Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Hubársky balíček proti medveďom TETRAO - Bear spray 150 ml + rolnička

Kód: KOMP-HUB
Novinka
Neohodnotené
Značka: TETRAO
52,80 € 44 € bez DPH
na sklade

Hubársky balíček proti medveďom TETRAO - Bear spray 150 ml + rolnička

Detailné informácie

Podrobný popis

Nezáleží na tom, či ste dobrodružný turista, skúsený hubár alebo prírodný nadšenec, hubársky balíček vám umožní užiť si prírodu s pocitom bezpečia a pohodlia. Dôkladná príprava je základom pre každú výpravu. Zvládnutie neočakávaných situácii vám poskytne tento hubársky balíček.

TETRAO obranný sprej proti medveďom - Bear spray CR 150 ml

 • Dostrek až 10 metrov
 • Účinok je okamžitý
 • Najsilnnejšia látka na trhu
 • Najúčinejšia obrana proti medveďom
 • Overené v praxi
 • Vybavený poistkou

Obranný sprej proti medveďom, vyrábaný z prírodných produktov pri použití v medziach nutnej obrany alebo krajnej núdze okamžite paralyzuje útočníka a tento produkt osobnej ochrany sa právom zaraďuje medzi najkvalitnejšie výrobky tohoto druhu na trhu. CR spreje sú vhodné aj pre použitie proti útočiacim zvieratám. Sprej proti medveďom je reálne vyskúšaný a overený v praxi. Vysoký tlak v nádobe spreja zaisťuje rýchlosť látky až 114 km/h čo zabezpečí že ho môžete použiť aj v proti vetre. 

Obranný sprej proti medveďom je jednou z najúčinnejších možnosti ako sa ubrániť proti medveďovi v prípade napadnutia. Účinok je zaručený aj proti útočiacim psom či iným zvieratám. Látka CR sa radí medzi najsilnejšie látky na trhu. Pred dospelým človekom sa bez problémov ubránite už po 2 sekundách po aplikácií spreja. Človeka to doslova na určitý čas odrovná, a vy tak máte dotatok času na útek. V Kanade je sprej na medveďov povinná výbava každého turistu. 

Sprej je vytvorený hlavne pre ženy, seniorov, človeka, ktorý nemá sebaobranný výcvik a podobne. Dostrek je do 10 metrov, sprej má široký rozptyl. Dokáže vyvolať okamžitý účinok takže útočníka to môže zdržať na niekoľko minút. Výhodou tohto spreja je jeho účinnosť, rozptyl a agresivita. Okamžitý účinok zaručí, že útočník nemá šancu najbližších 5 minút akéhokoľvek zásahu. Spôsobí slzavenie očí, podráždenie slizníc, dočasné oslepnutie (do 5 minút), štipľavú bolesť okolo úst. Preto sa spreje považujú za najlepšiu sebaobranu.

Vytvára približne 4 m širokú clonu z fyziologicky najúčinnejších dráždivých látok medzi človekom a medveďom a zároveň má silný odpudzujúci účinok na citlivé zmyslové orgány medveďa s dostrekom až do diaľky 10m.

Účinné látky: synergická zmes fyziologicky najúčinnejších zneschopňujúcich dráždivých látok s kombinovanými účinkami označovanými ako CS, CN, OC, CR.

CS (orthochlórbenzalmalotrinil) - spôsobuje sčervenanie a bolesť očí spolu s rozostretým videním.

CP (8-Methyl-N-vanillyl-trans-6-nonenamide- Capsaicin) - spôsobuje silné dráždenie až pálenie očí a mierny až ťažký zápal spojiviek. Taktiež spôsobuje pálenie v nose a na sliznici dýchacích ciest a na hrudi spôsobuje pocit zovretia až dusenia.

OC (Oleoresin Capsicum) - je prírodným netoxickým výťažkom kajenského korenia – čili papričiek, ktorý má po zasiahnutí takmer okamžitý zastavovací účinok a spôsobuje silné slzenie očí, silné pálenie v oblasti dýchacích ciest, dráždivý kašeľ, pocit dusenia, a aj pálenie zasiahnutej pokožky. Okamžité zastavovacie účinky zneškodnia aj zvieratá so zvýšeným prahom citlivosti na bolesť. Zastavovacie účinky trvajú dlhšie ako 20 minút a tým poskytnú potrebný čas na útek pred zvieraťom.

CR (Dibenzo-Oxazepin) - zastavovací účinok je takmer okamžitý (trvá asi 2sek.) a účinnosť trvá min. 15 až 30 minút. Po zasiahnutí látkou postihnutý trpí pálivou bolesťou v oblasti dýchacích ciest, hlavy a očí.

Upozornenie: Výrobok spôsobí slzenie očí, podráždenie slizníc, dočasné oslepnutie, štipľavú bolesť okolo úst a celkovú dezorientáciu a paralyzáciu!!!

Parametre produktu: 

Dosah: do 10 m
Rozmery: 20 x 4,5 cm 
Objem: 150 ml

Obsah balenia:
Obranný sprej proti medveďom - Bear spray CR 150ml s poistkou

Rolnička na medvede TETRAO

 • Prenikavý zvuk
 • Možnosť upevnenia na batoh alebo opasok
 • Magnetický tlmič zvuku
 • Dokonalé upozornenie zvieraťa na vašu prítomnosť
 • Uchytenie pomocou suchého zipsu

Rolnička na medvede TETRAO predstavuje kvalitnú ochranu počas vášho pobytu v prírode. Pozostáva z kovu, kovovej guľôčky vo vnútri a nylonového uchopenia. Rolnička vydáva výrazný prenikavý zvuk, ktorý efektívne upovedomí medveďa a inú zver o vašej prítomnosti v prírode. Vďaka nylonovému uchopeniu so suchým zipsom, ju môžete upevniť buď na váš batoh alebo na opasok nohavíc.

Naše odporúčanie: v prípade, že rolničku nepoužívate, priložte malý magnet na jej spodnú časť. Obmedzíte tým pohyb guľôčky. Rolnička nebude v tomto prípade vydávať žiadny zvuk.

Parametre produktu:

Farba rolničky: strieborná
Materiál rolničky: kov
Materiál uchytenia na batoh alebo opasok: nylon so suchým zipsom
Farba uchytenia: čierna
Priemer: 3,8 cm
Hmotnosť: 40 g

Obsah balenia:

Rolnička na medvede TETRAO
Magnetický tlmič hluku
Sieťové vrecko na uschovanie rolničky

Zakúpením produktov modernej a profesionálnej značky TETRAO podporujete návrat ohrozeného druhu Hlucháňa hôrneho (Tetrao urogallus) späť do prírody. IBO POĽOVNÍK sa aktívne podieľa na zvýšenie populácie tohto druhu vo voľnej prírode a zároveň na zlepšení kvality jeho životného prostredia.

Dodatočné parametre

Kategória: SPREJE NA MEDVEDE
Záruka: 2 roky
Nevypĺňajte toto pole:
A Avatar autora Sprej na medvede 1.4.2024 20:39
Dobry deň, chcem sa opýtať, ako dlho treba striekat na dostavenie sa účinku. Alebo ako sa presne používa? Stačí jeden strek? Ďakujem
Odpovedať