Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľná baterka Fenix E28R V2.0

Kód: E28RV20
Neohodnotené
Značka: Fenix
64,90 € 54,08 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjateľné vreckové svietidlo Fenix E28R V2.0 ponúka svetelný tok až 1700 lúmenov (ANSI) a dosvit až 273 metrov. Patrí medzi najvýkonnejšie svietidlá Fenix na jeden Li-ion akumulátor typu 18650, ktorý sa dobíja cez USB-C port priamo na tele svietidla bez nutnosti ho vybrať. V núdzi však možno svietidlo napájať aj dvoma jednorazovými CR123A batériami. Oproti prvej generácii má navyše praktickú magnetickú koncovku na uchytenie na čokoľvek železné. Svietidlo E28R V2.0 disponuje siedmimi rôznymi režimami svietenia, ktoré umožnia voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (takmer 11 dní svietenia v kuse), nechýbajú ani stroboskopické záblesky pre krízové situácie a varovné svetlo (Breathing light) v tlačidle, kde je umiestnená aj indikácia stavu nabitia batérie. Toto svietidlo je ideálnym svetelným nástrojom s vynikajúcim pomerom vysokého výkonu, kvality a ceny. Vďaka svojim vlastnostiam je vhodné pre široké spektrum outdoorových, športových, pracovných i profesionálnych aktivít.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametre svietidla Fenix E28R V2.0

 • Je použitá špičková super výkonná LED Luminus SST-40 so životnosťou 50000 hodín.
 • Sedem režimov svietenia: 1700 lúmenov (2,2 hodiny) -> 600 lúmenov (2,8 hodiny) -> 150 lúmenov (17,25 hodiny) -> 50 lúmenov (36,8 hodiny) -> 5 lúmenov (260 hodín) -> svetlo v tlačidle (1 lúmen) -> stroboskop s premenlivou frekvenciou (1700 lúmenov).
 • Svetelný tok a časy výdrže sú merané s pribaleným Li-ion 18650 akumulátorom s kapacitou 3400 mAh.
 • Na napájanie je možné okrem jednej Li-ion batérie typu 18650 použiť aj dve jednorazové CR123A batérie.
 • Digitálne regulované pre konštantný jas, upozornenie na vybité batérie, ochrana proti prehriatiu.
 • Svetelný kužeľ s dosvitom 273 metrov (18588 cd).
 • USB-C dobíjací port je umiestnený pod gumovou krytkou na tele svietidla.
 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre najvyšší a zábleskový režim).
 • Rozmery 12,1 cm (dĺžka) x 2,25 cm (priemer tela) x 2,65 cm (priemer reflektora).
 • Hmotnosť 128 gramov (vrátane akumulátora).
 • Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka, odolný povrch - Type III hard anodized.
 • Odnímateľná dvojsmerná oceľová spona.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter.
 • Lichobežníkové závity so zvýšenou odolnosťou voči opotrebovaniu.
 • Vodotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre).
 • Súčasťou balenia je šnúrka na zápästie, akumulátor Fenix Li-ion 18650 3400 mAh, nabíjací USB-C kábel a náhradný o-krúžok.
 • Modely z radu E sú dodávané bez púzdra. Toto základné puzdro je možné dokúpiť samostatne.
 • Ako voliteľné príslušenstvo je možné napríklad dokúpiť: difuzér AOD-S V2.0, držiak na bicykel, držiak Fenix na bicykel ALB-10, držiak svietidla na cyklistickú prilbu BikeBlock, otočné puzdro AB02.
 • K svietidlu je možné ďalej dokúpiť USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta.

Použitie

Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Na zapnutie či vypnutie podržte bočné tlačidlo zhruba 0,5 sekundy. Svietidlo sa vždy zapne do posledného zvoleného režimu s výnimkou najvyššieho režimu a stroboskopu. Režimy výkonu môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať stlačením bočného tlačidla. Stroboskop je možné aktivovať podržaním tlačidla po dobu 1,2 sekundy.

Ovládacie tlačidlo je možné uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu napr. pri prevoze v batožine - dvakrát rýchlo (v rozsahu 0,5 sekundy) stlačte ovládacie tlačidlo. Pre odomknutie tlačidlo opäť dvakrát rýchlo stlačte. Nechcenému zapnutiu je možné zabrániť aj povolením tela svietidla.

Varovné svetlo o sile 1 lúmen okolo spínacieho tlačidla je možné rozsvietiť trojitým rýchlym stlačením tlačidla pri vypnutom svietidle. Následným stlačením tlačidla sa prepína medzi štyrmi funkciami - červené svetlo -> zelené svetlo -> červené pulzovanie -> zelené pulzovanie.

Ochrana proti prehriatiu: Ak teplota prekročí 60 °C, dôjde k automatickému zníženiu výkonu. Hneď ako teplota klesne pod 60 °C, je možné opäť používať najvyššie režimy výkonu. Nabíjanie: Odklopte protiprachovú krytku a zapojte nabíjací kábel USB-C do nabíjacieho portu svietidla. Po dokončení nabíjania protiprachovú krytku opäť utesnite. Bežná doba nabíjania je 3 hodiny s USB zdrojom 5 V/2 A pre úplne vybité svietidlo. Počas nabíjania je možné svietidlo používať v režimoch 5 a 50 lúmenov. Počas nabíjania svieti indikačná LED v tlačidle červeno. Po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno.

Indikácia stavu nabitia batérie: Po zapnutí, alebo po krátkom stlačení tlačidla pri vypnutom svietidle sa na 3 sekundy aktivuje LED indikátor v tlačidle. Pokiaľ indikačná dióda svieti zeleno je batéria nabitá na viac ako 85 %. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 25-50 %. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25 % kapacity batérie. Poznámka: Táto funkcia je aktívna iba pri použití akumulátorov typu 18650.

Upozornenie na vybitú batériu: Ak napätie klesne pod nastavenú úroveň svietidlo zníži jas na nižší stupeň, kým nedosiahne výkon 5 lúmenov. Po dosiahnutí najnižšieho výkonu začne LED indikátor v tlačidle červeno blikať, aby vám pripomenul nutnosť dobitia alebo výmenu batérie. Táto funkcia je aktívna iba pri použití akumulátorov typu 18650.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
 • V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte vo svietidle nabíjať.
 • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína do vyšších režimov, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Batéria je takmer vybitá – vymeňte ju, alebo nabite akumulátor.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Koncovka je uvoľnená - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite.

Dodatočné parametre

Kategória: E séria
Hmotnosť: 0.13 kg
Dosvit: 273m
Napájanie: 2x CR123A, 1x 18650, USB dobíjení
Počet režimov: 7
Svetelný zdroj: Luminus SST-40
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Výkon: 1700lm
Max. výdrž: 260hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: