Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľná LED baterka Fenix LD12R

Kód: LD12R
Neohodnotené
Značka: Fenix
59,90 € 49,92 € bez DPH
na sklade

Vrecková baterka Fenix LD12R je tým pravým osvetlením pre všetkých milovníkov outdooru a technických vychytávok. S úctyhodným svetelným tokom 600 lúmenov a impozantným dosvitom 186 metrov preniknete hlboko do tmy. Táto kompaktná baterka je výnimočná vďaka svojmu spoľahlivému Li-ion akumulátoru typu 14500 s kapacitou 800 mAh. Nabíjanie je rýchle a pohodlné cez moderný USB-C konektor, dokonale skrytý a chránený pred vodou či nečistotami. A ak by ste boli niekedy bez prístupu k nabíjaniu, Fenix LD12R vás nenechá na holičkách – funguje aj na AA alkalickú alebo NiMH batériu. Perfektný spoločník pre každú dobrodružnú dušu alebo tých, čo potrebujú spoľahlivý zdroj svetla vždy pri ruke.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vrecková baterka Fenix LD12R ponúka svetelný tok až 600 lúmenov a dosvit 186 metrov v hlavnom reflektore. Je napájaná Li-ion akumulátorom typu 14500 s kapacitou 800 mAh, ktorý sa nabíja priamo vo svietidle cez USB-C konektor ukrytý pod skrutkovacou hlavou svietidla. Nabíjací konektor je vďaka tomu dokonale chránený proti vode a nečistotám. Alternatívne je možné na napájanie použiť aj jednu jednorazovú AA alkalickú či NiMH batériu (s obmedzeným max. výkonom na 150 lúmenov).

Hlavný reflektor dopĺňa aj sekundárne bočné svetlo s výkonom až 100 lúmenov a širokým svetelným kužeľom na svietenie na krátku vzdialenosť (napr. na čítanie, prácu a podobne). Svietidlo je tiež vybavené pevnou sponou s integrovaným magnetom, takže ho možno ľahko zaháknuť za vrecko alebo opasok, či uchytiť na železný povrch a mať pri svietení voľné ruky. V úspornom režime s výkonom 1 lúmen ponúkne aj veľmi dlhú výdrž až 110 hodín svietenia na jedno nabitie.

Fenix LD12R je univerzálne ručné svietidlo vhodné na každodenné nosenie, do domácnosti, na chatu či na turistiku. Vďaka magnetickej spone a bočnému svetlu vyniká aj ako pracovné svietidlo.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametre nabíjateľného svietidla Fenix LD12R

 • Sú použité výkonné LED Luminus SST-20 a doplnkové SC1818C LED, obe so životnosťou 50000 hodín.
 • Štyri režimy výkonu hlavného reflektora:
  • 600 lúmenov (1,3 hodiny) -> 150 lúmenov (3,3 hodiny) -> 30 lúmenov (16,3 hodiny) -> 1 lúmen (110 hodín).
 • Tri režimy výkonu bočného svetla:
  • 100 lúmenov (4 hodiny) -> 30 lúmenov (14,5 hodiny) -> 5 lúmenov (53 hodín).
 • Hladký hliníkový reflektor pre svetelný kužeľ s dosvitom až 186 metrov (8616 cd).
 • Na napájanie používa Li-ion akumulátor typu 14500 s kapacitou 800 mAh, ktorý je súčasťou balenia.
 • Na prevádzku je možné použiť aj bežné alkalické či NiMH AA batérie, ale maximálny výkon je s nimi obmedzený na 150 lúmenov.
 • Ochrana proti náhodnému vloženiu batérie obrátene (prepólovaniu).
 • Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka typu T6.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky min. 1 meter.
 • Svietidlo má pamäť na posledný nastavený režim výkonu hlavného reflektora.
 • Odolný povrch - Type III hard anodized.
 • Prachuvzdorná a vodotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre).
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s anti-reflex povrchom.
 • Spona s integrovaným magnetom - svietidlo je možné prichytiť k čomukoľvek železnému.
 • Lichobežníkové závity so zvýšenou odolnosťou voči opotrebovaniu.
 • Rozmery 12,1 cm (dĺžka) x 1,9 cm (priemer tela) x 2,2 cm (vrátane spony).
 • Váha 74 gramov (vrátane batérie).
 • K baterke je priložená šnúrka na zápästie, Li-ion akumulátor ARB-L14-800, náhradný o-krúžok a dobíjací USB kábel.
 • Ako voliteľné originálne príslušenstvo je možné dokúpiť: difuzér AOD-S, puzdro AB02, držiak svietidla na bicykel LockBlocks, držiak na cyklistickú prilbu BikeBlock.

Použitie LED svietidla Fenix LD12R

Pred prvým použitím odstráňte izolačnú krytku z akumulátora.

Pre zapnutie či vypnutie plne stlačte koncové tlačidlo svietidla. Pre prepnutie medzi hlavným a bočným reflektorom pri zapnutom svetle povoľte hlavu svietidla až do jeho vypnutia (asi o štvrť otáčky), potom ho opäť utiahnite. Tým dôjde k prepnutiu medzi hlavným a bočným reflektorom. Režimy výkonu môžete meniť pri zapnutom svietidle stlačením tlačidla v koncovke.

Svietidlo má pamäť na režimy výkonu hlavného reflektora. Pokiaľ ho vypnete tlačidlom a opäť zapnete za dlhšie ako 1 sekundu, tak sa zapne v poslednom nastavenom režime.

Nabíjanie - povoľte hlavu svietidla o 3 až 4 otáčky, aby ste odhalili nabíjací port, a zapojte nabíjací kábel USB-C do nabíjacieho portu svietidla. Po dokončení nabíjania hlavu opäť utiahnite. Bežná doba nabíjania je približne 2 hodiny pri úplne vybitom svietidle. Počas nabíjania nie je možné svietidlo používať. Počas nabíjania svieti indikátor vedľa nabíjacieho konektora červeno, po nabití svieti zeleno. Pokiaľ použijete jednorazovú alkalickú alebo NiMH batériu, nepokúšajte sa ju vo svietidle nabíjať!

Indikácia stavu nabitia batérie - vedľa nabíjacieho konektora sa nachádza indikačná LED signalizujúca nabitie akumulátora (je nutné vyskrutkovať hlavu svietidla o 3-4 otáčky). Po stlačení tlačidla sa indikácia na 3 sekundy rozsvieti. Pokiaľ indikačná dióda svieti zeleno, je batéria nabitá na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 25-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25% kapacity batérie. Táto funkcia je aktívna iba pri použití Li-ion akumulátorov 14500.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - pri dlhšom používaní svietidla na najvyšší režim výkonu sa nahromadí veľké množstvo tepla. Svietidlo v takom prípade automaticky zníži výkon, aby klesla teplota.

Upozornenie na vybitú batériu - pokiaľ napätie akumulátora klesne pod nastavenú úroveň, svietidlo zníži jas na nižší stupeň až kým neklesne na najnižší režim. Po dosiahnutí najnižšieho výkonu každých 5 minút trikrát zabliká, aby vám pripomenulo nutnosť dobitia alebo výmenu batérie. Táto funkcia je aktívna iba pri použití Li-ion akumulátora typu 14500.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka.
 • Vyberte alkalickú batériu zo svietidla pokiaľ ju nebudete dlhšiu dobu používať alebo pokiaľ je batéria už vybitá. Zabránite tým riziku vytečenia a následného poškodenia svietidla.
 • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Batéria je vybitá – nabite ju alebo vymeňte.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Hlava či zadná časť svietidla sú uvoľnené - dotiahnite ich.

Záruka

Záruka päť rokov na svietidlo a dva roky na akumulátor.

Dodatočné parametre

Kategória: LD séria
Záruka: Záruka 5 rokov na svietidlo a 2 roky na akumulátor
Hmotnosť: 0.07 kg
Dosvit: 186m
Napájanie: 1x AA, 1x 14500
Počet režimov: 7
Svetelný zdroj: SC1818C LED, Luminus SST-20
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Výkon: 600lm
Max. výdrž: 110hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: