Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Fenix - Nabíjačka FENIX - ARE-X2 (použiteľná aj ako Power bank)

Kód: 994560
Neohodnotené
Značka: Fenix
17,90 € 14,92 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjačka FENIX - ARE-X2 (použiteľná aj ako Power bank)

Kompaktná dvojkanálová USB nabíjačka Fenix ARE-X2 na Li-ion a NiMH/ NiCd akumulátory. Pri vložení nabitého Li-ion akumulátora, funguje aj ako záložný zdroj (Power bank), pre nabíjanie USB zariadení (mobilné telefóny, MP3 prehrávače a ďalšie). Nabíjačka je určená pre 3,7V a 3,6V Lítium iónové akumulátory a 1,2V Nikel-metalhydridové a Nikel-kadmiové akumulátory veľkosti AA, AAA. Každý nabíjací slot je monitorovaný nezávisle, takže je možné naraz nabíjať akumulátory rôznych veľkostí, kapacít a dokonca aj rôznych chemických zložení (Li-ion aj NiMH/ NiCd je možné nabíjať naraz).

Parametre: 

  • Dva nezávisle monitorované nabíjacie kanály, nabíjací algoritmus CC/ CV
  • Dve úrovne nabíjacieho prúdu - 400mA a 1000mA. Nabíjací prúd je volený automaticky podľa dĺžky a typu akumulátorov
  • Ukončenie nabíjania pri napätí akumulátora maximálne 4,20V pri Li-ion akumulátoroch 
  • Podporované Li-ion akumulátory: 26650, 18650, 17670, 18500, 18490, 18350, 17500, 14500, 16340, RCR123// Možno nabíjať aj všetky nabíjateľné tužkové AA a mikrotužkové AAA akumulátory
  • Ochrana proti opačnému vloženia akumulátorov, skratu, prebitiu a príliš hlbokému vybitiu
  • Rozmery 115 x 63 x 30 mm
  • Váha nabíjačky: 96 gramov

Obsah balenia:

Nabíjačka, micro USB kábel.

Parametre USB výstupu:

Pri vložení nabitého Li-Ion akumulátora, funguje aj ako záložný USB zdroj pre nabíjanie mobilných telefónov a ďalších USB zariadení.

Parametre USB výstupu: 5V, 1000 - 1500 mA (podľa kapacity vloženého akumulátora).

Ovládanie:

Nabíjanie akumulátorov:

Nabíjačku zapojte pomocou priloženého USB káblu do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na napájanie je možné použiť aj štandardné nabíjačky na mobilný telefón s micro-USB konektorom. Vložte vybitý akumulátor, následne budú indikačné LED signalizovať priebeh nabíjania. Ak bliká jedna LED, je akumulátor nabitý na menej ako 30%, jedna svietiace LED a druhá blikajúca značí nabitie na 30% až 70%, dve svietiace LED a tretia blikajúca signalizuje stav nabitia 70% až 95%. Plné nabitie akumulátora značí stále svietenie všetkých troch stavových LED.

Nabíjanie USB zariadení (použitie ako záložný USB zdroj Power bank):

Vložte do nabíjačky nabité akumulátory (funguje len s typom Li-ion). Zapojte USB kábel do výstupného USB konektora a pripojte nabíjané zariadenie. Počas nabíjania (napr. Mobilného telefónu) blikajú indikačné LED. Po ukončení nabíjania, či vybitia zdrojového akumulátora, indikačné LED úplne zhasnú.

Indikácia stavu nabitia akumulátorov:

Po vložení akumulátora, nabíjačka po troch sekundách zobrazí jej aktuálny stav nabitia. Ak svieti jedna stavová LED, potom je akumulátor nabitý na 10% až 40%, dve LED značia 41% až 80% a tri LED signalizujú nabitie na viac ako 80%. Ak sa nerozsvieti žiadna stavová LED, tak je akumulátor nabitý na menej ako 10%.

Upozornenie:
Nedoporučuje sa vkladať a nabíjať neznačkové a necertifikované akumulátory. Nedoporučuje sa nabíjať nechránené akumulátory, v opačnom prípade je nutné kontrolovať Voltáž akumulátora. Pri dosiahnutí 4,2V, treba akumulátor vybrať z nabíjačky, aby nedošlo k prehrievaniu a prebitiu akumulátora. Pri nabíjaní skontrolujte stav kontrolných LED na nabíjačke, či svietia tak, ako je uvádzané v návode na použitie. Vkladajte len tie typy akumulátorov, ktoré sú pre daný typ nabíjačky určené.
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: