Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

LED Baterka KLARUS XT32 s dosvitom až 1000 metrov

Kód: 995109
Neohodnotené
Značka: svetelanposta
134,50 € 112,08 € bez DPH
Vypredané

Detailné informácie

Podrobný popis

KLARUS XT32

Výkonná ručná LED baterka Klarus XT32 je špecializovaná na poľovné účely a taktické využitie pre políciu. XT32 je dokonalou kombináciou dlhého dosahu svetla a flexibility. Táto LED baterka sa vyznačuje hlbokým lešteným reflektorom, v ktorom je osadená výkonná CREE XP-L HI V3 LED v studenom odtieni svetla. Dosahuje maximálny svetelný výstup 1200lm a dosvieti na vzdialenosť až 1000m. Klarus XT32 vnesie svetlo do tmy a osvetlí vzdialené cieľe. Ponúka 4 režimy svietenia: 100%, 33%, 8%, 1,7% + 2 zábleskové režimy Strobe a SOS. K dispozícii sú dva módy: Taktický a Poľovný. Mód určuje, ktoré kľúčové režimy sú aktivované jediným stlačením tlačidla. Klasický taktický mód prináša Stroboskop a Turbo režimy do popredia pri spustený svietidla, čím vytvára okamžitý záblesk svetla STROBE alebo silný plný 100% výkon okamžite. Nastavenie poľovného módu vám poskytne okamžitý prístup k nízkemu, Turbo a SOS režimu. Svietidlo sa ovláda dvojitým spínačom na konci tela svietidla a aj jedným spínačom za hlavou svietidla. Napájanie zabezpečuje 2x 18650 3,7V alebo 4x CR123A 3V batéria. Na hlave svietidla sa nachádza výrazné rebrové chladenie, ktoré slúži pre dokonalý odvod tepla. Skvelou funkciou je aj uzamknutie tlačidieľ proti nechcenému zapnutiu pri prevoze v batožine. V spínači na hlave svietidla je aj farebná LED indikácia, ktorá včas informuje svojím sfarbením o stave vybitia akumulátora. Je to skvelé svietidlo pre vyhľadávanie, záchranu a poľovné účely.

 

Parametre:

 • Použitá LED: CREE XP-L HI V3 LED
 • Životnosť LED: 50000hod
 • Maximálny výstup LED: 1200 Lumenov
 • Dosah svetla: 1000 metrov 
 • Vhodné akumulátory/ batérie:  2x 18650 3,7V/ 4x CR123 3V
 • Svietidlo má výrazné ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 6 Režimov - 100%, 33%, 8%, 1,7%, STROBE. SOS
 • Povrch reflektora: SMO hladký leštený
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 3hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 120hod. (min. výkon) 
 • Pracovné napätie: 5 ~ 12,8V
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 3hod. (1200lm-100% výkon), 7hod. (400lm-33% výkon), 34hod. (100lm-8% výkon), 120hod. (20lm-1,7% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 24,3cm, Priemer tela: 2,54cm,  Priemer hlavy: 6,4cm
 • Váha: 263g (bez akumulátora/ batérie)

 

Obsah balenia:

Svietidlo, puzdro na opasok, šnúrka na zápästie, 2x O-krúžok. Balenie neobsahuje akumulátor/ batériu.

 

Ovládanie svietidla:

Svietidlo sa zapína okrúhlym taktickým spínačom na konci svietidla. Jednotlivé svetelné režimy sa menia pomocou režimového pozdĺžneho spínača a jeho stláčaním, ktorý je umiestnený pod ním. Jemným stlačením taktického alebo režimového spínača svietidlo prejde do pohotovostného režimu t.j. svieti len po dobu stlačeného taktického (svieti) alebo režimového spínača (nízky režim). Pri zapnutom alebo vypnutom svietidle, stlačením režimového spínača (pozdĺžneho) na cca 2 sec. sa aktivuje momentový režim SOS.

Svietidlo je možné zapnúť/ vypnúť aj pomocou spínača z bočnej strany tela svietidla. Stačí ho len podržať cca 2 sec. Zmena jednotlivých režimov nastane jeho opakovaným stláčaním. Rýchlim dvojklikom aktivujete zábleskový režim STROBE. Opätovným dvojklikom režim SOS.

Svietidlo je možné zapnúť napr. aj zadným okrúhlym spínačom a režimy prepínať spínačom (jeho stláčaním) z bočnej strany tela svietidla. Je to možné aj opačne, ale režimy neprepínate okrúhlym spínačom na konci svietidla, ale pozdĺžnym režimovým.

Zmena módu Taktický a Poľovný - Podržte podlhovastý režimový spínač cca 10sec. Kontrolná indikačná LED z boku svietidla, začne preblikávať na zeleno a červeno. Držte stále stlačený režimový spínač a v tom stlačte okrúhly spínač, čím prepnete medzi režimami - Taktický a Poľovný. Taktické nastavenie vám umožňuje rýchly prístup jemným namáčknutím spínačov k Turbo 100% režimu a STROBE. Poľovné nastavenie, umožňuje rýchly prístup jemným namáčknutím spínačov k Turbo 100% režimu a nízkemu 1,7% režimu svietenia. Pre vrátenie sa k predošlému módu, postup opakujte.  

Farebná indikácia stavu akumulátorov:
Zelená farba -  Keď má akumulátor aktuálny stav energie 100%-70%
Oranžová farba - Keď má akumulátor aktuálny stav energie 70%-30%
Červená farba - menej ako 30% el. energie
Červená farba, blikanie - menej ako 10% el. energie

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: