Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľná lucerna Fenix CL26R - čierna

Kód: CL26RBLACK
Neohodnotené
Značka: Fenix
59,90 € 49,92 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenix CL26R je praktická prenosná nabíjateľná lucerna, ktorú môžete použiť na osvetlenie miestnosti, stanu či pracovného stola. Vysoko jasné diódy ukryté pod valcovým difuzérom poskytujú svetelný tok až 400 lúmenov (ANSI) a vydrží až 400 hodín. Lucerna je napájaná Li-ion akumulátorom typu 18650 s kapacitou 2600 mAh (súčasť balenia), ktorý sa nabíja priamo v lucerne pomocou micro-USB konektora. V prípade núdze je možné lucernu napájať aj dvomi jednorazovými CR123A batériami. Lucerna ponúka celkom osem režimov svietenia vrátane spodného a bočného svietenia a nechýba ani červené svetlo, ktoré nenarušuje adaptáciu očí na tmu.

Bočné a spodné svietenie sú veľmi praktické funkcie s výhodou v podobe výrazného šetrenia energie. Hodia sa najmä v situáciách, kedy nie je kruhové všesmerové osvetlenie potrebné. Lucerna je tiež vybavená funkciou predĺženia výdrže. Pri dlhšom použití v režimoch turbo (400 lúmenov) a vysoký (150 lúmenov) lucerna postupne znižuje výkon v malých krokoch pre dosiahnutie dlhšej doby svietenia.

Vďaka odolnej a nárazuvzdorné konštrukcii s krytím IP66 je možné svetlo bezpečne používať aj v nepriaznivom počasí (silný dážď). Horná strana lucerny je opatrená závesným okom a silným neodymovým magnetom, takže ju možno ľahko zavesiť alebo upevniť na čokoľvek železné. Možnosti upevnenia ďalej rozširuje závit na statív, ktorý je tiež na hornej strane lucerny. Vďaka kompaktným rozmerom a váhe 165 gramov je lucerna obzvlášť vhodná na kempovanie a turistiku.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Parametre lucerny Fenix CL26R:   

 • Svetelným zdrojom sú vysoko jasné SMD diódy a červené LED.

 • Osem režimov výkonu: 400 lúmenov (5 hodín) -> 150 lúmenov (15 hodín) -> 40 lúmenov (30 hodín) -> bočné svietenie 25 lúmenov (58 hodín) -> spodné svietenie 3 lúmeny (240 hodín) -> spodné svietenie 25 lúmenov (58 hodín) -> červené LED 1 lúmen (200 hodín) -> červené blikanie 1 lúmen (400 hodín).

 • Merané s pribaleným Li-ion aku 18650 s kapacitou 2600 mAh.

 • Elektronika s funkciou predĺženej doby svietenia a ochranou proti opačnému vloženiu batérií.

 • Akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh už je súčasťou balenia, ako náhradu možno použiť ľubovoľný 18650 akumulátor z našej ponuky. V prípade núdze je možné lampu napájať aj dvomi jednorazovými CR123A batériami.

 • Nabíjanie cez micro-USB konektor.

 • Mrazuodolné prevedenie, akumulátor je dobre izolovaný proti nízkym teplotám, takže možno lampu používať aj pri teplotách hlboko pod nulou.

 • Vyrobené z odolného plastu, lucerna je nárazuvzdorná pádom z výšky 1 metra.

 • Vodeodolná podľa štandardu IP66 (ostrekovanie silnými prúdmi vody zo všetkých smerov).

 • Všesmerový difuzér vytvára široký rovnomerný svetelný kužeľ s dosahom až 25 metrov.

 • Horná strana vybavená závesným okom, neodymovým magnetom pre pripevnenie na čokoľvek železné a závitom pre upevnenie na statív.

 • Rozmery 4,9 cm (priemer) x 9,7 cm (výška).

 • Váha 165 gramov (vrátane akumulátora).

 • Súčasťou balenia je lucerna, akumulátor Fenix 18650 2600 mAh, náhradný o-krúžok, závesná karabina a USB kábel.

 • Ďalej je možné dokúpiť USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta.

Použitie:

Z výroby môže byť vo vnútri lucerny na akumulátore čierna izolačné krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte. Pre zapnutie či vypnutie podržte bočné tlačidlo stlačené po dobu 1 sekundy. Šesť stupňov výkonu bieleho svetla sa cyklicky prepína krátkym stlačením tlačidla, červené svetlo sa aktivuje dvojitým rýchlym stlačením tlačidla. Ďalším stlačením prepnete do červeného blikacieho režimu a dvojitým stlačením sa vrátite späť do režimov bieleho svetla.

Lucerna je vybavená funkciou predĺženia výdrže. Pri dlhšom použití v režimoch turbo (400 lúmenov) a vysoký (150 lúmenov) lucerna postupne znižuje výkon v malých krokoch pre dosiahnutie dlhšej doby svietenia.

Upozornenie na vybitý akumulátor - svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu.

Nabíjanie lucerny Fenix CL26R

Pre nabíjanie lucerny odklopte gumovú krytku micro-USB konektora. Pripojte ju pomocou priloženého USB kábla do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie možno použiť aj štandardnú nabíjačku na mobilný telefón s micro-USB konektorom či POWERBANK. Počas nabíjania blikajú indikačné LED nad bočným tlačidlom a ukazujú priebeh nabíjania. Po skončení nabíjania zostanú svietiť.

Akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže ho možno kedykoľvek dobíjať a nie je nutné čakať, až bude vybitý. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 2,5 - 4 hodiny (podľa sily použitého nabíjacieho zdroja).

Počas nabíjania je možné lucernu zapnúť iba do režimu 40 lúmenov.

Indikácia stavu nabitia batérie - po krátkom stlačení tlačidla (lucerna musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor stavu nabitia batérií nad ovládacím tlačidlom. Štyri rozsvietené LED znamenajú, že batéria je nabitá na viac ako 80%, tri rozsvietené 60-80%, dve znamenajú 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikajúca dióda značí, že batéria je nabitá na menej ako 20%.

Upozornenie:

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti svietidla, poruší sa tým záruka.

 • V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte vo svietidle nabíjať.

 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledovných dôvodov:

  • Akumulátor je takmer vybitý - nabite ho.
  • Elektrické kontakty sú znečistené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Batériový uzáver je povolený, dotiahnite ho.

Dodatočné parametre

Kategória: CL séria
Hmotnosť: 0.17 kg
Dosvit: 25m
Napájanie: 2x CR123A, 1x 18650, USB dobíjení
Počet režimov: 8
Svetelný zdroj: SMD diódy
Vodotesnosť: IP66 (prudký dážď)
Výkon: 400lm
Max. výdrž: 400hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: