Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Klarus - LED Baterka KLARUS GL1 s výstupom LED 600 LM

Kód: 26
Neohodnotené
Značka: Klarus
88,99 € 74,16 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

LED Baterka KLARUS GL1 s výstupom LED 600 LM

Klarus GL1 je kompaktným taktickým svietidlom na zbraň s maximálnym svetelným výkonom 600lm. Osadená výkonná CREE XP-L2 HD v kombinácii s hlbokým SMO lešteným hladkým reflektorom, poskytuje dosah svetla 83m. Svietidlo ponúka 2 režimy svietenia: konštantné svietenie 100%, momentové svietenie (len počas doby držania spínača) + zábleskový režim STROBE. Maximálna pracovná doba prevádzky na jedno nabitie je 60min. Toto mimoriadne ľahké a kompaktné taktické svietidlo na zbraň, je navrhnuté tak, aby nenarušilo rovnováhu krátkej zbrane. Je ideálne na nosenie v púzdre. Svietidlo je napájané zo vstavaného LiPo akumulátora, s kapacitou 260mAh. Akumulátor je nabíjateľný prostredníctvom Micro-USB nabíjacieho portu v spodnej časti svietidla. Je ukrytý pod gumenou krytkou, ktorá bráni preniknutiu vody. Rýchloupínací a uvoľňovací montážny systém sa inštaluje jednou rukou a je ideálny pre krátku zbraň. Je kompatibilný s montážami Glock a Picatinny. Je kompatibilné s 90% existujúcich zbraňových líšt. S vysokou presnosnosťou, výkonom a pohodlným systémom nabíjania cez Micro-USB port je GL1 dokonalým kompaktným taktickým svietidlom pre krátke zbrane. Klarus GL1 je najmenšie a najvýkonnejšie svietidlo pre krátke zbrane.

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XP-L2 HD LED
 • Farba svetla: Studená biela
 • Životnosť LED: 50000h
 • Maximálny výstup LED: 600 Lumenov
 • Dosah svetla: 83 metrov
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný akumulátor LiPo 260mAh 3,7V
 • Svietidlo má výrazne širšie ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 3 Režimy - 100%, momentové svietenie (len počas doby držania spínača), zábleskový režim STROBE
 • Pamäť režimov: Nie
 • Povrch reflektora: SMO hladký leštený
 • Materál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch 
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 1hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 30min. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vode odolnosť: podla štandardu IPX-6
 • Doba svietenia: 100% (600lm-1hod.)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 5,6cm, Priemer tela: 2,8cm, Priemer hlavy 3,2cm
 • Váha: 60,5g (bez akumulátora/ batérie)

Obsah balenia:

Svietidlo, 1x Picatinny lištu so skrutkovým mechanizmom upnutia, 1x vstavaný LiPo 260mAh akumulátor, nabíjací Micro USB kábel, imbusový kľúč, kovová zarážka + 2x skrutka. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla:

Spínač je obojstranný, takže pri osadení na zbraň ovládanie vyhovuje pravákom aj ľavákom. Stlačením jedného z dvojice bočného spínača, zapnete a vypnete svietidlo. Je možná aj momentová aktivácia svietidla, stlačením a podržaním jedného z dvojice spínačov (svietidlo svieti len po dobu stlačenia spínača). STROBE sa aktivuje 2x rýchlym stlačením jedného z dvojice spínačov. Montáž svietidla na zbraň: Z bočnej strany sa nachádza skrtuka, ktorá sa dá odtočiť prstami. Pri jej odtáčaní do ľavej strany sa bude náprotivná strana koľajnice odcerovať, aby sa dalo svietidlo jednoducho nasadiť na lištu krátkej zbrane. Nastaviteľný stredový bežec sa dá v tomto momente posúvať ľahkým povytiahnutím a následným presunom do vami požadovanej strany. Pri správnej polohe svietidla na zbrani, stačí už len prstami dotiahnuť bočnú skrutku.

Nabíjanie:

Keď klesne kapacita akumulátora pod 10%, rozsvieti sa indikačná červená LED z bočnej strany tela svietidla. Odklopte gumenú krytku zo spodnej strany tela svietidla, označenú ako USB. Pripojte do Micro-USB portu koncovku nabíjacieho Micro-USB kábla a druhý koniec napr. k USB rozhraniu PC. Nabíjanie je signalizované svietením LED indikátora na svietidle z bočnej strany na červeno. Keď je akumulátor v svietidle nabitý, informačná LED sa zmení na zeleno.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky posškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: