Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľná baterka Fenix E18R V2.0

Kód: E18RV20
Novinka
Neohodnotené
Značka: Fenix
56,90 € 47,42 € bez DPH
na sklade
Fenix E18R V2.0 je nabíjateľné miniatúrne vreckové LED svietidlo s krátkodobým extrémnym výkonom až 1200 lúmenov (ANSI). Tento model používa ako svetelný zdroj špičkovú diódu Luminus SST-40. Vďaka dĺžke iba 67 milimetrov a váhe 56 gramov (vrátane batérie) ho možno nosiť stále pri sebe - vo vrecku, na kľúčoch či v kabelke. Je napájané nabíjacím Li-ion akumulátorom RCR123A, ktorý je možné nabíjať vo svietidle cez USB-C konektor

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenix E18R V2.0 je nabíjateľné miniatúrne vreckové LED svietidlo s krátkodobým extrémnym výkonom až 1200 lúmenov (ANSI). Tento model používa ako svetelný zdroj špičkovú diódu Luminus SST-40. Vďaka dĺžke iba 67 milimetrov a váhe 56 gramov (vrátane batérie) ho možno nosiť stále pri sebe - vo vrecku, na kľúčoch či v kabelke. Je napájané nabíjacím Li-ion akumulátorom RCR123A, ktorý je možné nabíjať vo svietidle cez USB-C konektor z akéhokoľvek USB zdroja (napr. počítač, powerbanka, USB zdroj v aute). Núdzovo je možné použiť aj jednorazovú CR123A batériu.

Samozrejmosťou je vysoká kvalita prevedenia, odolnosť a vodotesnosť. Svietidlo je vybavené snímateľnou sponou a koncovka je magnetická. Unikátnou inováciou je špeciálny kolimátor, ktorý vytvára svetelný kužeľ s prekvapivým dosvitom 146 metrov. Kolimátor je vyrobený technológiou využívanou v autopriemysle a jeho výška je iba 3 milimetre, čo je menej ako polovica oproti bežne používaným optikám. Svietidlo je svojimi vlastnosťami predurčené, aby slúžilo ako ideálny malý spoľahlivý spoločník, ktorý je vždy po ruke. Ak táto baterka bude darčekom, urobí vždy radosť.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.


Parametre svietidla Fenix E18R V2.0

 • Je použitá prémiová výkonná LED Luminus SST-40 so životnosťou 50 000 hodín.
 • Šesť režimov výkonu: 1200 lúmenov (30 minút) -> 350 lúmenov (1,3 hodiny) -> 150 lúmenov (2,5 hodiny) -> 30 lúmenov (15 hodín) -> 1 lúmen (200 hodín) -> stroboskop (1200 lúmenov)
 • Časy výdrže sú merané s pribaleným Li-ion akumulátorom Fenix ARB-L16-700P s kapacitou 700 mAh.
 • Prevádzka najvyššieho režimu je obmedzená, aby nedošlo k poškodeniu svietidla. Ak dosiahne vnútorná teplota 60°C, dôjde automaticky k zníženiu výkonu.
 • Digitálne regulované pre konštantný jas.
 • K napájaniu používa jeden nabíjací Li-ion akumulátor 3,7 V RCR123A/16340, ktorý je možné dobíjať vo svietidle cez USB-C konektor.
 • Doba nabíjania úplne vybitého akumulátora je približne 80 minút.
 • Núdzovo je možné použiť jednorazovú batériu CR123A (nie je možné ju vo svietidle nabíjať a maximálny výkon bude nižší).
 • Ochrana proti náhodnému vloženiu batérie obrátene (prepólovaniu).
 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre najvyšší režim a stroboskop).
 • Špeciálny supertenký kolimátor vysoký iba 3 mm, vyrobený technológiou používanou v autopriemysle.
 • Svetelný kužeľ s dosvitom až 146 metrov (5397 cd).
 • Rozmery 6,7 cm (dĺžka) x 2,2 cm (priemer tela) x 2,2 cm (priemer reflektora).
 • Hmotnosť 56 gramov (vrátane batérie).
 • Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka typu A6061-T6, odolný povrch - Type III hard anodized.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 1 meter.
 • Prachotesná a vodotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre).
 • Schopná samostatne stáť na plochom mieste a slúžiť ako sviečka.
 • Súčasťou balenia je akumulátor Fenix ARB-L16-700P, nabíjací USB-C kábel, kovový krúžok na zavesenie na kľúče, pútko a náhradný tesniaci o-krúžok.
 • Ako voliteľné príslušenstvo je možné dokúpiť napríklad difuzér AOD-S V2.0 (pre jeho nasadenie je nutné z baterky zložiť sponu; difuzér potom prekrýva tlačidlo), otočný držiak na zápästie ALW-01, držiak na bicykel LockBlocks, silikónový držiak, USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta alebo náhradný akumulátor RCR123A s micro-USB konektorom či náhradný akumulátor s vyššou kapacitou 800 mAh.

Použitie

Na zapnutie či vypnutie podržte bočné tlačidlo zhruba 0,5 sekundy. Režimy výkonu môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať stlačením bočného tlačidla. Na prepnutie do zábleskového režimu pridržte bočné tlačidlo zhruba 1,2 sekundy.

Ovládacie tlačidlo je možné uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu napr. pri prevoze v batožine – dvakrát rýchlo (v rozsahu 0,5 sekundy) stlačte ovládacie tlačidlo. Pre odomknutie tlačidlo opäť dvakrát rýchlo stlačte.

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - vzhľadom k tomu, že tak malé svietidlo dosahuje tak extrémny výkon 1200 lúmenov, dochádza u neho k zahrievaniu. Pokiaľ teplota prekročí 60°C, dôjde k automatickému zníženiu výkonu. Akonáhle teplota klesne pod 60 °C, najvyšší výkon je možné opäť používať.

Nabíjanie - odklopte gumovú krytku nabíjacieho konektora na boku svietidla a zapojte priložený kábel (konektor USB-C), druhý koniec kábla zapojte do počítača, alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta. Počas nabíjania slabo bliká indikačná LED červeno. Po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 1 hodinu a 20 minút.

Indikácia stavu nabitia batérií - keď je svietidlo vypnuté, krátkym stlačením bočného tlačidla sa aktivuje na tri sekundy indikačná LED v bočnom tlačidle svietidla. Pokiaľ indikačná dióda svieti zeleno, je batéria nabitá na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 25-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25% kapacity batérie.

Upozornenie na vybité batérie (funkčné len pri použití Li-ion RCR123A) – svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu a indikačná LED v tlačidle začne červeno blikať.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatenú časť v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
 • Používajte iba kvalitné 3V CR123A batérie a Li-ion akumulátory RCR123A, aby nedošlo k poškodeniu svietidla napríklad z dôvodu úniku látok z batérie.
 • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Akumulátor je vybitý – nabite ho.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Telo svietidla je uvoľnené, dotiahnite ho.

Dodatočné parametre

Kategória: E séria
Hmotnosť: 0.06 kg
Dosvit: 146m
Napájanie: 1x CR123A, 1x RCR123A, USB dobíjení
Počet režimov: 6
Svetelný zdroj: Luminus SST-40
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Výkon: 1200lm
Max. výdrž: 200hod

Fenix E18R V2.0

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: