Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľné LED bicyklové svietidlo Imalent BG10

Kód: 995116
Neohodnotené
Značka: svetelanposta
65 € 54,17 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

 

IMALENT BG10

IMALENT BG10 je magneticky nabíjateľné predné svetlo na bicykel, ktoré dokáže veľmi dobre poslúžiť, či už pre nočnú jazdu v lese, alebo pri ceste do práce. Jeho OLED displej jasne a zreteľne zobrazuje súčasný navolený výstupný výkon v lumenoch. Pri nabíjaní aj stav nabitia akumulátora v podobe dielikov. Vďaka prvotriednemu dizajnu reflektora, ktorý je dostatočne hlboký a je vo vyhotovení OP - pomarančová kôra, dosvieti na vzdialenosť 183m a dostatočne dobre osvetlí aj okolie do strán. Maximálny výstupný výkon je 2300lm a to vďaka osadenej výkonnej Cree XHP70.2 LED v studenom odtiení bieleho svetla. Telo svietidla je vyrobené z tvrdeného leteckého hliníka, ktoré je dostatočne pevné. Odoláva nárazom z výšky 1,5m. Je vodeodolné podľa štandardu IPX-8. Ponúka 6 režimov svietenia: 100%-35%, 52%-35%, 22%, 11% + 1 zábleskový režim STROBE. Svietidlo sa zap./ vyp. a ovláda jedným spínačom, umiestneným z hora svietidla. Napájanie zabezpečuje 1x Li-ion akumulátor IMALENT 1x 26350 3,7V. Súčasťou balenia je aj plastová otočná montáž na riadidlá bicykla. Dizajn držiaku umožňuje rýchlu montáž i demontáž svetla na riadidlá bez použitia náradia, držiak naviac umožňuje rýchle vybratie svetla, takže ju možno použiť aj ako vysoko výkonné ručné svietidlo. Držiak možno použiť na všetky riadidlá s priemerom od 20 až do 35mm. Nabíjanie Li-ion akumulátora prebieha pomocou USB kábla so špeciálnym magnetickým konektorom. Jednoducho sa len magneticky spojí USB kábel s konektorom na svietidle. Imalent BG10 je bicyklové svietidlo skvelých rozmerov, ktoré po sňatí z riadidiel, kľudne schováte aj do vrecka nohavíc. Vyznačuje sa ohromným svetelným výkonom a aj dosvitom svetla. 

 

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XHP70.2 LED
 • Farba svetla: Studená biela
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výkon: 2300lm
 • Dosah svetla: 183m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x Li-ion 26350 2000mAh 3,7V
 • Svietidlo má široké ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 7 režimov: 100%-35%, 52%-35%, 22%, 11%, STROBE
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: OP - Pomarančová kôra
 • Materál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch  
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 4min. (2300lm-TURBO 100% výkon) - potom automaticky prepne na 55min. (800lm-35% výkon), 8min. (1200lm-52% výkon), 69min. (800lm-35% výkon), 1hod.33min. (500lm-22% výkon), 2hod.16min. (250lm-11% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 7,7cm, Priemer hlavy: 3,7cm, Priemer tela: 6cm
 • Váha: 111g (bez akumulátora/ batérie)

 

Obsah balenia:

Svetlo, otočná plastová montáž na riadidlá, Li-ion akumulátot IMALENT 26350 2000mAh 3,7V, 2x náhradný tesniaci O-krúžok, magnetický USB kábel, manuál. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

 

Ovládanie: 

Najskôr odskrutkujte zadné veko batériovej časti svietidla a odstránte plastový medzikus. Po vložený Li-ion akumulátora 26350 3,7V, je možné svetlo zapnúť/ vypnúť, spínačom umiestneným z hora na hlave svietidla - jeho stláčaním (je označený ON/ OFF). Svetlo má pamäť režimov, po zapnutí sa aktivuje v naposledy zvolenom režime. Zmena intenzity svetelného režimu, prebieha v zapnutom stave, stláčaním spínača. Jednotlivé svetelné rožimy sa začnú cyklicky meniť.

Stláčaním spínača ON/ OFF 2x rýchlo po sebe, či už vo vypnutom alebo zapnutom stave - aktivujete zábleskový režim STROBE

 

Nabíjanie:

Pripojte priložený USB kábel s magnetickým konektorom k svietidlu a druhý koniec kábla do USB rozhrania napr. PC. Vložený akumulátor Li-ion 26350 3,7V sa začne nabíjať. Nabíjanie je signalizované grafickým blikaním/ svietením dielikov na OLED displeji v tvare akumulátora. Pri plnom nabití svietia na OLED displeji všetky dieliky trvale. Odpojte USB kábel s magnetickým konektorom.

  

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie