Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľná čelovka Fenix HM71R

Kód: HM71R
Novinka
Neohodnotené
Značka: Fenix
119,90 € 99,92 € bez DPH
na sklade

Fenix HM71R je vysoko výkonná dobíjateľná čelovka, ktorá ponúka svetelný tok až 2700 lúmenov (ANSI). Čelovka je osadená dvoma svetelnými zdrojmi, v diaľkovom reflektore sa nachádza LED Luminus SFT-70, ktorá dosvieti až do vzdialenosti 230 metrov. V druhom, širokom reflektore, je osadená LED Luminus SST-20 s neutrálnym bielym svetlom a vysokým indexom kvality podania farieb CRI 90 (Color Rendering Index) 500 lúmenov, ktorá má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú. Napája ju jeden dobíjateľný Li-ion akumulátor typu 21700 s kapacitou 5000 mAh, ktorý sa nabíja priamo v čelovke cez USB-C konektor.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenix HM71R je vysoko výkonná dobíjateľná čelovka, ktorá ponúka svetelný tok až 2700 lúmenov (ANSI). Čelovka je osadená dvoma svetelnými zdrojmi, v diaľkovom reflektore sa nachádza LED Luminus SFT-70, ktorá dosvieti až do vzdialenosti 230 metrov. V druhom, širokom reflektore, je osadená LED Luminus SST-20 s neutrálnym bielym svetlom a vysokým indexom kvality podania farieb CRI 90 (Color Rendering Index) 500 lúmenov, ktorá má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú. Napája ju jeden dobíjateľný Li-ion akumulátor typu 21700 s kapacitou 5000 mAh, ktorý sa nabíja priamo v čelovke cez USB-C konektor. V ovládacom tlačidle je zabudovaná indikačná LED, vďaka ktorej budete vždy vedieť, kedy treba akumulátor dobiť. Koncovka svietidla je magnetická, takže ho možno ľahko uchytiť na čokoľvek železné. Svietidlo je napájané digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu aj pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní).

Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou. Odolnosť umocňuje ochranná krytka okolo reflektorov z nerezovej ocele. Praktickosť čelovky zvyšuje možnosť vybrať svetlo z hlavového držiaka a používať ho aj ako vreckové či pracovné svietidlo. Navyše je čelovka opatrená oceľovou odnímateľnou sponou, takže ju ľahko uchytíte na vrecko či popruh. Multifunkčné svietidlo Fenix HM71R ocenia speleológovia, horskí vodcovia, skialpinisti, horolezci, cyklisti, záchranári, horská služba, ale napríklad aj opravári a pracovníci v priemyselných odvetviach a tiež turisti alebo rybári.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

 

Parametre dobíjateľnej čelovky Fenix HM71R

 • Je použitá prémiová výkonná LED Luminus SFT-70 s denným odtieňom svetla (cca 6000 K) a LED Luminus SST-20 s CRI 90 a neutrálnym odtieňom (cca 4000 K), obe so životnosťou 50000 hodín.
 • Diaľkový reflektor: 2700 lúmenov (3 hodiny) -> 800 lúmenov (5 hodín) -> 200 lúmenov (16 hodín) -> 50 lúmenov (48 hodín).
 • Široký reflektor: 500 lúmenov (8 hodín) -> 200 lúmenov (16 hodín) -> 50 lúmenov (48 hodín) -> 5 lúmenov (400 hodín).
 • Svetelný tok a časy výdrže sú merané s pribaleným Li-ion akumulátorom 21700 s kapacitou 5000 mAh.
 • Diaľkový reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosvitom 230 metrov (13300 cd), široký reflektor svieti až do vzdialenosti 47 metrov (555 cd).
 • Napájanie: jeden Li-ion akumulátor 21700.
 • Inteligentná ochrana proti prehriatiu.
 • Rozmery 106 mm dĺžka x 45 mm x 46 mm (vrátane držiaka čelovky).
 • Hmotnosť 207,5 gramov (vrátane popruhu a akumulátora).
 • Indikácia kapacity akumulátora a upozornenie na nízke napätie.
 • Magnetická koncovka, čelovku je možné upevniť na čokoľvek železné.
 • Ochrana proti opačnému vloženiu batérie (prepólovaniu).
 • Komfortný popruh s reflexnými prvkami.
 • Jednoduché ovládanie jedným spínačom.
 • Telo vyrobené z vysoko pevnej zliatiny leteckého hliníka, ochranná krytka okolo reflektorov z nerezovej ocele.
 • Odolný ťažko poškriabateľný povrch - Type III hard anodized.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 2 metre.
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút).
 • Súčasťou balenia je čelovka Fenix HM71R, spona, akumulátor ARB-L21-5000 V2.0, náhradný o-krúžok, nabíjací USB-C kábel.
 • Je možné dokúpiť sadu čiernych popruhov AFH-02 bez reflexných prvkov. Vhodné napríklad pre poľovníctvo, armádu či políciu.
 • K čelovke je ďalej možné dokúpiť USB adaptéry do elektrickej siete alebo auta, puzdro Fenix APB-30, držiaky twofish bikeblock, lockblocks alebo držiak na uchytenie na cyklistické riadidlá.
 • Na ľahké uchytenie na prilbu je možné dokúpiť nalepovací držiak Fenix ALG-03, alebo držiak do NVG montáže Fenix ALG-04.

Použitie

Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

 • Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu diaľkového reflektora podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy (s výnimkou vypnutia v najvyššom režime, potom sa nabudúce zapne v druhom najvyššom režime).
 • Vypnutá čelovka sa zapne do najnižšieho režimu (5 lúmenov) širokého reflektora dvojitým rýchlym stlačením tlačidla.
 • Zapnutá čelovka sa vypne podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.
 • Pri zapnutej čelovke je možné medzi diaľkovým a širokým reflektorom prepínať podržaním tlačidla po dobu 1,2 sekundy. Reflektory nie je možné spustiť oba naraz.

Pokiaľ je čelovka zapnutá, tak je možné krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy výkonu v poradí 50 - 200 - 800 - 2700 lúmenov (pri zapnutí diaľkového reflektora) resp. 5 - 50 - 200 - 500 lúmenov (pri zapnutí širokého reflektora). Svietidlo má pre diaľkový reflektor pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (s výnimkou vypnutia v najvyššom režime, potom sa nabudúce zapne v druhom najvyššom režime). U širokého reflektora začína vždy v najnižšom režime.

Indikácia stavu nabitia batérie: Po krátkom stlačení tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor v tlačidle. Ak indikačná dióda svieti na zeleno, batéria je nabitá na viac ako 80%. Zelené blikanie znamená 50-80% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 20-50 %. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 20 % kapacity akumulátora.

Uzamknutie čelovky proti nechcenému zapnutiu: Povoľte batériový uzáver čelovky o štvrť otáčky, preruší sa tým elektrický kontakt a čelovku nie je možné zapnúť. Tlačidlo je možné uzamknúť aj elektronicky – pri vypnutej čelovke podržte tlačidlo stlačené po dobu 3 sekúnd. Po uzamknutí svietidlo štyrikrát zabliká. Pre odomknutie opäť tlačidlo 3 sekundy podržte.

Ochrana proti prehriatiu: Pokiaľ presiahne teplota čelovky 65 °C začne automaticky znižovať výkon v pozvoľných krokoch, kým sa teplota neustáli. Akonáhle teplota klesne pod 65 °C, tak je opäť možné používať najvyššie režimy výkonu.

Upozornenie na vybitý akumulátor: Ak napätie akumulátora klesne pod nastavenú úroveň, tak čelovka automaticky prepne do nižších režimov výkonu. Pokiaľ je čelovka už prepnutá do najnižšieho režimu výkonu a batéria je kriticky vybitá, tak indikátor v tlačidle začne červeno blikať. Čelovka však bude ďalej svietiť až do úplného vybitia batérie.

Nabíjanie

Nabíjací kábel zapojte do USB konektora počítača, USB adaptéra do siete alebo USB adaptéra do auta. Na čelovke odklopte gumovú krytku a zapojte kábel do dobíjacieho USB-C portu. Počas nabíjania kontrolka v tlačidle svieti červeno, po dokončení nabíjania svieti zeleno. Čelovku je možné počas nabíjania používať v najnižšom režime diaľkového svetla, ale nabíjacia doba sa adekvátne predĺži. Nabíjanie plne vybitého akumulátora Fenix ARB-L21-5000 V2.0 trvá zhruba 4 hodiny (pri použití zdroja 5V/2A).

Upozornenie

 • Nerozoberajte sami zapečatenú časť v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.
 • Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.
 • Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:
  • Batéria je takmer vybitá – nabite ju alebo vymeňte.
  • Kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.
  • Zadná časť svietidla je uvoľnená – dotiahnite ju. 

Dodatočné parametre

Kategória: FENIX
Hmotnosť: 0.21 kg
Dosvit: 230m
Farba: čierna
Napájanie: USB dobíjení, 1x 21700
Počet režimov: 8
Svetelný zdroj: Luminus SFT-70, Luminus SST-20
Typ nabíjania: USB-C
Vodotesnosť: IP68 (ponor 2 m)
Výkon: 2700lm
Max. výdrž: 400hod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: