Doprava zdarma pri nákupe nad 40 eur

Armytek - Nabíjateľná LED Čelovka ARMYTEK Wizard Pro v.3 XHP50

Kód: 994608
Neohodnotené
Značka: Armytek
99,90 € 83,25 € bez DPH
na sklade

Detailné informácie

Podrobný popis

Nabíjateľná LED  Čelovka ARMYTEK Wizard Pro v.3 XHP50

Čelovka Armytek Wizard Pro v.3 XHP50 s denným odtieň bieleho svetla je mimoriadne výkonné svietidlo, ktoré ponúka výkon až 2300lm s konštantným jasom po celú dobu prevádzky. Efektívna TIR-optika, poskytuje široký rozptyl svetla na vzdialenosť 130m. Poskytuje osem svetelných a tri zábleskové režimy. Je osadená novou Cree XHP50 LED. Armytek Wizard Pro v.3 s XHP50 LED s 2300lm v odtieni denného bieleho svetla je veľmi spoľahlivá čelovka. Je osadené novou Cree XHP50 LED s denným odtieňom bieleho svetla, ktorý pôsobí prirodzenejšie a príjemnejšie pre ľudské oko oproti studenému odtieňu svetla, ktorý je momentálne najbežnejší u týchto svietidiel. Čelový popruh je priam stvorený pre pohodlné a dlhodobé používanie. Je napájaná 1x 18650 akumulátorom alebo dvoma CR123A batériami. Priložený akumulátor Armytek 18650 s kapacitou 3200mAh 3,7V je možné nabíjať priamo v tele svietidla, pomocou priloženého USB kábla so špeciálnym magnetickým konektorom, ktorý sa magneticky prichytí ku koncu zadného viečka čelovky. Tvar tela svietidla je kompaktný a ľahký. Doba svietivosti je až 200 dní na najnižšom svetelnom režime. Čelovka poskytuje pri vybíjaní akumulátora/ batérií včasnú, svetelnú indikáciu v multi-farebnom LED zobrazení, ktoré je ukryté v spínači, aby ste mohli dobre a včas načasovať výmenu akumulátora. Horný prepínač slúži pre jednoduché ovládanie jednou rukou a rýchly prístup k hlavným režimom svietenia. Čelovka je v súlade s najvyššími štandardmi a odolnosti proti vode - ponorná do 10m. V zadnej časti čelovky je umiestnený magnet, ktorý nie je možné odobrať. Čelovka Armytek Wizard Pro XHP50 je univerzálna čelovka, vhodná či už na rybárčenie alebo outdoorové aktivity ako je turistika, šport. Ponúka široké využitie. Vhodná je aj na taktické použitie, kedže je navrhnutá pre profesionálne využitie.

Parametre:

 • Použitá LED: XHP50 LED
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 2300lm/ 1800 ANSI lm (po stratách na optike)
 • Dosah svetla: 130 metrov
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 18650, 2x CR123
 • Svietidlo má vďaka TIR optike rovnomerne rozptýlený svetelný kužeľ bez výrazného ohniska
 • Tepelná ochrana svietidla voči prehriatiu - Active Thermal Management
 • Svietidlo má svetelný kužeľ 70° ohnisko (hot spot), 120° halo (spill)
 • Počet režimov: 11 Režimov - 100%, 50%, 22%, 9%, 2%, 0,3%, 0,1%, 0,01%, STROBE3 10Hz, STROBE2 1Hz, STROBE1 1Hz
 • Povrch reflektora: TIR optika (kolimator)
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-400HV eloxovaný anti-abrazívny povrch  
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 1hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 200dní (min. výkon)  
 • Farba svetla: Denná biela 4200K
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 5m
 • Vode odolnosť: podľa štandardu IPX-68 (do hĺbky 10m)
 • Doba svietenia: 1hod. (1800lm-100%), 1,7hod. (900lm-50%), 4hod. (390lm-22% výkon), 10,5hod.(165lm-9% výkon), 50hod.(30lm-2% výkon), 40dní (5,5lm-0,3% výkon), 40dní (1,5lm-0,1% výkon), 200dní (0,15lm-0,01% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 10,1cm, Priemer hlavy: 2,9cm, Priemer tela: 2,45cm
 • Váha: 48g (bez akumulátora/ batérie
 • Záruka : 10 rokov

Obsah balenia:

Čelovka, popruh na hlavu, popruh na ruku, klip, 2x náhradný tesniaci O-krúžok, magnetka, 1x Armytek 18650 3200mAh, USB magnetický kábel. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla: 

Čelovka sa zapína stlačením spínača. Čelovka má pamäť režimov t.j. vždy sa rozsvieti v naposledy používanom režime. Jednotlivé svetelné režimy sa prepínajú pri zapnutom svietidle stlačením a držaním spínača. Sú rozdelené do viacerých okruhov: Firefly, Main, Special. Režimy sa cyklicky opakajú pri držaní spínača v každom z okruhov. Prechody medzi okruhami sa vykonávajú v zapnutom stave dvojitým rýchlim klikom. Turbo režim sa aktivuje trojitým rýchlym  stlačením spínača - pri zapnutom alebo vypnutom svietidle. Čelovka má aj funkciu momentového zapnutia (MOMENT ON) t.j. svieti len po dobu stlačeného spínača, v tomto režime nemožno prepínať svetelné režimy. Prechod do režimu MOMENT ON je nasledovný: povoľte koncovku svietidla asi o štvrť otáčky (koncovka cez, ktorú sa vkladá akumulátor) stlačte spínač a držte ho, koncovku pritiahnite a následne uvoľníte spínač. Teraz čelovka svieti len po dobu stlačeného spínača. Pre odchod z tohto režimu je potrebne povoliť koncovku (koncovka cez, ktorú sa vkladá akumulátor) asi o pol otáčky.

Čelovka ArmyTek Wizard Pro sa vyznačuje možnosťou taktického módu, ktorú aktivuje povolením spodného skrutkovacieho krytu, kde sa vkladá akumulátor o štvrť otáčky. Stlačte spínač a držte ho, pokým nedotiahnete kryt naspäť. Teraz už môžte povoliť spínač. Do normálneho svetelného režimu sa vrátite povolením a dotiahnutím spodného krytu. V taktickom režime svieti čelovka, iba pri držaní spínača. Pri jeho pustení, čelovka zhasne. V taktickom režime sa nedajú prepínať režimy. Wizard Pro je vybavená aj tromi zábleskovými režimamy STROBE. Strobe sa spúšťa rýchlim štvornásobným stlačením spínača. V režime STROBE, pri stlačení a podržaní spínača cca 2sec, zmeníte režim STROBE. Rychlim dvojklikom sa vrátite do normálneho režimu. Ak znova stlačíte spínač, prejdete do režimu Indikátora stavu batérie/ akumulátora. Ten prostredníctvom blikania, zobrazí Voltáž akumulátora. Akumulátor nabitý na 4,2V zobrazi tak, že blikne štyri krát, potom nasleduje medzera a potom ešte dva krát blikne.

Režim nastavenia typu akumulátora, slúží pre lepšie využitie a rozvrhnutie energie akumulátora. Ak je čelovka vypnutá, držte stlačený spínač. Teraz sa v poradí menia jednotlivé svetelné režimy a čelovka sa vypne. V ten okamih pustite spínač a znovu stlačte. Teraz sa nachádzate v Menu nastavenia. To že ste v ńom spoznáte tak, že bude tri krát blikať počas jednej sekundy. Teraz môžete zadať typ akumulátora a to nasledovne. Jedným stlačením spínača nastavíte akumulátor bez el. ochrany, dva krát stlačenie spínačom zadáte akumulátor z el. ochranou.

Režim FIREFLY (ultranízky svetelný režim) sa aktivuje pri vypnutej čelovke stlačením spínača cca. 2 sekundy, následným stlačením spínača sa budú prepínať cyklicky jednotlivé režimy. Režim STROBE sa aktivuje štvoritým rýchlim stlačením spínača - pri zapnutom svietidle, následným stlačením a podržaním spínača sa prepne režim STROBE do ostatných STROBE režimov.

V spínači čelovky sa nachádza LED indikátor, ktorý bliká na zeleno ak stav batérie v čelovke neklesol pod 2,4V. Ak klesne pod 2,4V farba sa zmení na žltú. Ak klesne pod 3,0V farba sa zmení na červenú v tomto prípade sa zníži výkon čelovky na 25%. Indikácia sa vypína povolením zadnej časti tela čelovky, stlačte a držte spínač a nasledovne koncovku utiahnite a opäť povolte. Aktivácia prebiaha rovnakým spôsobom.

Vysoká teplota čelovky je signalizovaná blikaním spínača na červeno tri krát za sekundu.

Povolením koncovky čelovky sa čelovka zamkne t.j. zamedzí sa nechcenému zapnutiu.  

Nabíjanie:

Pripojte priložený USB kábel so špeciálnym magnetickým konektorom, jednou stranou s USB koncovkou do USB rozhrania napr. PC a druhý magnetický konenktor sa magneticky spojí pri priložení ku zadnému skrutkovaciemu veku čelovky. Prebieha nabíjanie, ktoré je signalizované blikaním magnetického konektora na červeno. Pri plnom nabití svieti konektor na zeleno. Odpojte USB magnetický kábel.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

 • Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.
 • Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.
 • Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.
 • Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla aby nedošlo k poškodeniu svietidla.
 • Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.
 • Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: