Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Klarus - Nabíjateľná LED Čelovka KLARUS TITANIUM H1A - 2 farby, balená s 14500mAh akumulátorom

Kód: 994842
Neohodnotené
Značka: Klarus
105 € 87,50 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjateľná LED Čelovka KLARUS TITANIUM H1A - Čierna, balená s 14500mAh akumulátorom

Hlavnou prednosťou a čím je čelovka Klarus H1A exkluzívna, je telo vyrobené z Titánu. Je zárukou nízkej hmotnosti a vysokej pevnosti, Titán je odolný voči korózii a má optimálny odvod tepla. Čelovka ponúka 3 svetelné zdroje: Hlavná biela CREE XP-L V6 LED s maximálnym výkonom až 550lm (dosah svetla 100m), ktorá je v studenom odtieni bieleho svetla. (slúži na osvetlenie ďalekých cielov). Ďalej je tu bočná biela CREE XP-E2 R2 LED s denným odtieňom svetla 4000K (pre osvetlenie blízkeho okolia). Denný odtieň je prirodzenejší pre ľudské oko a aj vykreslenie farieb je reálnejšie. Ešte bočná červená CREE XP-E2 P2 LED, slúži na nerušené červené svietenie a pre signalizáciu. Spolu má 6 režimov svietenia a 2 zábleskové režimy. Na najnižšom svetelnom režime, dokáže svietiť 12hod.42min. Sklíčko na hlavnej LED má až 92% priepustnosť svetla. H1A má funkciu plynulého zoslabenia hlavnej LED, napr. keď je režim Turbo počiatočným režimom pri zapnutí, aby sa zabránilo poškodeniu zraku. Čelovkou sa dá na držiaku naklápať o 90 °. Vo vnútri má integrovaný najnovší inteligentný systém ochrany teploty (ITS), ktorý sleduje vnútornú teplotu, nastavuje jas pre vyvážený výstup, chráni LED a interné komponenty. Zabezpečuje aj bezpečnosť, stabilitu a optimálny výkon. Klarus Titánium H1A má aj indikátor stavu vybitia akumulátora, ktorý sa zobrazuje blikaním červenej LED. Pre bezpečnosť je čelový popruh vybavený reflexnými prvkami. Je dostatočne pružný a pohodlný pri nosení. Ako zdroj energie slúži Li-ion akumulátor Klarus 14500 s kapacitou 750mAh, ktorý je už vybavený micro USB vstupom, pre pohodlné nabíjanie, bez použitia nabíjačky. Stačí len pripojiť micro USB kábel k akumulátoru a druhý koniec kábla napojiť napr. do USB rozhrania PC a akumulátor sa nabíja. No skvelé je aj to, že je kompatibilná aj so všetkými alkalickými batériami  AA, aj nabíjacími Ni-MH AA v prípade potreby. Klarus Titanium H1A je ideálna univerzálna čelovka, určená pre turistiku, beh, prácu, horolezectvo, bicyklovanie.

Parametre:

 • Použitá LED: Hlavná biela CREE XP-L V6 LED, bočná biela CREE XP-E2 R2 LED (4000K), Červená CREE XP-E2 P2 LED
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: Biela studená LED 550lm, Biela denná LED 50lm, Červená LED 10lm
 • Dosah svetla: Biela studená LED 100m, Biela denná LED 30m, Červená 10m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 14500 3,7V, 1x Ni-MH 1,2V/ 1x AA 1,5V 
 • Sklíčko na hlavnej LED má až 92% priepustnosť svetla
 • Počet režimov: 8 Režimov - Biela hlavná LED: (100%, 20%, SOS), Biela bočná LED: ( 100%, 20%, SOS), Červená LED: (100% svietenie, STROBE)
 • Povrch reflektora: SMO hladký leštený
 • Materiál: Titán
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Šedá
 • Maximálna výdrž svietenia: Biela hlavná LED 55min., Bočná biela LED 2hod.49min., Červená LED 12hod.42min. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia:  Biela hlavná LED 10hod.24min., Bočná biela LED 12hod.42min., Červená LED 127hod. (min. výkon) 
 • Pracovné napätie: 0,9 ~ 4,2V
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX6
 • Doba svietenia: Biela studená LED 55min. (550lm-100% výkon), 3hod.9min. (100lm-18% výkon), 10hod.24min. (30lm-6% výkon),,// Bočná denná biela LED 2hod.49min. (50lm-100% výkon), 12hod.42min. (10lm-20% výkon), SOS, // Červená LED 12hod.42min. (10lm-100% výkon), STROBE 127hod. (10lm-100%)
 • Rozmery: 66 x 40 x 32 mm
 • Váha: 73g (bez akumulátora/ batérie)

Obsah balenia:

Čelovka, pevné prenosné puzdro, Klarus micro-USB Li-ion akumulátor 14500 750mAh 3,7V. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla:

Hlavná LED so studeným odtieňom bieleho svetla sa zapína sptlačením väčšieho z dvojice tlačidiel, umiestených na vrchu čelovky. Zmena režimov nastáva stláčaním spínača. Vypnutie - podržaním spínača cca 2 sec.

Bočná biela LED s denným odtieňom bieleho svetla sa zapína sptlačením menšieho z dvojice tlačidiel, umiestených na vrchu čelovky. Zmena režimov nastáva stláčaním spínača. Vypnutie - podržaním spínača cca 2 sec.

Červená LED sa zapína tiež sptlačením menšieho z dvojice tlačidiel, umiestených na vrchu čelovky. Zmena režimov nastáva stláčaním spínača. Najskôr musíte cyklicky prejsť režimami bočnej bielej LED a následne ste v režime červenej LED. Vypnutie - podržaním spínača cca 2 sec.

Strobe červená LED - 2x po sebe stlačte menší s dvojice spínačov, či už v zap. alebo vyp stave.

Indikácia satvu vybitia akumulátora

3x po sebe stlačte spínač (väčší alebo menší):

 • Červené svetlo blikne 3x - zostáva viac ako 70% el. energie.
 • Červené svetlo blikne 2x - zostáva 70% - 30% el. energie.
 • Červené svetlo blikne 1x - zostáva menej ako 30% el. energie.

Nabíjanie:

Čelovku naklopte o 90 °. Palcom povytiahnite červenú záklopku a otvorí sa vám zadná batériová časť. Vyberte akumulátor. Pripojte kábel USB (nie je súčasťou balenia) do bočného konektora micro-USB na akumulátore a nabíjajte. Červené svetlo na hornej strane akumulátora svieti. Keď je plne nabitý, zmení sa na modrú farbu.

Akumulátor je však možné nabíjať aj v štandardných nabíjačkách na Li-ion akumulátory.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

 • Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.
 • Kontakty vo vnútry svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.
 • Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.
 • Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.
 • Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.
 • Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie