Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Klarus - LED Baterka KLARUS 360X3 - USB nabíjateľná, s výstupom LED 3200 LM

Kód: 995247
Neohodnotené
Značka: Klarus
117,90 € 98,25 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

LED Baterka KLARUS 360X3 - USB nabíjateľná, s výstupom LED 3200 LM

Klarus 360X3 je kompaktná a multifunkčná taktická aj outdoorová LED baterka s micro USB nabíjaním akumulátora, priamo v tele svietidla a výnimočným taktickým 360 dotykovým režimovým spínačom. V balení je dodávaný aj výkonný Li-ion akumulátor s veľkými vybíjacími prúdmi Klarus IMR 18650 s kapacitou 3100mAh (technológia sa používa aj pri elektrických vozidlách TESLA). Tento akumulátor zaručí maximálny výkon, ktorý od svietidla požadujete. Nabíjací Micro USB port je umiestnený priamo na hlave svietidla, pod gumenou tesniacou krytkou (nie je potrebné vyberať Li-ion akumulátor zo svietidla). Jednoducho len pripojíte nabíjací micro USB kábel k Micro USB portu v LED baterke a druhý koniec zapojíte napr. do USB portu PC a prebieha nabíjanie Li-ion akumulátora priamo v tele svietidla. V hlave svietidla je osadená výkonná Cee XHP70.2 LED so studeným odtieňom bieleho svetla 6500K a maximálnym svetelným výkonom 3200lm. Dosvieti na vzdialenosť 285m. Pre dostatočne pevný a istý úchop, bola v stredovej časti svietidla použitá guma s výstupkami. Okrem micro USB vstupu sa na hlave svietidla nachádza aj farebná LED indikácia stavu vybitia akumulátora v tvare písmena K, ktorá slúži aj ako farebná indikácia pri nabíjaní. Vo vnútri svietidla sa nachádza systémový obvod ITS, ktorý sleduje vnútornú teplotu a nastavuje výstup-reguláciu jasu. Chráni LED a vnútorné komponenty a poskytuje dokonalú vyváženosť výkonu a ochrany. Má tiež ochranu polarity, aby nedošlo k poškodeniu v dôsledku nesprávneho vloženia akumulátora. LED baterka KLARUS 360X3 má tiež 2 voliteľné nastavenia - Taktické a Outdoorové. Taktické nastavenie umožňuje rýchly prístup k Turbo 100% režimu a STROBE. Outdoorové nastavenie umožňuje rýchly prístup k Turbo 100% režimu a Nízkemu 0,6% režimu svietenia. Je to ideálne taktické svietidlo pre vojenské a policajné zložky, no svoje uplatnenie nájde aj pri turistike a outdoore.

Parametre:

 • Použitá LED: CREE XHP70.2 LED
 • Farba svetla: Studená biela 6500K
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 3200 Lumenov
 • Dosah svetla: 283 metrov
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 18650 3,6-3,7V/, 2x 16340 3,7V/ 2x CR123 3V
 • Svietidlo má výrazne ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 6 Režimov - 100%, 13%, 3%, 0,5%, STROBE 100%, SOS 3%
 • Povrch reflektora: OP - pomarančová kôra
 • Materál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka, Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 0,75hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 82hod. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vode odolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Pamäť režimov: Vždy v 100% režime
 • Doba svietenia: 0,75hod. (3200lm-100% výkon), 4hod. (400lm-13% výkon), 16hod. (100lm-3% výkon), 82hod. (15lm-0,5% výkon), STROBE 1,5hod. (3200lm-100% výkon), SOS 48hod. (100lm-3% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 15,3cm, Priemer tela: 2,7cm, Priemer hlavy: 4,1cm
 • Váha: 140g (bez akumulátora/batérie)

Obsah balenia:

Svietidlo púzdro na opasok, šnúrka na zápästie, klip na opasok, akumulátor Klarus IMR 18650 3100mAh 3,6V, nabíjací micro USB kábel. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla:

Svietidlo sa zapína okrúhlym stredovým taktickým spínačom na konci svietidla. Jednotlivé svetelné režimy sa menia v zapnutom stave pomocou režimového 360° okrúhleho spínača a jeho stláčaním, ktorý je umiestnený pod ním. Jemným stlačením taktického alebo režimového spínača svietidlo v taktickom móde, prejde do pohotovostného režimu t.j. svieti/ bliká len po dobu stlačeného taktického (100% svieti) alebo režimového spínača (bliká STROBE). Pri zapnutom alebo vypnutom svietidle, stlačením režimového spínača sa aktivuje momentový režim Nízky 0,6% v outdoor móde.

Zmena módu Taktický a Outdoorový - podržte 360° režimový spínač cca 5sec. Kontrolná indikačná LED z boku svietidla v tvare K, začne preblikávať na zeleno a červeno. Držte stále stlačený 360° režimový spínač a v tom stlačte stredový okrúhly spínač, čím prepnete medzi režimami - Taktický a Outdoor. Taktické nastavenie vám umožňuje rýchly prístup jemným namáčknutím spínačov k Turbo 100% režimu a STROBE. Outdoorové nastavenie umožňuje rýchly prístup jemným namáčknutím spínačov k Turbo 100% režimu a nízkemu 0,6% režimu svietenia. Pre vrátenie sa k predošlému módu, postup opakujte.

Farebná indikácia stavu akumulátorov: Zelená farba - keď má akumulátor aktuálny stav energie 100%-70%. Oranžová farba -keď má akumulátor aktuálny stav energie 70%-30%. Červená farba - menej ako 30% el. energie. Červená farba, blikanie - menej ako 10% el. energie.

Nabíjanie:

Pripojte priložený USB káblik do konektora, ktorý je ukrytý pod gumenou krytkou na hlave svietidla, ktorú treba odklopiť. Druhý koniec pripojte napr. do USB portu PC. Pre nabíjanie využíva štandardný USB port, takže môžete akumulátor nabíjať doma, v kancelárii, vo vozidle alebo kdekoľvek, kde máte k dispozícii USB port. Akumulátor umiestnený v tele svietidla sa začne nabíjať. Nabíjanie je signalizované svietením indikačnej LED umiestnenej v písmene K. Počas nabíjania svieti na červeno, keď je akumulátor plne nabitý, začne svietiť na zeleno. Ak je akumulátor vložený opačnou polaritou, svieti na oranžovo. Po dokončení nabíjania odpojte USB kábel.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky posškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

 • Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.
 • Kontakty vo vnútry svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.
 • Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.
 • Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.
 • Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.
 • Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: