Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Xtar - Potápačská LED Baterka XTAR D36 2019 s výstupom LED 5800 LM

Kód: 995221
Neohodnotené
Značka: Xtar
299 € 249,17 € bez DPH
Vypredané

Detailné informácie

Podrobný popis

Potápačská LED Baterka XTAR D36 2019 s výstupom LED 5800 LM

Model D36 5800 je najvýkonnejšia potápačská LED baterka od spoločnosti Xtar, ktorá ponúka maximálny svetelný výkon až 5800lm bieleho svetla, produkovaného z dvoch extra výkonných LED (denná a studená biela LED). Toto potápačské svietidlo je ponorné až do hĺbky 100 metrov. Unikátny reflektor, ktorý má v sebe osadené dve extra výkonné LED diódy je v hladkom vyhotovení a druhý vo vyhotovení OP - pomarančová kôra. Sekundárna Cree XHP70.2 P2 sa vyznačuje s max. výstupom 1600 lumenov s úzkym vyžarovacím uhlom a výrazným ohniskom. Hlavná Cree XHP35 HI D4 LED sa vyznačuje max. výstupom 4200lm v dennom odtieni bieleho svetla s funkciou osvetlenia nielen ďalekých objektov, ale aj širokého okolitého priestoru s vyžarovacím uhlom. LED diódy môžu byť zasvietené jednotlivo alebo môžu svietiť spoločne, pre dosiahnutie maximálneho výkonu 5800 lumenov, po dobu nepretržitého svietenia 45min. Skvelou technickou novinkou na svietidle D36 je OLED displej! Odteraz už budete vedieť podstatné a aktuálne informácie o svietidle. Na displeji sa Vam zobrazí, či sa nachádzate v režme širokého alebo ďalekého lúča, percentuálny stav vybitia akumulátora, čas, ktorý zostáva pri nepretržitej prevádzke svietenia. V strede obrazovky sa zobrazuje spomínaný zostávajúci čas prevádzky, na zadanom svetelnom režime a spodná časť obrazovky zobrazuje svetelný výstup, na ktorom sa práve nachádzate. Špeciálny akumulátor (Battery pack) je spojením troch Li-ion 18650 3,6V akumulátorov s kombinovaným napätím 10,8V a kapacitou 3500mAh. Strunky v svietidle a kontakty baterry packu sú pozlátené, aby sa zabránilo oxidácií vo vlhkom prostredí. Battery pack sa nabíja mimo svietidla vložením valčekového konektora z adaptéra na 230V (súčasť balenia) do Battery packu a elektrickej siete. Malý indikátor nabíjania okolo vonkajšieho okraja akumulátora sa rozsvieti na červeno, aby sa farebne zobrazilo, že nabíjanie prebieha a po dokončení nabíjania sa zmení farba na zelenú. D36 sa ovláda dvomi tlačidlami na hlave svietidla. Pravé slúži pre zapnutie/ zmenu svietenia LED (svieti denná, studená alebo oboje LED naraz)/ vypnutie. Ľavé tlačidlo slúži pre zmenu intenzity svietenia a zábleskové režimy.  Zo spodnej strany sa nachádza konektor na statív, umožňuje upevnenie statívu na svietidlo, čo dobre poslúži pri fotografovaní alebo pripojení k fotografickej súprave. V balení sa nachádza aj šnúrka na zápästie, ktorá bezpečne udrží svietidlo na zápästí či už pri potápaní alebo potulkami lesom.

Svietidlá XTAR z radu D sú veľmi vhodné aj pre bežne použivanie v domácnosti alebo turistike a pri prechode lesom, vďaka praktickému ovládaniu a veľkému výkonu. Taktiež sú vhodné pre hasičské zásahové jednotky.

Parametre:

 • Použitá LED: Hlavná Cree XHP35 HI D4, Cree XHP70.2 P2 LED
 • Životnosť LED: 50000h
 • Farba svetla: Denná biela, Studená biela
 • Maximálny výstup LED: 4200lm, 1600lm = 5800lm
 • Dosah svetla: 215 metrov (na súši) 
 • Vhodné akumulátory/batérie: 1x 18650 Batery pack 3500mAh 10,8V
 • Svietidlo má výrazne ohnisko s postupným prechodom do halo, ale aj plynulý svetelný kužel
 • Počet režimov: 9 režimov -Hlavná LED: 100%, 50%, 29%, Blikanie/ Sekundárna LED: 100%, 47%, 25%, SOS/ TURBO 100% Hlavná + Sekundárna LED
 • Pamäť režimov: Nie
 • Povrch reflektora: SMO Hladký a OP pomarančová kôra
 • Materál: Zo zliatiny leteckého hliníka typu 6N01 Type III, ktorý je anodizovaný a má antikorózny povrch
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna 
 • Maximálna výdrž svietenia: 45min. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 15hod. (min. výkon)   
 • Pracovné napätie: 10,8V
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vode odolnosť: do 100 m
 • Doba svietenia:Hlavná LED 74min. (4200lm-100%), 2,5hod. (2100lm-50%), 5,7hod. (1200lm-29%), Blikanie (2100lm)/ Sekundárna LED: 2,6hod. (1600lm-100%), 6,8hod. (750lm-47%), 15hod. (400lm-25%), SOS (750lm)/ TURBO Hlavná + Sekundárna LED 45min. (5800lm-100%)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 16,75cm, Priemer hlavy: 5,7cm, Priemer tela: 5,25cm
 • Váha: 454,3g (bez akumulátora/ batérie)

Obsah balenia:

Svietidlo, lanko na zápästie, náhradný tesniaci O-krúžok, 1x Li-ion baterry pack XTAR BP36 3500mAh 10,8V, nabíjací adaptér na 230V 2A. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla:

Odskrutkujte zadné veko batériovej časti a vložte špeciálny Li-ion akumulátor (Battery pack) do svietidla. Battery pack ostane vytŕčať cca 1cm (nezatláčajte ho nasilu). Teraz už len stačí natáčať battery pack až dovtedy, kým akumulátor do svietidla sám zapadne. D36 sa ovláda dvomi tlačidlami na hlave svietidla. Pravé tlačidlo zapína svetlo jediným stlačením a zapne sa ako predvolené nastavenie hlavná Cree XHP35 HI D4 LED v dennom odtieni bieleho svetla a potom opätovným stlačením prechádza na svietenie sekundárnej LED so studeným odtieňom svetla. Na záver opätovným stlačením tohto tlačidla, kombinuje svietenie oboch LED spolu. Počas svietenia hlavnej LED sa ľavím spínačom mení intenzita svietenia 100%, 50%, 29%. Pri stlačení a podržaní tlačidla na 1,5 sekundy, prejde svietidlo do zábleskového režimu Blikania. Následným stlačením pravého spínača prepnete svietenie na sekundárnu studenú LED a ľavým tlačidlom budete opäť prechádzať všetkými režimami, no pri tejto LED je zábleskový režim SOS. Ak je svietidlo v kombinovanom svietení oboch LED, je dosiahnutý max. výkon 5800 lúmenov. Keď stlačíte pravé tlačidlo, svietidlo sa vypne. Tlačidlá môžu byť zablokované, aby sa zabránilo náhodnej aktivácii pri preprave. Keď je svietidlo vypnuté, stlačte a podržte pravé tlačidlo. Na obrazovke OLED sa zobrazí ikona odomknutého zámku, ktorý bliká a po troch sekundách sa zmení na zamknutý zámok. Tlačidlá sú uzamknuté. Vykonajte ten istý postup, aby sa tlačidlá odblokovali.

Nabíjanie:

Odskrutkujte zadné veko batériovej časti svietidla a vytiahnite battery pack (akumulátor). Z jeho spodnej časti sa nachádza vstup pre valčekový konektor nabíjacieho adaptéra (obsah balenia). Malý indikátor nabíjania okolo vonkajšieho okraja akumulátora (spodná časť) sa rozsvieti na červeno, aby sa farebne zobrazilo, že nabíjanie prebieha a po dokončení nabíjania sa zmení farba na zelenú.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútry svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: