Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Klarus - Magenticky nabíjateľná LED Baterka KLARUS XT30R - vhodná pre poľovníkov a záchranarov

Kód: 994964
Neohodnotené
Značka: Klarus
149 € 124,17 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Magenticky nabíjateľná LED Baterka KLARUS XT30R - vhodná pre poľovníkov a záchranarov

LED baterka Klarus XT30R bolo navrhnuté pre dva účely: poľovné a pátracie (záchranné). Ručné LED svietidlo je vybavené super jasnou CREE XHP-35 HI D4 LED, ktorá je schopná produkovať lúč svetla, až do vzdialenosti 820 m. Klarus XT30R je preto skvelým nástrojom na identifikáciu vzdialených predmetov, napr. pri vyhľadávacej a záchrannej misii. Táto ultraľahká LED baterka, ponúka maximálny výkon až 1800 lúmenov a 6 režimov zmeny svietenia: 100%, 22%, 6%, 0,6%, STROBE, SOS. Toto vyhľadávacie a pátracie svietidlo Klarus XT30R, funguje aj ako skvelé poľovné svietidlo, vďaka jeho programovateľnému nastaveniu prepínania módov. V skutočnosti model XT30R ponúka dva prednastavené módy, ktoré zabezpečujú individuálnu úlohu: Taktický alebo poľovný mód. Taktický mód poskytuje prístup k momentovým režimom Strobe a Turbo. Tento mód je vhodný pre profesionálov v oblasti polície, ozbrojených síl, ako aj skvelý nástroj na sebaobranu v prípade núdzovej situácie. Prednastavený mód pre poľovné účely, poskytuje na druhej strane okamžitý prístup k výstupom Turbo a nízky režim. Ak chcete meniť medzi taktickým a poľovným módom, jednoducho stlačte a podržte bočný spínač, keď je LED baterka vypnutá. Svietidlo potom vstúpi do režimu nízkeho svietenia a bliká. Nakoniec kliknite na prepínač režimov, čím aktivujete jednu z dvoch prednastavených módov. LED baterka Klarus XT30R je neuveriteľne ľahko ovládateľná, pomocou dvojitého taktického spínača na konci svietidla a aj pomocou spínača na hlave svietidla. Pre taktických používateľov je dvojitý taktický spínač na konci svietidla, ľahko využiteľný aj pri nosení rukavíc. Iný používatelia môžu namiesto toho, uprednostňovať možnosť jedného spínača na hlave svietidla. V bočnom spínači je umiestnená aj farebná LED indikácia, ktorá slúži ako včasný indikátor vybíjania akumulátora. Ak je energia v akumulátore pod 30%, rozsvieti sa farebná LED indikácia v spínači na červeno. Ak je akumulátor vybitý pod 10%, červený indikátor začne blikať. Skvelé na svietidle Klarus XT30R je možnosť priameho nabíjania vstavaného akumulátora, pomocou špeciálneho magnetického konektora s USB rozhraním. Svietidlo používa vstavaný batery pack 2x 18650 3400mAh 7,4V akumulátor. Magnetický nabíjací USB kábel Vám teda umožňuje ľahko nabíjať interný akumulátor vo svetle. Klarus XT30R je cenovo dostupné vyhľadávacie (pátracie) svietidlo, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť.

K svietidlu je možné dokúpiť: farebné filtre FT30, diaľkovú spúšť TRS1, bočnú montáž na weaver lištu, náhradný batery pack BP2.

Parametre:

 • Použitá LED: CREE XHP-35 HI D4 LED
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 1800 Lumenov
 • Dosah svetla: 820 metrov
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný batery pack 2x 18650 3400mAh 7,4V
 • Pracovná voltáž: 5 - 8,4V
 • Svietidlo má výrazne širšie ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 6 Režimov - TURBO 100%, 22%, 6%, 0,6%, STROBE, SOS
 • Povrch reflektora: SMO - leštený hladký
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 2hod.30min. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 155hod. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 2hod.30min. (1800lm-100% výkon), 6hod.37min. (400lm-22% výkon), 25hod. (100lm-6% výkon), 155hod. (10lm-0,6% výkon), STROBE 5hod. (1800lm-100% výkon), SOS 75hod. (100lm-6% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 250mm,  Priemer hlavy: 58mm, Telo: 2,54mm
 • Váha: 354g (bez akumulátora/ batérie)

Obsah balenia:

Svietidlo, šnúrka na zápästie, vstavaný batery pack 2x 18650 3400mAh 7,4V, 1x špeciálny magnetický micro USB kábel, nylonové púzdro, 2x tesniaci O-krúžok. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla:

Svietidlo sa zapína/ vypína bočným aj koncovým tlačidlom. Všetky režimy sú ľahko prístupné a cyklicky sa opakujú použitím bočného aj zadného spínača/ prepínača režimov, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie. V bočnom tlačidle je umiestnená aj farebná LED indikácia aktuálneho stavu vybitia akumulátora. Jeho stlačením sa svietidlo rozsvieti, opätovným stlačením a podržaním cca 2 sec. zhasne. Jednotlivé režimy sa prepinajú úplným stláčaním spínača. Cyklicky sa opakujú. Režim STROBE a SOS sa aktivuje vo vypnutom/ zapnutom stave rýchlim dvojklikom. 

Zadným okrúhlim spínačom sa navoluje vo vypnutom stave okamžitá momentová aktivácia 100% režimu namáčknutím, počas doby držania spínača. Stlačením a podržaním zadného podlhovastého spínača sa aktivuje nízky režim svietenia. Pri svietení svietidla sa zmena režimo vykonáva zadným podlhovastým spínačom.

Zmena medzi taktickým a poľovným módom:

Ak chcete meniť medzi taktickám a poľovným módom, jednoducho stlačte a podržte bočný vypínač, keď je LED baterka vypnutá. Svietidlo potom vstúpi do režimu nízkeho svetla a bliká. Nakoniec kliknite na prepínač režimov, čím aktivujete jednu z dvoch prednastavených možností.

Farebná indikácia stavu akumulátorov:

 • Zelená farba -  Keď má akumulátor aktuálny stav energie 100%-70%
 • Oranžová farba - Keď má akumulátor aktuálny stav energie 70%-30%
 • Červená farba - menej ako 30% el. energie
 • Červená farba, blikanie - menej ako 10% el. energie

Nabíjanie:

Pripojte priložený USB káblik so speciálnou patentovanou koncovkou k magnetickému konektoru na tele svietidla a druhý koniec do USB portu napr. PC. Pre nabíjanie využíva štandardný USB port, takže môžete akumulátor nabíjať doma, v kancelárii, vo vozidle alebo kdekoľvek, kde máte k dispozícii USB port. Akumulátor umiestnený v tele svietidla sa začne nabíjať. Nabíjanie je signalizované svietením indikačnej LED okolo magnetického konektoru na červeno. Keď je akumulátor plne nabitý, signalizačná LED okolo magnetického konektora sa rozsvieti na zeleno. Magnetický konektor má vstavanú ochranu proti skratu. Po dokončení nabíjania odpojte magnetický USB kábel.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymenňe ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

 • Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.
 • Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.
 • Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.
 • Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.
 • Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.
 • Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: