Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

USB nabíjateľná kempingová lampa FENIX CL20R

Kód: 995095
Neohodnotené
Značka: svetelanposta
39,90 € 33,25 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

FENIX CL20R

Fenix CL20R je praktická nabíjacia, prenosná kempingová lampa, ktorú môžete použiť pre osvetlenie miestnosti, stanu či pracovného stola. Šestnásť vysoko jasných diód, ukrytých pod polguľovým difuzérom, poskytuje svetelný tok až 300 lúmenov (ANSI) s neutrálnym odtieňom bieleho svetla. Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v prírode. Napájanie zabezpečuje zabudovaný Lítium-polymérový akumulátor, ktorý sa dobíja cez micro-USB konektor. Lampa ponúka celkom šesť režimov svietenia, vrátane červeného svetla, ktoré nenaruša adaptáciu očí na tmu. Lampa je tiež vybavená funkciou predĺženia výdrže. Pri dlhšom použití v režimoch turbo (300 lúmenov), vysoký (130 lúmenov) a stredné (40 lumenov), lampa postupne znižuje výkon v malých krokoch, pre dosiahnutie dlhšej doby svietenia. Vďaka odolnej a nárazuvzdorné konštrukcii s krytím IP66, možné svietidlo bezpečne používať aj v nepriaznivom počasí (silný dážď). Spodná strana kempingovej lampy je opatrená závesným okom a silným neodymovým magnetom, takže ju možno ľahko zavesiť, alebo upevniť na čokoľvek železného. Vďaka kompaktným rozmerom a váhe 91 gramov vrátane akumulátora je lampa vhodná zvlášť pre turistiku.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú určené v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

 

Parametre:

 • Použitá LED: 16x Cree SMD LED
 • Farba svetla: Denná biela 4000 - 5000K
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 300 Lumenov
 • Dosah svetla: 15 metrov
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Zabudovaný Lithium-polymerový akumulátor s kapacitou 1600mAh
 • Všesmerový difuzér vytvára široký rovnomerný svetelný kužeľ
 • Počet režimov: 6 Režimov - 100%, 43%, 13%, 0,3%, Červená LED Blikanie, Červená LED 100% svietenie
 • Pamäť režimov: Nie
 • Povrch reflektora: SMO - Leštený hladký
 • Materiál: Odolný tvrdený plast
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Oranžová
 • Maximálna výdrž svietenia: 6hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 200hod. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IPX-6
 • Doba svietenia: 6hod. (300lm-100% výkon), 12hod. (130lm-43% výkon), 20hod. (40lm-13% výkon), 200hod. (1lm-0,3% výkon), Červená LED 100hod. (1,5lm-100% výkon)
 • Rozmery: 7,2 x 4,15 x 5cm
 • Váha: 91g (s akumulátorom/ batériou)

 

Obsah balenia:

Kempingová LED lampa, nabíjací USB kábel. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

 

Ovládanie svietidla:

Pre zapnutie či vypnutie, podržte bočné tlačidlo stlačené po dobu 1 sekundy. Štyri stupne výkonu sa prepínajú stlačením tlačidla, červené svetlo sa aktivuje dvojitým rýchlym stlačením tlačidla. Pre aktiváciu červeného blikania, najskôr zapnite červené svetlo a potom stačí raz stlačiť tlačidlo.

 

Nabíjanie:

Odklopte gumovú krytku micro USB konektora na boku lampy a pomocou priloženého USB káblu ju zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra, alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s micro USB konektorom. Počas nabíjania svieti bočné tlačidlo na červeno a po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno. Po nabití svietidla, opäť dôkladne utesnite nabíjací konektor, pomocou gumovej krytky. Nabíjanie plne vybitého akumulátora trvá cca 1,6 hodiny. V núdzi možno lampu používať aj počas nabíjania, dostupné však budú len režimy 1 lumen a 40 lumenov.

Indikácia stavu nabitia batérie: Po krátkom stlačení tlačidla (lampa musí byť vypnutá) sa aktivuje na 3 sekundy LED indikátor v tlačidle. Ak indikačná dióda svieti zelene je akumulátor nabitý na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 20-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 20% kapacity akumulátora.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: