Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Fenix PD32R Nabíjateľné taktické svietidlo

Kód: PD32R
Novinka
Neohodnotené
Značka: Fenix
79,90 € 66,58 € bez DPH
na sklade

Nabíjateľné taktické svietidlo Fenix PD32R s vysokým svetelným tokom až 1400 lúmenov a dosvitom 344 metrov. Napájanie Li-ion 18650 akumulátorom alebo CR123A batériami, dobíjanie cez USB-C konektor. Piaty svetelný režim a zábleskový režim pre krízové situácie. Odolná konštrukcia a možnosť ovládania na dlhej zbrani. Ideálne pre bezpečnostné zložky, outdoor a lovecké použitie

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjateľné taktické svietidlo Fenix PD32R ponúka vysoký svetelný tok až 1400 lúmenov (ANSI) a úctyhodný dosvit až 344 metrov. Nadštandardný dosvit (vzhľadom k veľkosti svietidla) bol dosiahnutý použitím špičkovej LED Luminus SFT-40, ktorá vytvára veľmi dobre zaostrený kužeľ. Svietidlo je možné napájať jedným Li-ion 18650 akumulátorom, ktorý je súčasťou balenia alebo z dvoch jednorazových CR123A batérií. Akumulátor sa dobíja cez USB-C konektor dômyselne ukrytý pod skrutkovacou krytkou pri hlave svietidla, kde je umiestnená aj indikácia miery jeho nabitia. Fenix PD32R disponuje piatimi rôznymi režimami svietenia, ktoré umožnia voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (až 70 hodín). Disponuje tiež zábleskovým režimom pre upútanie pozornosti a pre krízové situácie, ktorý je možné pohotovo aktivovať z vypnutého stavu držaním stlačeného taktického tlačidla. PD32R zaujme nielen kompaktnou veľkosťou a skvelým výkonom, ale aj dvojpružinovou konštrukciou, vďaka ktorej skvele odoláva spätným rázom pri použití na zbrani. Na dlhej zbrani je možné ovládať svetlo káblovým spínačom Fenix AER-02. Môžeme ho preto odporučiť na službu v bezpečnostných zložkách aj na bežné outdoorové a lovecké použitie.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametre svietidla Fenix PD32R

 • Je použitá prémiová LED Luminus SFT-40 so životnosťou 50000 hodín.
 • Celkom päť režimov svietenia: 1400 lúmenov (2,3 hodiny) -> 350 lúmenov (4,4 hodiny) -> 100 lúmenov (16,3 hodiny) -> 20 lúmenov (70 hodín) -> stroboskop (1400 lúmenov).
 • Svetelný tok a časy výdrže sú merané s dobíjateľnou Li-ion batériou Fenix 18650 s kapacitou 3400mAh (súčasť balenia).
 • Nabíjanie cez utesnený USB-C konektor s indikáciou stavu nabitia akumulátora.
 • Digitálne regulované pre konštantný jas.
 • Napájanie: jeden Li-ion akumulátor 18650. Núdzovo je možné použiť dve jednorazové CR123A batérie, ale najvyšší režim s nimi nebude dostupný.
 • Podporované napájacie napätie 2,85-6V, upozornenie na vybité batérie.
 • Rozmery 13,5 cm (dĺžka) x 2,65 cm (priemer reflektora) x 2,36 cm (priemer tela).
 • Váha 136 gramov (vr. akumulátora).
 • Hladký parabolický reflektor pre svetelný kužeľ s dosvitom 344 metrov (29 588 cd).
 • Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka, odolný povrch - Type III hard anodized.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter.
 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre zábleskový režim).
 • Lichobežníkové závity so zvýšenou odolnosťou voči opotrebovaniu.
 • Výrazné ryhovanie povrchu pre lepšie držanie, prevedenie zabraňuje otáčaniu svietidla na nerovnej ploche.
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút).
 • Odnímateľná oceľová spona s čiernou povrchovou úpravou.
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
 • Taktický spínač na konci svietidla (funkcia okamžitého zapnutia/vypnutia - momentary on/off).
 • K svietidlu je priložený Li-ion akumulátor ARB-L18-3400, šnúrka na zápästie, puzdro na opasok, dobíjací USB-C kábel a náhradné o-krúžky.
 • Ako voliteľné príslušenstvo je možné napríklad dokúpiť: káblový spínač AER-02, úchyt ALG-05 na vzdialený spínač, červený filter AOF-S+ V2.0, difuzér AOD-S, silikónový dopravný kužeľ AOT-03, popruh Fenix ALD-05 pre použitie svietidla na prilbe, montáž na zbraňovú lištu ALG-00, rýchloupínaciu montáž na lištu ALG-15, držiak na bicykel, puzdro ALP-10S, držiak na cyklistickú prilbu BikeBlock, držiak na bicykel Fenix, prípadne kovová magnetická montáž na hlaveň, plastová magnetická montáž hlaveň.

Použitie

Z výroby môže byť na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju odstráňte.

Pre zapnutie stlačte taktické tlačidlo na konci svietidla, pre okamžitú aktiváciu tlačidlo pridržte. Svietidlo si pamätá posledný navolený režim (okrem stroboskopu). Keď je svietidlo zapnuté, režimy svietenia (okrem stroboskopu) je možné cyklicky meniť stlačením tlačidla. Pre aktiváciu stroboskopu podržte tlačidlo plne stlačené po dobu 0,5 sekundy (to funguje aj z vypnutého stavu). Ďalším stlačením sa svietidlo vráti do pôvodného režimu. Stlačením tlačidla sa svietidlo vypne.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - vzhľadom na to, že svietidlo dosahuje vysoký výkon 1400 lúmenov, dochádza u neho k nárastu teploty. Pokiaľ teplota prekročí 60 °C, dôjde k automatickému zníženiu výkonu. Akonáhle teplota klesne pod 60 °C, je možné opäť používať najvyšší výkon.

Upozornenie na vybité batérie - svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu a každých päť minút 3x zabliká.

Nabíjanie svietidla - Odskrutkujte ochrannú maticu pod hlavou svietidla a pomocou priloženého USB-C kábla ho zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta (nie sú súčasťou balenia). Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s USB-C konektorom. Počas nabíjania svieti indikačná LED oproti nabíjaciemu konektoru červeno, po plnom nabití svieti zeleno. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 3 hodiny. Použitý Li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže je možné svietidlo kedykoľvek dobíjať. Počas nabíjania nie je možné svietidlo rozsvietiť.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatenú časť v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
 • Používajte iba kvalitné 3V CR123A batérie a 18650 Li-ion akumulátory, aby nedošlo k poškodeniu svietidla napríklad z dôvodu úniku látok z batérie.
 • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Batérie sú takmer vybité – vymeňte ich.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Hlava, telo či zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevne ako hlavu tak koniec svietidla.

Záruka

Záruka päť rokov na svietidlo a dva roky na akumulátor.

Dodatočné parametre

Kategória: PD séria
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.14 kg
Dosvit: 344m
Napájanie: 1x 18650, 2x CR123A, USB dobíjení
Počet režimov: 5
Svetelný zdroj: Luminus SFT-40
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Výkon: 1400lm
Max. výdrž: 70hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: