články, nie dve mená pre jeden. Kapacitu aj rozmery majú rovnaké, líšia sa vybíjacím prúdom: NL2153 má 8 A, verzia HP 20 A. Pri kúpe náhradného článku je to jediný parameter, na ktorom naozaj záleží – a je dôvodom, prečo sa oplatí pozrieť do návodu svietidla.

Má krytie proti vode?

Výrobca pri tomto článku žiadne krytie IP neuvádza – ani v technickom liste, ani na jednej z dvanástich grafík. Nebudeme teda tvrdiť ani že ho má, ani že ho nemá. Vo varovaniach zároveň píše, že článok nemá byť vystavený vode – tým sa riaď.

Potrebujem k nemu špeciálnu nabíjačku?

Potrebuješ externú nabíjačku na Li-ion články – vlastný port článok nemá. Výrobca menuje štyri svoje modely: UMS4, UMS2, Ci4 a Ci2. Maximálny nabíjací prúd pri tomto článku neuvádza, takže sa spoľahni na to, čo si nastaví sama nabíjačka.

Ako ho skladovať, keď ho chvíľu nepoužijem?

Nie úplne vybitý a nie v horúčave – hlboké vybitie a teplo sú dve veci, ktoré Li-ion článku uberajú najviac. Skladuj ho mimo priestorov s teplotou nad 50 °C a nikdy nie voľne pohodený medzi kovovými predmetmi. Ak leží dlhšie, občas ho skontroluj a doplň.

Dodatočné parametre

Kategória: Nabíjateľné akumulátory - batérie Li-ion 21700
Záruka: 2 roky
EAN: 6952506495887
Kapacita (mAh): 5300
Nominálne napätie (V): 3,6 - 3,7
Vybíjací prúd (A): 8
Chemické zloženie: Li-ion - Lithium-ion
Ochranná elektronika BMS: s ochranným obvodom
Kladný pól: vystúpený - button top
Hmotnosť (g): 71
Výška (mm): 75,4
Priemer (mm): 21,5
Výrobca: Nitecore
Veľkosť - typ: 21700
Počet kusov v balení: 1

Diskusia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole

Bezpečnostná kontrola

Vložením komentáre súhlasíte s podmienkami ochrany osobných údajov

 

 

 

NITECORE na SvetelnejPošte

NITECORE

Keep Innovating – od roku 2007
19rokov inovácií
130+krajín a regiónov
10M+používateľov
4/4dizajnové Grand Slam
O značke
Kto je NITECORE?

NITECORE (SYSMAX Innovations Co., Ltd.) vyrába profesionálne osvetlenie, outdoorovú elektroniku a príslušenstvo od roku 2007. Ako prvá značka v odvetví profesionálneho osvetlenia a nabíjačiek získala Grand Slam dizajnových ocenení : iF Design Award, Red Dot, japonskú G-Mark a americkú IDEA.

Za produktmi NITECORE stojí NiteLab – LED UHE sú jeho vlastný vývoj, rad UHi vyvinul spolu s priemyselným partnerom špeciálne pre prenosné osvetlenie.

iFiF Design Award
RDRed Dot Award
GG-Mark Japan
IDIDEA Award
ISISPO Gold
História
19 rokov inovácií
2007Založenie NITECORE, baterka MK2
2008ND1
2010IFE1
2018TM10K
2021P20iX
2022BlowerBaby™ – foto príslušenstvo
2024EDC35
2025EDC37 – taktická EDC baterka
NiteLab Technologies
Vlastné technológie – NiteLab a NITECORE
LED od NiteLab, optika TrueVision+ a batériový systém Carbon Battery

NiteLab LED

190 lm/W
UHE – Ultra High Efficiency

LED vlastného vývoja NiteLab s účinnosťou až 190 lm/W – podľa porovnania NITECORE o 21 % viac než SST 40 (157 lm/W).

NiteLab LED

876 lm/mm²
UHi – Ultra High Intensity

Okrúhla svietiaca plocha pre optimálny lúč a dosvit. UHi 20 dáva 876 lm/mm² oproti 611 lm/mm² pri LED rovnakého výkonu.

Optika

>94 %
TrueVision+

Optika s priepustnosťou svetla nad 94 % pre plynulý, rovnomerný lúč.

Batérie

12 000 mAh
Carbon Battery System

Externý batériový kit 12K (12 000 mAh, 43,2 Wh) pre čelovky: s NU45 podľa NITECORE až 2,5× dlhšie svietenie, s NU53 a HC65 UHE 2× dlhšie.

Portfólio produktov
Kompletná ponuka NITECORE
Klikni na kategóriu pre zobrazenie produktov
Voľné ruky, plný výkon

LED čelovky

Ultraľahké čelovky s MCT a UHE technológiou. Pre beh, turistiku, prácu.

Zobraziť čelovky →
Do vrecka aj do terénu

LED baterky

EDC, taktické a outdoorové baterky. UHi LED pre maximálny dosvit a kompaktné rozmery.

Zobraziť baterky →
Vždy nabité, vždy ready

Nabíjačky

Inteligentné nabíjačky pre Li-ion aj Ni-MH články.

Zobraziť nabíjačky →
Energia kdekoľvek

Powerbanky

Kompaktné powerbanky s USB-C.

Zobraziť powerbanky →
Originálne články

Batérie a akumulátory

Originálne Li-ion články (18650, 21700, 14500) a Carbon Battery kity.

Zobraziť batérie →
Svetlo pre celý camp

Lampáše

Kempingové lampáše, nabíjateľné, niektoré aj s funkciou powerbanky.

Zobraziť lampáše →
Noc bez hmyzu

Odpudzovače hmyzu

Elektronické odpudzovače hmyzu. Pre kempovanie a outdoor.

Zobraziť odpudzovače →
Chlad na ceste

Ventilátory a chladenie

Prenosné ventilátory a krčné ventilátory. Kompaktné a nabíjateľné.

Zobraziť ventilátory →
Čistý objektív

Foto príslušenstvo

BlowerBaby – čistenie senzorov. Svetlá pre foto a video.

Zobraziť príslušenstvo →
190 lm/WLED UHE
876 lm/mm²LED UHi 20
>94 %Optika TrueVision+
5000+Patentov a certifikácií
Potrebuješ poradiť?
Často sa nás pýtate
Je NITECORE naozaj lepší ako lacnejšie alternatívy?
Rozdiel je v tom, čo NITECORE dokladá číslami: LED NiteLab UHE majú účinnosť až 190 lm/W (o 21 % viac než SST 40), UHi 20 dáva 876 lm/mm² a optika TrueVision+ prepúšťa vyše 94 % svetla. K tomu 5000+ patentov a certifikácií a dizajnový Grand Slam. Či to potrebuješ, závisí od použitia – radi ti poradíme.
Čo znamená MCT a prečo by ma to malo zaujímať?
MCT (Variable CRI Multiple Color Temperatures) spája v jednom lúči svetlo troch farebných teplôt – teplé 3000 K, neutrálne 4500 K a studené 6500 K – s rôznym podaním farieb (CRI). Teplotu si vyberieš podľa situácie.
Platí na produkty NITECORE záruka?
Áno. Na produkty NITECORE platí záruka podľa slovenského práva. Reklamáciu riešiš priamo s nami, výrobcu kontaktovať nemusíš.
Kde nájdem kompletný katalóg produktov?
Aktuálny NITECORE katalóg 2026 (66 strán, anglicky) si môžeš stiahnuť priamo z tejto stránky – odkaz nájdeš nižšie. Ak chceš poradiť po slovensky, napíš nám.

Prečo nakúpiť NITECORE na SvetelnejPošte

  • Originálne produkty – so zárukou podľa slovenského práva
  • Odborné poradenstvo – pomôžeme vybrať presne to, čo potrebuješ
  • Popredajný servis – reklamácie riešime na Slovensku, nie v Číne
  • 15 rokov skúseností – predávame osvetlenie od roku 2011
Stiahnuť katalóg NITECORE 2026 (PDF)
Majstrovstvá svetla 2026

Štartujeme každý deň po zotmení

Nitecore je značka pre tých, ktorí sa po zotmení nezastavujú.

Preskúmať ponuku
Potrebuješ poradiť? eshop@svetelnaposta.sk alebo +421 903 305 407
Výrobná spoločnosť : SYSMAX Innovations Co.,Ltd.
Adresa : 24/F, TCL Plaza, No. 18 Haizhou Road, Haizhu District, Guangzhou, 510335, Guangdong, China
E-mail : info@nitecore.com
Zástupca výrobcu v EÚ : KTL GmbH
Adresa zástupcu v EÚ : Rudolf‑Diesel‑Str. 27, 31311 Uetze, Germany
E-mail zástupcu v EÚ : service@ktl-gmbh.de