Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Nabíjateľné LED bicyklové svietidlo Imalent BG10

Kód: 995116
Neohodnotené
65 € 54,17 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

 

IMALENT BG10

IMALENT BG10 je magneticky nabíjateľné predné svetlo na bicykel, ktoré dokáže veľmi dobre poslúžiť, či už pre nočnú jazdu v lese, alebo pri ceste do práce. Jeho OLED displej jasne a zreteľne zobrazuje súčasný navolený výstupný výkon v lumenoch. Pri nabíjaní aj stav nabitia akumulátora v podobe dielikov. Vďaka prvotriednemu dizajnu reflektora, ktorý je dostatočne hlboký a je vo vyhotovení OP - pomarančová kôra, dosvieti na vzdialenosť 183m a dostatočne dobre osvetlí aj okolie do strán. Maximálny výstupný výkon je 2300lm a to vďaka osadenej výkonnej Cree XHP70.2 LED v studenom odtiení bieleho svetla. Telo svietidla je vyrobené z tvrdeného leteckého hliníka, ktoré je dostatočne pevné. Odoláva nárazom z výšky 1,5m. Je vodeodolné podľa štandardu IPX-8. Ponúka 6 režimov svietenia: 100%-35%, 52%-35%, 22%, 11% + 1 zábleskový režim STROBE. Svietidlo sa zap./ vyp. a ovláda jedným spínačom, umiestneným z hora svietidla. Napájanie zabezpečuje 1x Li-ion akumulátor IMALENT 1x 26350 3,7V. Súčasťou balenia je aj plastová otočná montáž na riadidlá bicykla. Dizajn držiaku umožňuje rýchlu montáž i demontáž svetla na riadidlá bez použitia náradia, držiak naviac umožňuje rýchle vybratie svetla, takže ju možno použiť aj ako vysoko výkonné ručné svietidlo. Držiak možno použiť na všetky riadidlá s priemerom od 20 až do 35mm. Nabíjanie Li-ion akumulátora prebieha pomocou USB kábla so špeciálnym magnetickým konektorom. Jednoducho sa len magneticky spojí USB kábel s konektorom na svietidle. Imalent BG10 je bicyklové svietidlo skvelých rozmerov, ktoré po sňatí z riadidiel, kľudne schováte aj do vrecka nohavíc. Vyznačuje sa ohromným svetelným výkonom a aj dosvitom svetla. 

 

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XHP70.2 LED
 • Farba svetla: Studená biela
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výkon: 2300lm
 • Dosah svetla: 183m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x Li-ion 26350 2000mAh 3,7V
 • Svietidlo má široké ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 7 režimov: 100%-35%, 52%-35%, 22%, 11%, STROBE
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: OP - Pomarančová kôra
 • Materál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch  
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 4min. (2300lm-TURBO 100% výkon) - potom automaticky prepne na 55min. (800lm-35% výkon), 8min. (1200lm-52% výkon), 69min. (800lm-35% výkon), 1hod.33min. (500lm-22% výkon), 2hod.16min. (250lm-11% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 7,7cm, Priemer hlavy: 3,7cm, Priemer tela: 6cm
 • Váha: 111g (bez akumulátora/ batérie)

 

Obsah balenia:

Svetlo, otočná plastová montáž na riadidlá, Li-ion akumulátot IMALENT 26350 2000mAh 3,7V, 2x náhradný tesniaci O-krúžok, magnetický USB kábel, manuál. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

 

Ovládanie: 

Najskôr odskrutkujte zadné veko batériovej časti svietidla a odstránte plastový medzikus. Po vložený Li-ion akumulátora 26350 3,7V, je možné svetlo zapnúť/ vypnúť, spínačom umiestneným z hora na hlave svietidla - jeho stláčaním (je označený ON/ OFF). Svetlo má pamäť režimov, po zapnutí sa aktivuje v naposledy zvolenom režime. Zmena intenzity svetelného režimu, prebieha v zapnutom stave, stláčaním spínača. Jednotlivé svetelné rožimy sa začnú cyklicky meniť.

Stláčaním spínača ON/ OFF 2x rýchlo po sebe, či už vo vypnutom alebo zapnutom stave - aktivujete zábleskový režim STROBE

 

Nabíjanie:

Pripojte priložený USB kábel s magnetickým konektorom k svietidlu a druhý koniec kábla do USB rozhrania napr. PC. Vložený akumulátor Li-ion 26350 3,7V sa začne nabíjať. Nabíjanie je signalizované grafickým blikaním/ svietením dielikov na OLED displeji v tvare akumulátora. Pri plnom nabití svietia na OLED displeji všetky dieliky trvale. Odpojte USB kábel s magnetickým konektorom.

  

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: