Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľná čelovka Fenix HM65R-T V2.0 - čierna

Kód: HM65RTV20BLC
Novinka
Neohodnotené
Značka: Fenix
99,90 € 83,25 € bez DPH
na sklade

Nabíjateľná čelovka Fenix HM65R-T V2.0 je vyrobená z ľahkej magnéziovej zliatiny, odolná voči vode a pádu. S dvoma reflektormi a svetelným výkonom až 1600 lúmenov. Ponúka chladné bielé svetlo a teplé bielé svetlo s odlišnými vlastnosťami. Hlavný reflektor má 3 režimy svietenia, zatiaľ čo druhý má 4 režimy. Obsahuje aj SOS režim a píšťalku pre krízové situácie. Napája sa pomocou Li-ion akumulátora alebo jednorazových batérií CR123A. Nabíjanie je možné cez USB-C konektor priamo v čelovke.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjateľná čelovka Fenix HM65R-T V2.0 sa vyznačuje konštrukciou z ľahkej magnéziovej zliatiny, vysokou odolnosťou proti vode i pádu, unikátnou konštrukciou s dvoma reflektormi a svetelným výkonom až 1600 lúmenov. Reflektory vytvárajú dobre zaostrené svetelné lúče, ktoré svietia do diaľky aj na blízko zároveň. Hlavný reflektor svieti chladným bielym svetlom cca 6500K (tzv. denná biela) a sekundárny svieti teplým bielym svetlom s odtieňom cca 3000K (kužele však nemožno kombinovať). Teplé svetlo lepšie preniká hmlou, dažďom aj padajúcim snehom, takže ho využijete obzvlášť za zlých meteorologických podmienok.

Hlavný reflektor ponúka 3 režimy svietenia, z ktorých maximálny svetelný tok je 1600 lúmenov, druhý reflektor ponúka maximálny výkon 800 lúmenov a zvoliť sa dá zo štyroch režimov svietenia. Čelovka disponuje aj SOS režimom a píšťalkou integrovanou na popruhu pre krízové situácie. Na napájanie slúži jeden Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3400 mAh, ktorý je súčasťou balenia a nabíja sa cez moderný USB-C konektor priamo v čelovke. V prípade núdze je možné čelovku napájať aj dvoma jednorazovými batériami CR123A.

Ako ďalšie trailové čelovky Fenix, aj HM65R-T V2.0 je vybavená širokým popruhom so Sport Fit Systémom, t.j. s kolieskom pre jednoduché nastavenie dĺžky popruhu. Na hlave tak čelovku jednou rukou rýchlo a pohodlne povolíte i utiahnete. Popruh je taktiež perforovaný a doplnený reflexnými prvkami, ktoré zaisťujú dobrú viditeľnosť používateľa a pasívnu bezpečnosť. Oproti prvej generácii HM65R-T je nový model vybavený výrezmi pre rýchle odňatie popruhu, takže je možné čelovku ľahko použiť na športových, pracovných a taktických prilbách za pomoci držiakov Fenix ALG-03 a ALG-04. Vďaka svojej nižšej gramáži a odľahčenej konštrukcii je čelovka zaujímavá najmä pre beh po trailoch, cyklistiku a lyžovanie. Určite je ale vhodná aj pre ostatné športové aktivity (turistika, lezenie, kempovanie, rybárčenie...). Zaručene vám skvele poslúži v každej situácii!

Všetky parametre čelovky (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametre nabíjateľnej čelovky Fenix HM65R-T V2.0

 • Svetelnými zdrojmi sú LED Luminus SST-40 (6500 K) a OSRAM GW PUSTA1.PM (3000 K) obe so životnosťou 50000 hodín svietenia.
 • Hlavný reflektor: 1600 lúmenov (3 hodiny) -> 400 lúmenov (12 hodín) -> 130 lúmenov (24 hodín)
 • Sekundárny reflektor: 800 lúmenov (6 hodín) -> 400 lúmenov (12 hodín) -> 130 lúmenov (24 hodín) -> 5 lúmenov (300 hodín) -> SOS 5 lúmenov (600 hodín).
 • Hlavný reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosvitom až 170 metrov (7353 cd), sekundárny reflektor svieti do vzdialenosti 112 metrov (3155 cd).
 • Čelovka je dodávaná s dobíjateľným Li-ion akumulátorom 18650 s kapacitou 3400mAh.
 • Ako náhradný akumulátor je možné dokúpiť ľubovoľnú dobíjateľnú Li-ion batériu Fenix 18650 z našej ponuky.
 • Na napájanie je možné alternatívne použiť aj dve jednorazové lítiové batérie typu CR123A (nesnažte sa ich v čelovke dobíjať).
 • Vzhľadom na mechanickú ochranu proti prepólovaniu musia mať akumulátory vystúpený plusový pól.
 • Digitálna regulácia výkonu, indikácia stavu nabitia akumulátora.
 • Pri dlhšom použití jednotlivých svetelných režimov čelovka postupne znižuje výkon v malých krokoch na dosiahnutie dlhšej doby svietenia.
 • Nabíjanie cez USB-C konektor, doba nabíjania úplne vybitého akumulátora je cca 3 hodiny.
 • Dva spínače pre pohodlné ovládanie a s možnosťou uzamknutia proti nechcenému zapnutiu v batožine.
 • Čelovku je možné naklápať v niekoľkých krokoch a tým nastaviť požadovaný smer svietenia.
 • Nový Sport Fit popruh s obojsmerne ovládaným kolieskom a s integrovanou píšťalkou.
 • Vyrobené z ľahkej a odolnej magnéziovej zliatiny a tvrdeného plastu.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 2 metrov.
 • Rozmery čelovky: 3,5 cm x 4,7 cm x 8,0 cm.
 • Hmotnosť 140 gramov (vrátane akumulátora).
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 4 hodín).
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
 • Súčasťou balenia je Li-ion akumulátor Fenix 18650 3400 mAh, popruh na hlavu s integrovanou píšťalkou, nabíjací kábel USB-C, náhradný o-krúžok.
 • Ďalej je možné k čelovke dokúpiť puzdro Fenix APB-20, veľké puzdro Fenix APB-30, USB adaptér do elektrickej siete a USB adaptér do auta, USB adaptér podporujúci rýchlonabíjanie a farebný svietiaci USB-C kábel.
 • Pre ľahké uchytenie na prilbu je možné dokúpiť držiak Fenix ALG-03, ALG-04.
 • S čelovkou je kompatibilný aj jednoduchý náhradný popruh pre Fenix HL16 bez uťahovacieho kolieska, alebo náhradný popruh so SportFit kolieskom Fenix AFH-05.

Použitie čelovky Fenix HM65R-T V2.0

Z výroby môže byť na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Hlavný reflektor sa zapína podržaním pravého tlačidla (cca 0,5s), reflektor s teplým odtieňom svetla sa zapína podržaním ľavého tlačidla (0,5s). Čelovka sa vždy zapne do najnižšieho režimu výkonu. Svetelné funkcie sa prepínajú krátkym stlačením príslušného tlačidla. Oba reflektory nie je možné zapnúť zároveň ale je možné medzi nimi prepínať stlačením príslušného tlačidla. SOS režim sa aktivuje podržaním ľubovoľného spínača po dobu aspoň 1,2 s.

Indikácia stavu nabitia batérie - po krátkom stlačení ľubovoľného tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor stavu nabitia batérie medzi tlačidlami. Štyri rozsvietené LED znamenajú, že batéria je nabitá na 80-100%, tri rozsvietené 60-80%, dve 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikajúca značí, že batéria je nabitá na menej ako 20%.

Ovládacie tlačidlá je možné uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu napr. pri prevoze v batožine - vo vypnutom stave stlačte obe tlačidlá a držte min. 3 sekundy, potom čelovka zabliká, čím indikuje uzamknutie. Pre odomknutie je treba opäť podržať obe tlačidlá po dobu troch sekúnd.

Ochrana proti prehriatiu - pokiaľ presiahne teplota čelovky 60°C, začne automaticky znižovať výkon v pozvoľných krokoch, kým sa teplota neustáli. Akonáhle teplota klesne pod 60°C je možné opäť prepnúť na vyššie režimy výkonu.

Upozornenie na vybitý akumulátor - pri poklese napätia pod určitú hranicu automaticky prepne do nižšieho režimu výkonu, pokiaľ počas svietenia začne blikať indikátor stavu batérie, tak je akumulátor takmer vybitý.

Nabíjanie - odklopte krytku USB-C konektora a zapojte priložený nabíjací kábel, druhý koniec kábla zapojte do počítača, powerbanky alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta (nie sú súčasťou balenia). Počas nabíjania stavové LED ukazujú priebeh nabíjania. Po skončení nabíjania svietia všetky štyri. Nabitie úplne vybitého akumulátora trvá cca 3 hodiny. Počas nabíjania je možné čelovku používať iba v nízkom režime hlavného alebo sekundárneho reflektora.

Použitie otočného kolieska na nastavenie dĺžky hlavového popruhu - pre utiahnutie popruhu otáčajte koliesko proti smeru hodinových ručičiek. Pre povolenie popruhu koliesko otáčajte v smere hodinových ručičiek. Ďalším otáčaním kolieska po maximálnom povolení popruhu sa začne popruh opäť uťahovať a smer povoľovania a uťahovania sa tým otočí.

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka.
 • Používajte iba kvalitné Li-ion 18650 akumulátory, v prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte v čelovke nabíjať.
 • Ak čelovka bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Akumulátor je vybitý – nabite ho, alebo vymeňte.
  • Kontakty vo vnútri čelovky sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.

Dodatočné parametre

Kategória: FENIX
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.14 kg
Dosvit: 170m
Farba: čierna
Napájanie: 2x CR123A, 1x 18650, USB dobíjení
Počet režimov: 8
Svetelný zdroj: Luminus SST-40, OSRAM GW PUSTA1.PM
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Výkon: 1600lm
Max. výdrž: 300hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: