Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Led lenser - LED Čelovka LED LENSER - H3.2 (Advanced Focus System)

Kód: 994658
Neohodnotené
Značka: Led lenser
37,90 € 31,58 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

LED Čelovka LED LENSER - H3.2 (Advanced Focus System)
 
Nová čelovka Ledlenser H3.2 je vylepšeným nástupcom populárnej "H3-ky". Aj toto svietidlo vyniká ľahkosťou - dokopy s tromi tužkovými batériami AAA váži len 133 g. Značné zlepšenie sa  dosiahlo jeho výkonom: vďaka ZOOM reflektorovej šošovke (svetelný lúč sa rozširuje alebo zužuje), ktorá je súčasťou unikátneho Advanced ostrenie systemu, svieti výkonom 120 lm na vzdialenosť 100 m až počas 6 hodín. Na úsporný režim (5 lm, 20 m), vydrží svietiť 60 hodín. Výklopná hlava čelovky môže stáčať svetelný kužeľ až o 90 °. Elektrolyticky pozlátené kontakty sú zárukou vysokej odolnosti korózie, pred poškodením spôsobenému najčastejšie kyselinou alebo plynom z batérií. To potvrdzuje aj sedemročná záruka, ktorá sa na svetlá Ledlenser vzťahuje. Čelovka Ledlenser H3.2 je odolná proti striekajúcej vode aj proti nárazu podľa štandard IPX4, čo ocenia najmä rybári, športovci a všetci priaznivci outdoorových aktivít. Veľmi dobre ju využijú aj montéri, či domáci majstri.

Parametre:
 • Použitá LED: Power LED
 • Životnosť LED: 50000 h
 • Maximálny výstup LED: 120 Lumenov
 • Dosah svetla: 100/20 metrov 
 • Vhodné akumulátory/batérie: 3 x AAA
 • Výklopný reflektor (90 stupňov)
 • Počet režimov: Plynulá regulácia od 5lm - 120lm
 • Povrch reflektora: ZOOM optika (rozširovanie alebo zužovanie svetelného lúča)
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 6 hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 60 hod. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX-4
 • Doba svietenia: od 120lm(6hod.) 100% do 5lm(60hod.) 4,2%
 • Váha: 114 g (bez akumulátora/ batérie) 

Obsah balenia:

Čelovka, čelový popruh, zadná batériová časť, 3x AAA alkalická batéria, návod.


Ovládanie svietidla:

Čelovka sa zapína/ vypína stláčením spínača z vrchnej strany čelovky. Plynulá regulácia výkonu svietenia sa mení pomocou bežca, ktorý sa nachádza zvrchu na zadnej batériovej časti. Zmena intenzity svietenia nastáva jeho posúvaním. 

ZOOM (rozširovanie/ zužovanie svetelného lúča) - zmena šírky svetelného lúča nastáva posúvaním bežca do strán, ktorý sa nachádza zo spodnej strany reflektora čelovky. Svetelný lúč sa rozširuje alebo zužuje - v závislosti od strany, ktorou bežca posúvame. 

Advanced Focus System:

Spojením šošovky a reflektoru vznikla unikátna technológia, ktorá nemá vo svete obdobu.Vznikla tak reflektorová šošovka umožňujúca zaostrenie lúča svetla s plynulým prechodom zo širokého homogénneho kruhu svetla do ostrého zväzku a naopak. Ostrenie sa vykonáva jednoduchým posunutím hlavy svietidla dopredu (zaostrenie) alebo dozadu (rozostrenie). Svietidlá LED LENSER ako jediné na svete využívajú princíp lomu svetla. Bežné svetlá iba odrážajú svetlo od reflexných plôch vnútri hlavy svetla.

Speed Focus:

Rýchle ostrenie. SPEED FOCUS je rýchly a spoľahlivý posuvný mechanizmus ostrenia a v mnohých ohľadoch lepší ako konvenčné otočné mechanizmy. Je neoddeliteľnou súčasťou systému AFS (Advanced Focus Systém). Aby bol tento mechanizmus funkčný je potrebné umiestniť LED diódu, šošovku a reflektor v jednej osi. Presné polohovanie tohto systému je vykonávané za pomocou laserovej technológie. Svietidlo potom môžete ovládať jednoducho jednou rukou, kedy posuniete hlavu svietidla palcom od seba alebo k sebe a docielite tak rozostrenie alebo zaostrenie svetla rýchlosťou blesku a hlavne pohodlne.

Pozlátené kontakty:

Zlato je veľmi špeciálny materiál. Kvôli zlatu sa viedli vojny, okrádali sa a vraždili ľudia. Dnes sa stále častejšie dozviete, že je zlato vynikajúci elektrický vodič Je extrémne odolné. Jeho odolnosť spočíva v schopnosti nepodliehať korózii vo vysokom stupni chemickej odolnosti. Odhaduje sa, že približne 70% porúch svietidiel možno pripísať korozívnym poškodením spôsobeným kyselinou alebo plynom z batérií. Preto majú svetlá LED LENSER pozlátené kontakty. Vďaka tomuto drahému opatreniu vydržia svetlá LED LENSER celé desaťročia.

Materiály svietidiel sa tiež líšia vo svojej elektrickej vodivosti. Pri vysokom zaťažení sa niektoré zahrievajú, vďaka tomu odpor v takomto materiáli rastie, ubúda napätie pretekajúcej energie, premieňa sa na teplo, čo je u elektrického ohrievača žiaduce, u svietidiel je to presne naopak. Energia dodávaná z batérií nesmie ohrievať kontakty. Mnoho konkurenčných výrobcov používa lacné kontakty, čo sa prejaví výrazne na výkone svetla i jej dobe použitia. Vďaka pozláteným kontaktom vydržíelektronika svietidiel LED LENSER neporušená desiatky rokov.

Upozornenie:
Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

 • Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.
 • Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.
 • Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.
 • Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.
 • Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.
 • Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: