Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľné svetlo na bicykel Fenix BC30R (1800 lúmenov)

Kód: BC30RV2
Neohodnotené
Značka: Fenix
129,90 € 108,25 € bez DPH
vypredané

Detailné informácie

Podrobný popis

Druhá generácia nabíjateľného cyklosvietidla Fenix BC30R prináša svetelný tok až 1800 lúmenov (ANSI) a dosvit až 161 metrov. Na napájanie slúži interný Li-ion akumulátor s kapacitou 5200 mAh / 3,7V, ktorý sa nabíja cez micro USB konektor priamo vo svietidle. Svetelným zdrojom sú dve moderné diódy Cree XM-L2 U2 s teplejším odtieňom svetla (Neutral white). Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Svietidlo používa osvedčenú technológiu dvojitého smerovania svetla 'Dual Distance Beam System'. Hlavný kužeľ svetla je vytváraný špeciálne navrhnutou optikou a svieti do diaľky, zatiaľ čo sekundárny široký kužeľ lúčov dotvára optický člen, ktorý je v hornej časti tvarovaný tak, že svetlo smerujúce nahor láme dole na zem. Vzniká tým kužeľ plynulo osvetľujúci celý priestor pred bicyklom - a to aj v miestach, ktoré bežné cyklistické svetlá nepokryjú.

Vylepšenia nájdeme aj na diaľkovom káblovom spínači, teraz ním je možné svetlo zapnúť, vypnúť aj prepínať medzi režimami výkonu. Nový desing držiaku na riadidlá sa vyznačuje nižšou hmotnosťou a rýchlejšou montážou bez použitia náradia. Držiak umožňuje rýchle vybratie svietidla, takže ju možno použiť aj ako vysoko výkonné ručné svietidlo. Držiak možno použiť na všetky riadidlá s priemerom od 22 až do 32 milimetrov.

K dispozícii je celkom šesť digitálne regulovaných režimov výkonu vrátane varovného blikania. Na cyklosvietidle sa nachádza aj informačný OLED displej, ktorý zobrazuje stav nabitia akumulátora, zvolený režim a zostávajúcu dobu svietenia. Svetlo na bicykel Fenix BC30R vám zaistí kvalitné osvetlenie na nočné tréningy, pravidelné dochádzanie do práce aj na vytrvalostné preteky.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť a dosvit) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametre nabíjateľného cyklosvietidla Fenix BC30R

 • Sú použité dve výkonné LED Cree XM-L2 U2 s neutrálnym odtieňom svetla a životnosťou 50000 hodín svietenia.

 • Celkom šesť režimov výkonu: BURST 1800 lúmenov (po dobu stlačenia spínača) -> 1000 lúmenov (2,6 hodiny) -> 400 lúmenov (7,3 hodín) -> 150 lúmenov (16,15 hodín) -> 50 lúmenov (36 hodín) -> varovné blikanie (150 lúmenov).

 • Časy výdrže sú merané s interným nabíjacím li-ion akumulátorom s kapacitou 5200 mAh / 3,7 V.

 • Nabíjanie cez micro-USB konektor, maximálne napájacie napätie 5 V.

 • Doba nabíjania cca 5 hodín pri plne vybitom akumulátore, môže sa líšiť podľa sily použitej nabíjačky (odporúča sa 1500 mA a viac).

 • Informačný OLED displej s indikáciou stavu nabitia a zostávajúcou dobou svietenia pre daný režim

 • Elektronika s digitálnou konštantnou reguláciou výkonu.

 • Špeciálne tvarovaná optika vytvára svetelný kužeľ kombinujúci široké periférne osvetlenie s dosvitom 161 metrov (6480 cd).

 • Svietidlo sa do držiaka uchytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý ju umožňuje sňať behom okamihu a rovnako rýchlo ju opäť bezpečne nasadiť.

 • Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie svietidla na bicykel s jednoduchým a spoľahlivým nastavením smeru svietenia.

 • Telo svietidla je vyrobené z hliníkovej zliatiny.

 • So svietidlom sa dodáva diaľkový káblový spínač (odnímateľný), ktorým možno meniť režimy a aktivovať najsilnejší BURST režim.

 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (neplatí pre blikací režim).

 • Ochrana proti prehriatiu - ak sa svietidlo zahreje nad bezpečnú hranicu, dôjde k automatickému prepnutiu do nižšej úrovne výkonu.

 • Rozmery 11,4 cm x 5,05 cm x 3,18 cm.

 • Hmotnosť 221,6 gramov (bez držiaku).

 • Vodeodolná a prachotesná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov).

 • Obsah balenia: svietidlo s integrovaným akumulátorom, držiak na riadidlá s dištančnými vložkami, diaľkový spínač, USB kábel.

 • Ku svietidlu je možné ďalej dokúpiť USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta.

 • Ku svetlu možno dokúpiť držiak na riadidlá na druhý bicykel, alebo držiak Fenix ALD-08 na cyklistickú helmu či ploché cestné aero riadidlá.


Použitie nabíjateľného svietidla na bicykel Fenix BC30R

Stlačením horného tlačidla pri vypnutom svietidle sa na displeji zobrazí štvordielny ukazovateľ stavu nabitia akumulátora. Baterka sa zapína a vypína stlačením horného tlačidla na 1 sekundu. Akonáhle je svetlo zapnuté, režimy svietenia sa prepínajú tlačidlami plus a mínus, blikací režim sa aktivuje rýchlym dvojitým stlačením horného tlačidla. Na displeji sa zobrazuje číslo zvoleného režimu a zostávajúci čas svietenia. Doba svietenia vo vysokom režime sa aktualizuje raz za minútu, v nižších režimoch sa aktualizuje každých 5 minút. Svietidlo je možné kompletne ovládať i káblovým spínačom. Káblový spínač pripojte konektorom do otvoru na spodnej strane svietidla. Otvor je opatrený gumovou krytkou, ktorú pred zasunutím konektora odklopte. Pomocou suchého zipsu na spínači ho pripevnite na zvolené miesto na riadidlách. Svietidlo je možné zapnúť a vypnúť podržaním tlačidla so symbolom štvorca po dobu cca pol sekundy. Krátkymi stlačeniami tohto tlačidla možno cyklicky prepínať režimy svietenia (okrem režimu blikania). Podržaním tlačidla so symbolom blesku sa aktivuje BURST režim po dobu maximálne 20 sekúnd (po dobu držania tlačidla) či najvyšší dostupný režim. BURST režim je možné aktivovať aj keď je svietidlo vypnuté. A k zostávajúci čas svietenia klesne pod 30 minút, začne horné tlačidlo červeno blikať. Svietidlo potom postupne automaticky prepne do nižších režimov výkonu pre zabezpečenie čo najdlhšej výdrže. Ak je akumulátor kriticky vybitý, tak dôjde k prepnutiu do blikacieho režimu. V takom prípade odporúčame baterku čo najskôr nabiť, aby nedošlo k vypnutiu ochrannej elektroniky zabudovanej v akumulátoroch a tým pádom k zhasnutiu.

Nabíjanie

 • Odklopte gumovú krytku micro USB konektora na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB káblu ju zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s micro USB konektorom.

 • Po zapojení sa začne svietidlo nabíjať. Na displeji sa zobrazuje stav nabitia batérie a tlačidlo zeleno bliká.

 • Počas nabíjania je možné svetlo používať, dostupný bude len najnižší režim 50 lúmenov.

 • Po plnom nabití svieti tlačidlo zeleno, nebliká. Doba nabíjania je cca 5 hodín.

 • Použité Li-ion akumulátory netrpia pamäťovým efektom, takže je možné svetlo kedykoľvek nabíjať.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka.

 • Ak zapínacie tlačidlo svieti na červeno a nemožno prepnúť na vyššie režimy výkonu, potom je akumulátor vybitý a je potrebné ho nabiť.

 • Ak svietidlo bliká, alebo sa nerozsvieti, potom to znamená, že je akumulátor vybitý. Nabite ho.

Dodatočné parametre

Kategória: Fenix
Hmotnosť: 0.22 kg
Dosvit: 161m
Napájanie: Interný akumulátor, USB dobíjení
Počet režimov: 6
Svetelný zdroj: Cree XM-L2
Vodotesnosť: IP66 (prudký dážď)
Výkon: 1800lm
Max. výdrž: 36hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: